Skocz do zawartości

Piszczenie karty a gwarancja


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanko odnośnie gwarancji. Mój GTX275 piszczy np podczas filmików reklamowych w grach (duży framerate). Czy taki mankament nadaję się na zgłoszenie karty na gwarancję? Może już ktoś z Was zgłaszał\oddał kartę do serwisu z taką przypadłością? Dodam jeszcze, że karta była kupiona w Proline.

Link to post
Share on other sites

Oddałem mojego Asusa 7950GT w ramach gwarancji właśnie z powodu piszczenia cewek.

Grunt to porządne opisanie usterki w piśmie. W Komputroniku przyjęli kartę i po tygodniu odebrałem niepiszczącą. Nie wiem czy wymienili cewki czy je zalali, ale było OK. Wszystko w ramach świadczenia gwarancyjnego.

Przede wszystkim musisz napisać, że głośna praca elektroniki karty uniemożliwia Ci komfortowe korzystanie ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Powinno być OK.

Link to post
Share on other sites

Racja, jeśli piszczenie ogranicza się tylko do takich sytuacji, to nawet nie bardzo rozumiem, co w tym uciążliwego. ;) Ten 7950GT piszczał w trybie 3D a głośność zależała od obciążenia karty, co oczywiste. Po prostu podałem przykład, że jeśli piszczenie takowe jest permanentne, np podczas wyświetlania grafiki 3D albo np. oglądania filmów dvd/br, to jest to jak najbardziej podstawa do wymiany/naprawy grafiki.

 

Nawiasem mówiąc, czy loga producentów nie są wyświetlane w 60 fps? To nie aż tak wysoki framerate, który karta pokroju GTX275 pewnie nierzadko osiąga.

Link to post
Share on other sites

W wielu grach filmiki reklamowe przy starcie są wyświetlane >30\60 FPS. Opisywane piszczenie występuje również w menu głównym gier. Oczywiście nie ma to wpływu na komfort samego grania, jednak jest wkurzające, i świadomość wydania sporej gotówki na niedopracowany produkt mocno irytuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...