Skocz do zawartości

allegro, towar niezgodny z opisem


Recommended Posts

Witam

Ostatnio kupiłem laptopa od prywatnej osoby przez allegro, niestety nie zgadza się z opisem, gorszy procesor, gorsza karta graficzna itd.

Po długich negocjacjach gość zgodził się na zwrot kasy, ale najpierw muszę mu wysłać laptopa którego chce oddać do serwisu dla sprawdzenia czy przypadkiem ja w nim nie zmieniłem tych podzespołów.

Obejrzałem laptopa i ma nieco naruszone śrubki, nie ma żadnych plomb, czy w takim wypadku może serwis uznać, że jednak było coś w nim zmieniane ?
Jeśli tak to w takim wypadku nie widzę szans udowodnienia, że tego nie robiłem, ani że zrobił to sprzedawca i teraz zwala to na mnie.

Drugie pytanie, czy jeśli bym zaryzykował odesłanie laptopa i gdyby gość nie chciał oddać kasy czy jest jakaś szansa żeby ją wyegzekwować ?

Link to post
Share on other sites

Zrob screeny jego ogloszenia ktore krazy jeszcze gdzies po archiwum i jedyne co zostaje jesli sprzedawca nie chce isc na ugode to otwarcie sporu przez Allegro. Ale z tego co mi wiadomo to sprzet uszkodzony lub niezgodny z opisem powinien przyjac bez mrugniecia okiem i zwrocic cala kwote. Ale jesli np w ogloszeniu podal tylko specyfikacje bez zdjec podzespolow (procesora, gpu) to powinienes ze sporu przez Allegro wyjsc z tarcza, nie na tarczy. Pogrzeb w sieci, na pewo takie przypadki nie raz juz sie trafialy.

 

Wytapane.

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

mozliwe ze cala wine bedzie chcial zrzucic na ciebie, odeslesz mu laptop a ten bedzie twierdzil ze cos majstrowałes przy nim, jezeli plomby zostały zerwane lub ich po prostu nie ma to bedzie ciezka sprawa, twoje słowa przeciwko jego, chyba ze zdjecia z jego aukcji moga cos pomóc

Link to post
Share on other sites

ciezka sprawa

ja tak raz 2 lata temu kupiłem xbox-a przez allegroi okazał się uwalony (rrod)

powiedział bym odesłał wiec zapakowałem w specjany sztywny karton i obłożyłem dookoła gąbkami i dmuchanymi poduszkami tak, że nieraz wysyłamy tak laptopy za granice więc wiem , że dobrze spakowałem

Kolo po otrzymaniu paczki stwierdził, że konsola był żle spakowana i została zniszczona w transporcie (sam zniszczył) i nie przyjmie zwrotu a sam wiem, zexboxa nie zniszczy sie nawet tak jak pokazał na zdjęciach rzucając nim o glebę

Olałem sprawę bo co miałem zrobić - teraz zawsze dokumentuje takie zwroty na foto i filmach 

Link to post
Share on other sites

Ale czy jest sens sie poddawac, skoro towar ewidentnie niezgodny z opisem? Jest tylko opis slowny (literowy?), zadnych screenow, zdjec i niczego innego, co pokazuje nam podzespoly tego sprzetu. Ja proponuje rozpoczac spor przez Allegro, po pierwsze nie masz nic do stracenia, po drugie zobaczymy jak wtedy bedzie sie bronil. Oczywiscie ostateczna decyzja nalezy do Ciebie i rob to, co wedlug Ciebie jest sluszne. Zycze powodzenia. :)

 

Wytapane.

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

jest do stracenia, laptop czyli pieniądze, czas, nerwy, jakieś ganianie po policji, sądach i możliwość ze pieniędzy nigdy nie odzyskam, teraz przynajmniej mam laptopa, coś tam wartego.
laptop to Lenovo Z470 i3 2310m / GT 520m
na aukcji był podany procesor i3 2330m / GT 540m
 

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Za niedługo chyba zostanę ekspertem i radcą prawnym :D

 

http://prawo.money.pl/kodeks/karny/czesc-szczegolna/rozdzial-xxxv-przestepstwa-przeciwko-mieniu/art-286

 

Najważniejsze pytanie. Kupiłeś od firmy czy osoby prywatnej? Dawaj link do aukcji bo nikt nie będzie wróżył.

