Skocz do zawartości

Ochrona telefonu przed uszkodzeniami - Galaxy S4.


Recommended Posts

Witam.

 

   Szukam najlepszej ochrony dla Samsunga Galaxy S4. Siedziałem trochę na necie i znalazłem kilka rzeczy. Zależy mi, żeby ochraniać ekran jak i całą obudowę. 

 

http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html - czy warto inwestować w coś takiego? Jest to trochę drogie, ale wygląda porządnie. Czy może folia np. http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-screen-protector-steinheil.html da taki sam / bardzo zbliżony efekt?

http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-case-ultra-thin-air-transparency.html - cienkie etui, ochroni telefon w codziennym użytkowaniu?

Brzydkie, ale chyba dobrze zrobione i niedrogie - http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/smartphone-accessories/EF-PI950BNEGWW

Czy może flipcover (nie podoba mi się to rozwiązanie, upierdliwa klapka jak dla mnie, ale jeśli najlepiej by ochraniała telefon, to mogę to przemyśleć) - http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/smartphone-accessories/EF-FI950BCEGWW 

 

   Czy połączenie folii/szkła i etui da porządną ochronę dla tego smartphona? Nawet jeśli będę na snowboardzie i telefon miał w kieszeni nic pojawi się żadna ryska? Jak zabezpieczyć tylny aparat przed zarysowaniami, bo w moim obecnym telefonie aparat jest cały porysowany. Czy to etui, które pokazałem powyżej ochroni kamerkę? Czekam na Wasze opinie i jestem otwarty na propozycje. Budżet - chciałbym wydać jak najmniej, ale najważniejsza jest solidna ochrona, trochę ponad 100 zł :) Szkiełko kosztuje ok. 150 zł, a obudowa 100 zł. Warto dawać tyle za oryginalny produkt, czy kupić podróbkę i efekt będzie dokładnie taki sam? Z doświadczenia wiem, że w większości rzeczy oryginalne i droższe są duże bardziej wytrzymałe i lepiej spełniają swoje zadanie. Jak to wygląda w kwestii ochrony telefonu? Może coś od firmy Speck? 

 

   

   Zależy mi na jak najwyższej ochronie, ponieważ smartphone dużo mnie kosztuje :)

 

   Najciekawsze propozycje nagradzam plusikami. 

 

                                                                                                                                        Pozdrawiam! :)

                                                                                                                                                       kubaset97


PS. Z tego co wyczytałem na aukcjach przy tym etui dostajemy tą folię, co podałem w drugim linku.

Edytowane przez kubaset97
Link to post
Share on other sites

Z ostatniego linku ta ''klapka'' może być upierdliwa ale moim zdaniem skuteczne i bezpieczne to to jest :) To raczej będzie najsensowniejszy wybór, sama folia okryję Ci tylko przód a tył telefonu też jest ważny (bynajmniej dla mnie) stąd uważam, że to będzie najlepsze.

Link to post
Share on other sites

Dlatego podał case na tył telefonu też a nie tylko folie. Wg mnie to też dobre rozwiązania. Sam mam case na tył obudowy + folia i zaledwie ze 3 ryski na foli, a obudowa praktycznie jak nowa, a za komplet (te 2) zapłaciłem 40 zł więc raczej nie ma sensu przepłacać ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

 Czy połączenie folii/szkła i etui da porządną ochronę dla tego smartphona? Nawet jeśli będę na snowboardzie i telefon miał w kieszeni nic pojawi się żadna ryska?
 

 

Przecież od leżenia w kieszeni tel się nie rysuje, chyba że najpierw do tej kieszeni nasypiesz garść piasku... A przy upadku lub gdy upadając uderzysz telefonem o coś żaden futerał czy folia nic nie pomogą, jedynie jakbyś kupił jakiś pancerny case zakrywający również wyświetlacz.

 

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest oryginalne flip cover od samsunga i zero folii. Wyświetlacz jest chroniony lepiej niż we folii bo przy lekkim uderzeniu nie pęknie. W kieszeni kluczami też się nie porysuje bo jest zakryty. Folię natomiast musiałbyś wymieniać często, chyba że byś kupił matową. Taką ochronę stosuję dla mojego SGS2 (plecki są gołe). Żadnej rysy, a używam go już prawie rok.

Link to post
Share on other sites

// hejting on: Nie zakładaj nic przecież klapkę można wymienić, to wielki plus!

 

Tak na serio, załóż folię, kup plecki np Nillkina i wystarczy jeśli dbasz o sprzęt. Ba ja nie mam nic na wyświetlaczu i na pleckach i telefon jest w bardzo dobrym stanie. No ale nie mam np pracy gdzie jest narażony na upadek, czy zabrudzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, ale oprócz ochrony na wysokim poziomie zależy mi na wyglądzie i komforcie codziennego użytkowania. :)

Czyli chcesz mieć pancerny samochód, ale żeby nie był zbyt wielki, łatwo się prowadził i miał sportową sylwetkę? ;-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

eee a jaki wolisz ? ^^ Ja osobiście preferuje czarny . Na białym może bardziej widać rysy ale jak chcesz zrobić z telefonu pancernika to raczej jedyne pytanie to "który Ci sie bardziej podoba ?" Bebechami się raczej nie różnią %-)

Link to post
Share on other sites

Kup normalne etui,a nie etui dla kobiet :D A tak na poważnie,jak Ci spadnie telefon  nie daj boże górą,to nie unikniesz jakiegoś zgięcia  od góry.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie. http://allegro.pl/etui-sgp-spigen-neo-hybrid-samsung-galaxy-s4-i9505-i3367002092.html Czy ta obudowa osłoni aparat przed porysowaniem się? W moim starym telefonie mam całkowicie porysowany aparat (nie miałem żadnego etui) i wpłynęło to znacząco na jakość wykonywanych przeze mnie zdjęć, dlatego w S4 chciałbym tego uniknąć. 

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Jako tako jak widać na zdjęciu nie osłania obiektywu, coś co osłoni obiektyw to raczej tylko wsuwka, natomiast w przypadku standardowej tylnej klapki, czyt. wersja bez modułu do ładowania indukcyjnego, obiektyw nie jest na równej płaszczyźnie z tylną obudową etui, tylko znajduje się jakiś milimetr niżej, czyli gdy telefon leży na "pleckach" w tym etui, obiektyw aparatu nie dotyka podłoża.

 

Druga sprawa, standardowo w S4 masz folię ochronną na obiektywie aparatu, ja jej osobiście nie zdarłem bo po co :)

 

edit. kupiłem właśnie od tego gościa te etui + jeszcze folię ultra crystal, polecam, produkty dobrej jakości z certyfikatem oryginalności.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze "tańszy" pomysł, kupić http://allegro.pl/etui-sgp-spigen-ultra-thin-samsung-galaxy-s4-i9505-i3384144992.html Crystal Clear i w zestawie jest folia Steinheil Ultra Crystal + do tego jakaś wsuwka jak np. będę gdzieś biegał, czy jeździł na snowboardzie. Co myślicie o takiej opcji? Jeśli mam przezroczystą obudowę, a do tego folię i etui wsuwkę to nic nie powinno się stać, nawet jak kolega wcześniej wspomniał, że telefon się rysuje od wsadzania w tego typu etui. 


Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...