Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :). Potrzebuję pomocy przy złożeniu kompa, mój maksymalny budżet wynosi 2000zł (nie do przekroczenia).

 

  • Zastosowanie komputera :  Gry
  • Maksymalna kwota : 2000 zł
  • Których części potrzebuję : Wszystko poza nagrywarką, dyskiem twardym, obudową, być może zasilaczem
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : prawdopodobnie tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1366x768
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera :

 

Dysk twardy: ST1000DM003-9YN162 Ata Device - 1TB

Drugi dysk twardy: WDC WD25000JS-60MHB5 Ata Device - 250GB
Napęd optyczny Sony DVD RW DW-Q120A ATA Device
Zasilacz: Tracer Highlander 550W Silent

Buda

  • Własna propozycja zestawu : http://www.arest.pl/k-691629
  • Inne : Posiadam części jakie wymieniłem u góry - nie wiem jednak, czy zasilacz będzie pasował, dlatego nie uwzględniłem go w konfiguracji. Zależy mi na nowszych grach na średnich/wysokich detalach, żeby chodziły w miarę płynnie. BF4 mnie nie interesuje, bardziej np. GTA V
  • Ewentualnie można zejść trochę z wydajności i wliczyć w ten budżet jakiś monitor.

 

Edytowane przez Micioru
Link to post
Share on other sites

1)Zasilacz będzie 'pasował', ale to takie badziewie że wymienić i nie myśleć...

2)Nie będzie za to pasował procesor do płyty w zestawie, który złożyłeś

3)Tutaj nie ma z czego schodzić, a zakup monitora 1080p (FullHD) "zabije" wydajność w tej klasie sprzętu


Za 2032zł wymyśliłem coś takiego, pomijając fakt że dużo wydajniejsze od Twojej propozycji, to na solidnych komponentach. Generalnie można brać :)

http://s22.postimg.org/byaumhrgx/2032.png

Link to post
Share on other sites

A ja wymyśliłem coś takiego co prawda bez możliwości OC ale coś za coś.

http://i42.tinypic.com/4rtb8m.jpg

 

Platforma dużo wydajniejsza od AMD nie tylko CPU ale i GPU sporo wydajniejsze a nie muszę się rozpisywać jak Intel wypada dobrze w grach.

I przy tym zestawie spokojnie możesz kupić monitora 1080p (FullHD) i nie będzie żadnego zabijania wydajność w tej klasie sprzętu.

Sklep morele.net

Edytowane przez Michał709
Link to post
Share on other sites

No ja się nie zgodzę... 650Ti Boost NIE JEST sporo wydajniejsza od HD7850. Radeon "kręci się" jak szalony i po maksymalnym możliwym OC obu kart odstawia sobie "napompowaną" 650Ti. 

Do tego tragicznie paździerzowy zasilacz wręcz dałeś (jeśli PSU nie ma tabliczki znamionowej, to o czymś świadczy).

 

Daruj sobie też bajeczki o FullHD na takim sprzęcie, bo  w 1080p to mój (sygnatura) potrafi się zadławić w niektórych produkcjach. 


Napchałeś co mogłeś zapominając o rubryce "jakość". 

Link to post
Share on other sites

No ja się nie zgodzę... 650Ti Boost NIE JEST sporo wydajniejsza od HD7850. Radeon "kręci się" jak szalony i po maksymalnym możliwym OC obu kart odstawia sobie "napompowaną" 650Ti. 

Do tego tragicznie paździerzowy zasilacz wręcz dałeś (jeśli PSU nie ma tabliczki znamionowej, to o czymś świadczy).

 

Daruj sobie też bajeczki o FullHD na takim sprzęcie, bo  w 1080p to mój (sygnatura) potrafi się zadławić w niektórych produkcjach. 

Napchałeś co mogłeś zapominając o rubryce "jakość". 

Jak nie masz zamiaru podkręcać to bierz GTX 650Ti Boost jednak jak masz zamiar robić OC to HD7850.

 

Wow chwila jak dla Ciebie Corsair to paździerz to nie mam pytań po drugie Corsair ma tabliczkę znamionową a po trzecie tabliczką znamionową można się w zasadzie podetrzeć, bo i tak producenci robią sobie jak chcą. zgadza się?

 

Dlaczego bajeczki przecież spokojnie uciągnie 1920x1080 kwestia tylko ustawień samej gry.

 

Tu też się nie zgodzę bo chyba nie chcesz wmówić ludzą że AMD jakościowo lepsze od Intela (którego sam masz)

Link to post
Share on other sites

Corsair VS to paździerz ... to jest zasilacz, który NIE SPEŁNIA nawet normy 80+. Nie można porównywać HX, AX, czy nawet TX do totalnie budżetowego VS. Pierwsze rewizje nie miały tabliczek znamionowych nawet, może po fali krytyki to się zmieniło. To nie jest zasilacz do polecania, mimo renomowanej marki.

 

Gdzie uciągnie 1080p? To jest ~2-krotnie wyższa rozdziałka, nie chodzi o to by ciąć detale w opór a po roku zdać sobie sprawę że z nowymi tytułami to już problem jest. 1366x768 po prostu wydłuża okres eksploatacji zestawu.

 

No jakby patrzeć na samą "jakość" to AMD lutuje IHS, a Intel klei :) Ale tutaj miałem na myśli raczej 

-kiepski zasilacz

-kiepskiej jakości obudowę

-głośny boxowy cooler

-kartę od gigabyte z piszczącymi cewkami

Link to post
Share on other sites

 A ja takie coś skleciłem, dałem lepsze chłodzenie bo jak wiadomo proca można podgonić o turbo : http://www.morele.net/inventory/info/wl4Tmt/ , chłodzenie jest bliźniakiem :http://www.silentiumpc.com/spartan-lt-he912/ , http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/silentiumpc-spartan-lt-he912-test.html . Można dać lepsze,ale  wiadomo budżet !

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Niby masz rację ale pamiętaj płyta bez natywnego wsparcia dla Ivy, mogą być jazdy z biosami. Po co sobie życie utrudniać... 

Jak złożą zestaw w np.techplanet czy morele to zawsze mogą koledze wgrać Bios pod Ivy prawda. Wystarczy poprosić.

Edytowane przez Michał709
Link to post
Share on other sites

No nie wygląda to w ten sposób... składam zestawy dla sklepów i wiem na czym polega 'złożenie'. Skręca się komponenty, PC pakuje w pudło i skręca się następny. Stąd wszystkie te akcje, że ktoś kupuje komp złożony i ma np. fabrycznie "martwą" kartę graficzną. A w takich przypadkach łatwiej powiedzieć klientowi żeby wybrał inną płytę niż nadrabiać roboty. 

Link to post
Share on other sites

No nie wygląda to w ten sposób... składam zestawy dla sklepów i wiem na czym polega 'złożenie'. Skręca się komponenty, PC pakuje w pudło i skręca się następny. Stąd wszystkie te akcje, że ktoś kupuje komp złożony i ma np. fabrycznie "martwą" kartę graficzną. A w takich przypadkach łatwiej powiedzieć klientowi żeby wybrał inną płytę niż nadrabiać roboty. 

Dobrze wiedzieć dzięki za info.

PS:A zdradzisz w jakim sklepie?

Link to post
Share on other sites

Będę składał komputer z części, które polecił mi gtxxor, potrzebuje więc jeszcze jakiejś pasty  termoprzewodzącej, jest między nimi jakaś różnica? Czy muszę użyć odpowiedniej do danego procesora, czy nie ma to różnicy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...