Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przy niektórych grach (np. Wiedźmin, ale przy The Walking Dead lub FurMarku bardzo cicho) słyszę dziwne piszczenie. Czasem (gdy np. pojawia się ekran ładowania) dźwięk cichnie. Jest to strasznie denerwujący odgłos i zmienia swoją "wysokość" nawet jak przełączam zakładki w menu. Z tego co wykombinowałem, to dźwięk pochodzi od karty graficznej (ale nie od wiatraków) lub od zasilacza. Proszę o pomoc ;]! Dodam, że komputer jest nowy. bo składany w czerwcu. 

Edytowane przez thekoniq
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pewnie po trochu piszczy i karta i zasilacz. Graj z włączonym Vsync. Nie będzie tak żyłować karty. Odpal heaven benchmark. Jak dajesz wyjście i jest ten ekran z autorami na kilka sekund - piszczy ? Nie przejmuj się - pięć kart mi tam piszczało. :] Jeżeli dźwięk występuje zbyt często i jest mocno uciążliwy kartę należy odesłać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie już oddawałem na gwarancję, odebrałem wczoraj (morele.net ;[). Karta to GTX660  od Gigabyte. Zaraz sprawdzę heaven ;D


Effendi, tak, gdy pojawiają się napisy, piszczy ;]. Najbardziej wkurza mnie to, że przecież oddałem kartę do gwarancji, chyba, że to wina kabla zasilającego albo co...

Link to post
Share on other sites

Raczej nie. U mnie np w Asusie na poprzedniej karcie miałem podobnie. Po pewnym czasie się przyzwyczaiłem. Zawsze można oddać na gwarancję do producenta bezpośrednio. Ewentualnie napisz do eksperta Gigabyte na forum. Na pewno Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites

Piszczy albo karta grafiki ( 90%  ) albo zasilacz. Piszczy tylko wtedy gdy obraz wyswietlany jest w  kosmicznej liczbie kl/s. szczególnie jest to odczuwalne w menu gier. U mnie piszczało cichutko w menu Wiedźmina 2 ( vsync nieco uciszył ale dalej piszczało ) a wyło niemiłosiernie w menu S.T.A.L.K.E.R.A.( we frapsie chyba z 2000 kl/s ! hehe ).

 

Jak Vsync masz włączone, to nie ma prawa piszczeć.

 

Jak zadziała w menu serii stalkera to ci stawiam flaszkę :P

 

Ogólnie jest to strasznie denerwujace zwłaszcza w nowym i drogim sprzęcie ale nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić . Na gwarancję mozesz spróbowac oddać ale na 99% jej nie uznają.

 

P.S. Dodam ciekawostkę. Otóż piszczenie dobiegało też podczas przegladania stron www. Jak czytałeś nic, ale jak przesuwałeś stronę  góra , dół to uwierz ale o 12 w nocy szlag chciał nieraz trafić :P Wymieniłem zasilacz ( naprawdę solidny )  na ten z podpisu i problem zniknął .Jednak w menusach niektórych  gier cewki na karcie dalej piszczą .

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Effendi, tak, gdy pojawiają się napisy, piszczy ;]. Najbardziej wkurza mnie to, że przecież oddałem kartę do gwarancji,

Wyjmij kartę, biegnij z nią do kolegi i tam w jego pececie ją sprawdź. Piszczy dalej? Jak nie to nie ona. Weź od niego pożycz  jego kartę, która u niego normalnie nie piszczy, i wsadź do swojego peceta. Piszczy? To zasilacz!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, czyli widzę, że więcej osób ma taki problem ;]

Sprawdzę tak, jak mówiłeś Igorrodz, dzięki ;D


Cholera, włączyłem VSYNC w panelu nvidii i już nie piszczy. Dzięki! 


Już wszystko się wyjaśniło - winowajcą jest zasilacz. Chciałbym go oddać na gwarancję (dokładnie model silentiumpc). Czy mogę to zrobić przez cooling.pl (według http://www.silentiumpc.com/rma/)? Zasilacz kupowałem na morele, ale ten posiada tam gwarancję producenta.

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

morele masz w krakowie na mogilskiej ,zanieś im i z głowy

zaznacz sobie gdzieś pisakiem zasilacz ,żeby ci tego samego nie wepchnęli

i żądaj wymiany ,ale może się okazać ,że te zasilacze są za słabe do twojej konfiguracji skoro piszczał

nie napisałeś jaki model zasilacza ? jaka konfiguracja kompa itd. ?

wiemy tylko że twój GF GTX 660 potrzebuje zasilacza o minimalnej mocy 450W

możesz mieć za słabą linię +12V w zasilaczu ,albo mocno podkręciłeś kompa i zasilacz nie wyrabia

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
nie napisałeś jaki model zasilacza ?

Napisał -

 

 

(dokładnie model silentiumpc)

Deus. Tylko dokładnie nie wiemy, który. A piszczą cewki, co niekoniecznie może zostać uznane za wadę podlegającą naprawie / wymianie ponieważ one tak mają, że czasem piszczą. Można co prawda je zalać silikonem ale... Autorze oddaj na gwarancję i się zobaczy co powiedzą (sam jestem ciekaw).

Link to post
Share on other sites

Specyfikacje: 
 
Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082)

Płyta główna MSI MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX, LGA1155

Intel Core i5-3350P

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Napęd LG DVD -/+ R/RW x24 GH24NS95

Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 

 

I wiem, że można oddać do morele na mogilskiej, tylko będzie to pewnie dłużej trwało niż przy bezpośredniej wysyłce.

Edytowane przez thekoniq
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A gwarancja to nie door-to-door?

Zresztą zapytaj bezpośrednio, najlepiej usera , który na codzień pracuje w coolingu.pl ;)


BTW- a jakby Ci się chciało możesz zmierzyć napięcia podawane przez zasilacz miernikiem - http://forum.benchmark.pl/topic/78009-pomiar-napi%C4%99%C4%87-na-zasilaczu/  Niemniej jak piszczy to stawiam nie na napięcia ale na cewki, cewki, cewki... :wariat:

Link to post
Share on other sites

Aha, zauważyłem jeszcze jedno, dopiero dzisiaj, bo normalnie gram z słuchawkami. Jak wchodzę w np. Wiedźminie na otwartą przestrzeń to słychać (cicho, ale jednak) dźwięk, jakby wentylator o coś zawadzał. Wydaję mi się, że to pochodzi od wentylacji zasilacza ;D 

 

Tutaj jest napisane, że gwarancja producenta http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Wydaję mi się, że to pochodzi od wentylacji zasilacza ;D

Może tak być ale nie musi - bez otwarcia zasilacza nie można tego stwierdzić (samodzielne jego otwarcie skutkuje utratą gwarancji).

 

Reklamuj u gwaranta - wszystko masz napisane w karcie gwarancyjnej lub w sklepie z tytułu ustawy konsumenckiej.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Aha, zauważyłem jeszcze jedno, dopiero dzisiaj, bo normalnie gram z słuchawkami. Jak wchodzę w np. Wiedźminie na otwartą przestrzeń to słychać (cicho, ale jednak) dźwięk, jakby wentylator o coś zawadzał. Wydaję mi się, że to pochodzi od wentylacji zasilacza ;D 

 

Tutaj jest napisane, że gwarancja producenta http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

Masz możliwość odwrócenia zasilacza w obrębie obudowy, że sprawdzić jego pracę w innej pozycji?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...