Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie dysku hdd a sdd a dokładnie chodzi o to co się bardziej opłaca. Mam do wyboru dysk sdd http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-128gb-sata-iii-read-write-540-340mb-s-px-128m5p-524268/ do kturego musiał bym dozbierać 200 zł a dyskiem http://www.crn.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/wd-velociraptor-wd1500hlfs-150-gb którego mogłbym kupić odrazu. I tu nasuwa się moje pytanie lepiej dozbierać do sdd czy brać tego tańszego hdd 

Link to post
Share on other sites

A ogólna budżetówka na HDD/SSD, przeznaczenie i zapotrzebowanie pamięciowe ? Własna propozycja HDD to kaszana ;f SSD to zdecydowanie na system i wskazówką dla nas będzie to, czy posiadasz aktualnie jakiegoś HDD czy nie...jeśli nie posiadasz to wskazane jest zakupić to i to.

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak. SSD najbardziej nadaję się na system i te bardziej...jakby to powiedzieć ''wymagające programy'', oczywiście gry również, jednak w granicach rozsądku co do pojemności twojego SSD. Na HDD możesz przechowywać wszystkie inne duperele no i ''resztę'' gier. Jako HDD polecam Ci:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

Najlepszy z serii ''kolorowych'' WD. Cichy i szybki.

Natomiast na SSD się zbytnio nie znam, więc pozostawię to komuś innemu :)

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up

mam pytanie w ile czasu gdzieś będzie się włączać system w7 ultimate 64 bit ???

 

2up

dzięki za radę :D

 

Edit

Up.

mam pytanie a nie jest to dysk z tej zalanej seri ??? (chodzi mi o te dyski które zostały zalane wodą)

Edytowane przez wiur10
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi o odpalanie tego Windowsa na SSD ? Nie jestem wróżką, bo nie mam Windowsa 7 ani SSD jednak na necie krążą plotki, są to okolice ok 15 sekund (jednak pytanie dość trudne) zwłaszcza, gdy ktoś nie jest w stanie tego sam sprawdzić. Oczywiście to uruchamianie systemu ma jakiś związek z porządeczkiem na dysku itp.

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

yyy? zalane dyski?

 

Nie bierz dysku SSD jako swojego jedynego. Dając tam dane inne niż programy kompletnie go spowolnisz.

Bierz tego caviara i w przyszłości uzbierasz na ssdka.

 

Mogę jeszcze znać pozostałe komponenty komputera?

 

NIEKOMPETENCJA

To już nie te czasy, gdzie zapchane SSDki były spowalniane, a ten HDD to nie Caviar tylko ~raptor.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

reszta podzespołów wygląda następująco 

http://www.morele.net/inventory/info/GLmHMZ/

znalazłem swój koszyczek :D

ponieważ niedawno zamawiałem komputer a dysk mi się spalił stary :D

 

 

 

 

Edit:

 

Że dyski Seagate Barracuda przerzyły powódź i słyszałem ploteczki że WD miało ten sam problem  

Edytowane przez wiur10
Link to post
Share on other sites

@Up

Ale to było dwa lata temu i ceny wróciły do normy.

 

FAIL, p67 i IB.

Zmień mobo na z77 g45 - dopłacisz stówę - 150. 

 

Bierz HDD 500gb lub 1tb, Potem dozbierasz na ssd.  Potem dokupisz kolejne 4gb ramu. EW. bierz te: http://www.morele.net/pamiec-corsair-corsair-ddr3-8gb-2x4gb-1333mhz-cl9-dual-cmx8gx3m2a1333c9-356346/

 

co do czasu uruchamiania się systemu to jest różnie. Startując stoper na rozpoczeciu animacji GUI (trwa uruchamianie systemu) do uruchomienia samego pulpitu (wiadomo, rainmeter, sterowniki BEZ kasperskyego) trwa ok 12 sekund. Na SATA III może być kilka sekund mniej.

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - no kiepsko to wyszło.

Podsumowując kupuj ten dysk teraz, a jeśli budżetówka na SSD nie pozwala to odłóż go sobie na później :P Ważne, żeby mieć coś na tą chwilę i gdy później dokupisz sobie SSD będzie to jak najbardziej w porządku rozwiązanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie posiadasz żadnego dysku to radze tobie kupić dysk HDD na dane oraz gry.Dyski SDD są przydatne jeśli posiadasz programy,które potrzebują większej prędkości zapisu/odczytu lub jeśli grasz w np.Battlefield 3 ,gdzie dysk SDD robi swoje przy wczytywaniu mapy.Jeśli chodzi o prędkość startu windowsa to mój Windows 7 Home Premium z dyskiem Samsung 840 Pro oraz programem od asrock'a FastBoot uruchamia się w +-8 sekund.

Edytowane przez oskaros5200
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...