 

Oraz

 

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=2112

Link to post
Share on other sites

Fakt, nie zauważyłem. Spór lolegro można sobie o pośladki potłuc.

 

Dz.U.2002.141.1176

Art. 4 § 1

Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

Link to post
Share on other sites

 

 

kart z seri GT nie zmienisz bo to chip BGA wlutowany na stałe w płytę

dzięki, to rozwiewa wątpliwości co do karty graficznej

 

 

 

Fakt, nie zauważyłem. Spór lolegro można sobie o pośladki potłuc.

Co masz na myśli ?
Rozpocząłem spór na allegro, zobaczę co z tego wyniknie, ciągle się waham czy go wysyłać bo z gościem jest średni kontakt
a nawet chce mnie oskarżać o jakieś przetrzymywanie laptopa i że przeze mnie traci na wartości, choć mam go niecałe 3 dni w domu, zastanawiam się czy nie lepiej samemu sprzedać tego laptopa i mieć pewność ze odzyskam chociaż część kasy.

Obawiam się też wysyłki, właśnie przez to że nie ma plomb i że śrubki na klapce w której znajduje się chyba RAM są naruszone, w sensie chyba ktoś kiedyś go otwierał bo mają nieco zdartą farbe, gość naciągnie mnie jeszcze na jakieś dodatkowe koszta bo serwis w tym przypadku może stwierdzić otwieranie laptopa

link do allegro:
http://allegro.pl/lenovo-ideapad-z470-pink-i3-i3380931810.html

karta gwarancyjna która jest wspomniana w aukcji nie została wysłana

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz z typem dobry kontakt to pisz dzisiaj list, jutro wysyłaj. Niezgodność towaru z umową.

 

Najlepiej załóż sobie konto na forumprawne.org i tam zapytaj ludzi siedzących w temacie. Radze się pośpieszyć bo obecnie czas działa na Twoją niekorzyść (okres od poinformowania sprzedawcy o wystąpieniu nieprawidłowości z zakupionym towarem).

Link to post
Share on other sites

Teraz po podaniu linka do aukcji ewidentnie widac jak z Toba leci. Karta (jak juz powiedzial Tommy-T) i procesor sa przylutowane, wiec to o co Cie ten sprzedawca oskarza jest smieszne i wrecz nadaje sie na forumowe kwiatki. Nawet nie mysl o sprzedazy laptopa, wszystko jest po Twojej stronie.

 

Wytapane.

 

 

Link to post
Share on other sites

Procek nie koniecznie bo chyba na bank jest na Socket, ale na milon procent gt520m nie będzie jako osobna karta do lapka... Wszystkie gt są zawsze na stale w plycie. Mozna zmienić ale to koszt polowy tego lapka bo trzeba uklad rozlutowywać na stacji... Bankowo na milon procent koles wałem śmierdzi

Link to post
Share on other sites

Ale nad czym tutaj się zastanawiać?

 

Laptop ma numer seryjny na podstawie, którego stwierdzić jaką ma konfigurację. To raz.

Dwa, sprzęt kupiony w media media. Wystawiony jest na niego rachunek / faktura na której też jest numer modelowy. Kontakt z media media i podają jaka była w nim konfiguracja w dniu sprzedaży.

 

Wymiana karty graficznej w tym urządzeniu wiąże się z wymianą płyty głównej.

 

http://www.teleful.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/l/e/lenovo_z470_z470a_non-integrated.jpg

 

Na powyższym zdjęciu widać jak byk, że karta a dokładniej procesor graficzny jest galwanicznie połączony z płytą główną.

