Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić komputer w cenie ok. 3000 zł . 

  • Zastosowanie komputera: głównie to GRY , tylko czasami jakiś rendering , obróbka.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: MAX 3100zł.
  • Których części potrzebujesz?: wszystkie podzespoły , wraz z obudową.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? : W przyszłości może , ale max tylko do 4,5 ghz (procesor)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1440x900
  • Specjalne wymagania: chciałbym żeby zestaw był WYDAJNY i CICHY
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie.
Edytowane przez shibby456
Link to post
Share on other sites

 Zależy mi na tym żeby komputer służył mi sprawnie co najmniej 5 lat.

 

W jaki sposób to ma pomóc? Sądzisz, że dla takich są jakieś zniżki? Komputer wolniej się będzie starzał? Specjalnie dla Ciebie będą pisać gry, które na Twoim PC będą chodzić szybciej? Wielu tak pisze, ale jaki w tym jest sens? Wszyscy, na wszystkich forach mają dostęp do podobnych części. Jeśli chcesz grać, to kup Playstation 4 Albo XBox One, za resztę kup PC do renderingu. Sądząc po czasie życia XBox 360, wytrzymają Twoje 5 lat.

Link to post
Share on other sites

A nudzi mi się, to podsunę pierwszą z brzegu konfigurację  :P

Procesor: Intel Core i5-3550 (Ivy Bridge)

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Karta Graficzna: MSI GTX 660 Twinfrozr III 2GB OC

Pamięć RAM: Corsair Dominator Platinum 2x4GB 1600Mhz

Zasilacz: Corsair VS 550W

Chłodziwo CPU: Arctic Cooling Freezer 13 Pro

Obudowa: Xigmatek Asgard II

Dysk: WD VelociRaptor 250GB

 

Mam nadzieję że pomogłem  :D

Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym zakupić komputer w cenie ok. 3000 zł . Zależy mi na tym żeby komputer służył mi sprawnie co najmniej 5 lat.

Komputera do gier na 5 lat nie złożysz nawet za 2x ten budżet... nie złożysz nawet za 3x ten budżet. Bo w tej branży wszystko bardzo szybko idzie do przodu. Chcesz grać 5 lat w nowe pozycje? Poczekaj na premierę PS4 albo XONE.

 

Jeśli jednak jest to sprzęt do pracy, to można złożyć możliwie najwydajniejszy konfig na dzień dzisiejszy.

 

Tu czekam na Twoją decyzję. 

Link to post
Share on other sites

Procek podkręcisz gdzieś do 3,9GHz, bo tylko najdroższe Intele są "odblokowane". Karta wydajna i cicha. Zalecam w przyszłości zmianę chłodzenia CPU na inne niż fabryczne. Całość wychodzi ~3000zł

http://s23.postimg.org/57bjasefv/image.png

Link to post
Share on other sites

Procek podkręcisz gdzieś do 3,9GHz, bo tylko najdroższe Intele są "odblokowane". Karta wydajna i cicha. Zalecam w przyszłości zmianę chłodzenia CPU na inne niż fabryczne. Całość wychodzi ~3000zł

http://s23.postimg.org/57bjasefv/image.png

Czy nie lepszym rozwiązaniem było by kupić troche tańszą grafike i jakiś procek z intela który ma odblokowany ten mnożnik ?

Link to post
Share on other sites

Zestaw w porządku z kilkoma zastrzeżeniami...

-płyta główna jest tragicznej jakości i polecam zmianę na Z77A-G43 (poza tym ma tylko 2 lata gwarancji, msi daje - 3)

-do tego procesora koniecznie chłodzenie inne niż fabryczne (np. silentiumpc fortis)

-zasilacz nieco przesadzony (ja wziąłbym Thermaltake Smart SE 530W ze względu na dłuższą gwarancję i odpinane kable)

 

Pamięci zmień na te "moje", bo nie ma sensu płacić tyle i to chyba wszystko...

Link to post
Share on other sites

1. Te " moje " pamięci są tylko 28 zł droższe a dają na nie 60 miesięcy gwarancji , a na te "twoje" w tym sklepe co mam zamiar kupić tylko 24 miesiące . 

2. Dlaczego przesadzony ? Gwarancja na te dwa zasilacze jest taka sama ; 24 miesiące. Co dają w zasilaczu odpinane kable ?
3. Płyta główna zmieniona na MSI Z77A-G43 . Czy podkręce na niej ten procesor i5 3570k do 4,3-4,5 ghz z tym chłodzeniem silentiumpc fortis ?

Link to post
Share on other sites

@autorze

1) Na Patriotki też jest 5 lat błąd na stronie

2) To samo w kwestii zasilacza (36 miesięcy na Thermaltake) + modularny, odpinasz niepotrzebne kable i masz porządek w obudowie + dobry przepływ powietrza

3) Tego to ja Ci nie obiecam, bo przy 4,5GHz Ivy są już dość gorące i rozchodzi się jaką trafisz sztukę

 

@mefrox

Bardzo fajnie złożone. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...