Skocz do zawartości

i5 2500k/i5 3570k + płyta do OC


Recommended Posts

Witam.

 

Przymierzam się do sprzedaży mojej obecnej Asrock 970Extreme3 oraz Phenom 965.

Chcę kupić coś od konkurencji czyli i5 2500k lub i7 2600k (używane) lub i5 3570k (używany lub nowy).

Rzecz jasna że wybieram z końcówką 'k' z wiadomych względów.

Zastanawiam się nad płytami głównymi które pozwolą na w miarę dobre OC.

 

Moje kandydatki to:

-Gigabyte Z77x-d3h

-MSI Z77A-GD55 lub G45.

 

Nie bez powodu biorę takie pod uwagę. Chcę żeby płyta była czarna (wiem że MSI pod światło jest brązowe).

Którą lepiej wybrać i dlaczego? Może macie jakieś swoje propozycje modeli płyt?

 

Budżet jakim dysponuję na płytę główną to 400-500zł.

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Czy jak ktoś kupuje procesor z odblokowanym mnożnikiem i zamierza go podkręcać bez podnoszenia napięć to czy nie wystarczy najzwyklejsza płyta główna? Z obojętnie jakim chipsetem i nie rozbudowaną sekcją zasilania? Kiedyś to wiadomo jak się podkręcało procesor magistralą to musiała być lepsza płyta główna i pamięci, ale teraz nie bawiąc się napięciami, ustawiamy tylko wyższy mnożnik i to całe pokręcanie. Równie dobrze Intel mógłby wydać kolejny model procesora bez literki K, ale z ustawionym wyższym mnożnikiem i przecież ten procesor musiałby chodzić na każdej płycie głównej.

 

Druga kwestia to sekcja zasilania. Kiedy podkręcamy procesor podwyższając jego napięcie, czy sekcja zasilania musi być aż tak mocno rozbudowana? Czemu o to pytam? Obecnie mam Core 2 Duo E8400 podkręcony na 3.6GHz bez zmiany napięć i spokojnie mógłbym na swojej płycie zrobić 3.8GHz podnosząc trochę napięcie, a może nawet więcej. Płyta główna to GA-EP35-DS3. Kosztowała tylko 300zł a umożliwia tak dobre OC i to podkręcając magistralą oraz jej sekcja zasilania o ile się nie mylę jest 6 fazowa bez żadnych radiatorów. Jakie jest minimalna sekcja zasilania dla procesora 3570K którego podkręcałoby z podwyższaniem trochę napięcia?

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...