Skocz do zawartości

4000 pod grafika z windowsem


Recommended Posts

[...]

 

Każdy większy cooler blokuje 1-slot RAM jeżeli się go odpowiednio nie zamocuje (czasem trzeba podnieść lekko wentylator), to jeszcze zależy od tego jaka to dokładnie płyta. Nie montowałem nigdy ani Performy ani Fortisa na G43 więc dokładnie nie powiem.

 

Klawa i mycha w tej cenie ok...

Mi tak ten jego cooler pod G43 zajmował 2 sloty, ale być może wina, że inna obudowa  ^_^

 

@edit jak wy katujecie te kompy? Bo mi gry, przykład prawie wszystko na ultra w lolu i ledwo 45 stopni mam :? a wentylatory na low.

 

@edit2 a no jo, wy macie te pro elo karty  graficzne ^_^ dla tego wam sie grzeją.

Edytowane przez plusziemia
Link to post
Share on other sites
DO photoshopa CS 6 ma znaczenie ilość ramu i szyna?

Znaczenie jakieś tam ma, ale pod PSa nie warto kupować jakiś mocniejszych kart. Najważniejsze żeby minimum 1GB vramu miała i miło by było jak by to była karta Nvidi ze wspomnianą technologią CUDA.

 

 

photoshop korzysta z tych 2gb chyba raczej nie...

w określonych sytuacjach można wjechać na ponad 1GB, ale szczerze to celowo trzeba to robić (cache obrazu dla zoomowania ustawić na największy, odpalić kilka grubszych projektów i pobawić się zoomem). Warto wspomnieć o 3D w PS - tego typu warstwy również potrafią ponad 1GB vramu obciążyć - na szczęście nie korzysta się z tego zbyt często, bo raz że możliwości edycji obiektów są niezbyt duże, to dwa, są do tego odpowiednie aplikacje (Blender, 3ds max itp.).

Kolejna sprawa OC - bez podnoszenia napięć to żadne OC - normalnie mu podkręć sprzęt do tych 4,4GHz + zwiększenie napięcia. Po to zakładasz odpowiedni cooler. I nie pisz że 4,0GHz mu starczy, gdzie masz procek zdolny  pracować bez zająknięcia na 4,5GHz. Do tego skąd wiesz co starczy, a co nie starczy ? Ma być sprzęt złożony fachowo, pod konkretny cel, więc gdybanie odłóż na bok  ;) - Twoim celem jest złożenie jak najwydajniejszej maszynki - tu nie ma że coś starczy, zawsze jest mało  :D , szczególnie jeżeli chodzi o CPU

Myszka - Logitech G400 za około 110zł > bardzo dobry sensor optyczny, ergonomia, ale skopany scroll - ogólnie jedna z lepszych myszek do pracy, gdzie nacisk kładzie się na precyzję ;)

Klawka - Logitech K120 lub coś w ten deseń za około 30-40zł > nie ma podświetlenia, ale wytrzyma kilka ładnych lat pracy.

GPU - jak kolega nie gra, to możesz wsadzić gtx650 2GB, a w to miejsce zainwestować w MSi Z77A G45.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hehe co racja to racja jednak muszę ograniczyć moje zapędy OC i wziać pod uwagę że to nie zestaw dla mnie

Podkęcę, pokatuje zobaczymy jak to będzie chodzić

 

TO super zostawiamy asusa gtx 650TI 1gb

Oglądałem i7 3770k plus zintegrowana grafa i spokojnie sobie radzi wieć grafika to tylko dodatek bardziej CUDA sie przyda niż dodatkowe 1gb ramu na grafie za 50-60zł

ALe G45 to ta sama sekcja zasilania podobno więc po co dopłacac?

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

G45 to sekcja 4+2 (4 fazy dla CPU i 2 fazy dla RAM), G43 to sekcja 4+1 (analogicznie), w kontekście OC procesora znaczenie  marginalne, ale G45 to też większa  funkcjonalność (np. wsparcie dla SLI). Warto jednak pamiętać że nie zawsze G45, jest lepsza  od G43. Przykładowo model "wyższy" nie ma PCI, ma 7x PCI_E... za to G43 ma 4x PCI_E i 3x PCI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...