Link to post
Share on other sites

ten cały spór allegro skończył się tak, że gość wyjeżdża gdzieś i ma w du**e ;D
na policje nie mogę tego zgłosić bo towar mam, a allegro interweniuje tylko wtedy gdy wmieszana jest w to policja...
pozostała mi tylko droga sądowa, po prostu łał, allegro jest [ciach] :[

Edytowane przez .daft
Link to post
Share on other sites

To było do przewidzenia.

 

Trzeba było mu napisać pismo, że zwracasz towar w związku z niezgodnością z umową. Wysłać listem z potwierdzeniem odbioru. Spakować komputer i odesłać.

 

Jak odebrał list i sprzęt oraz w ciągu 14 dni nie ustosunkował się do tego to znaczy, że przyjął to do wiadomości. Brak kontaktu z jego strony i wtedy składasz sprawę w sądzie.

 

Proste i logiczne.

Link to post
Share on other sites

Taki sqrwysyn .... przydałoby się do tego forum rzucić taki ogólny dodatkowy temat gdzie ludzie mogliby znaleźć gotowe porady które zostały napisane już w wielu tematach na benchmarku, naprawdę moderator powinien się nad tym zastanowić bo wielu ludziom ułatwiłoby to sprawę, zwiększyłoby szansę szybszej reakcji a oszustów wciąż przybywa...

Link to post
Share on other sites

To było do przewidzenia.

 

Trzeba było mu napisać pismo, że zwracasz towar w związku z niezgodnością z umową. Wysłać listem z potwierdzeniem odbioru. Spakować komputer i odesłać.

 

Jak odebrał list i sprzęt oraz w ciągu 14 dni nie ustosunkował się do tego to znaczy, że przyjął to do wiadomości. Brak kontaktu z jego strony i wtedy składasz sprawę w sądzie.

 

Proste i logiczne.

Ta, ale gość podaje kilka adresów, do tego rozmawiałem chyba z całą rodziną, ponieważ raz rozmawiałem z jego dziewczyną, raz z rafałem chyba jego bratem, z eugeniiuszem, jego ojcem, łącznie 4 rózne osoby, 3 rózne adresy.

Do kogo miałem wysłać ten list ? :D Prędzej wyśle im słownik języka polskiego bo tylu ortów dawno nie ujrzałem.

Tym bardziej to jakiś totalny cham i prostak, zapewne by nie odebrał, miałem wysyłać paczke już kilka razy, zamawiałem kuriera ale koleś ciągle kręci i zmienia zdanie, a że to zmienia miejsce zamieszkania, a ze nie ma nikogo w domu albo inne dziwy...

 

Niestety w tym odcinku sprawiedliwości nie stało się zadość, te 1000zł nie warte utraty zdrowia na stresy sądowe, mam kupca na laptopa za taką samą cene, także strata kasy na samej przesyłce jest ok i dlatego sprawę olewam...

 

ps a czy za współdzielenie konta allegro z cała rodzina nie ma bana przypadkiem ?

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Chyba nie zamierzasz mu tak łatwo odpuścić? To tylko utwierdza takich idiotów w przekonaniu, że są bezkarni. Ja ostatnio miałem wątpliwą przyjemność dochodzić należności w trochę innej sprawie, ale droga jest ta sama. Bardzo chętnie udzielę Ci rad jak to zrobić, żeby się oszustowi nie upiekło.

 

Bez problemu udowodnisz, że coś było tam mieszane i nie będzie żadnego słowa przeciw słowu. Możesz nawet iść na policję, tam pracują ludzie, którzy sami kupują na allegro i zazwyczaj sam ich kontakt z oszustem już go ostudzi.

Link to post
Share on other sites

A ja widzę tylko że gość ewidentnie chciał "przekręcić", dlaczego?

-z obudowy laptopa odklejono naklejkę 'nvidia' na której widnieje model karty graficznej

-nie wykonał fotografii dolnej części na której widnieje między innymi numer modelowy oraz po której można rozpoznać ewentualną ingerencję we wnętrze laptopa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...