Skocz do zawartości

Laptop do pracy i gier


Recommended Posts

Witam mój problem jest pewnie większości furomiczom znany i lubiany ;p

ok więc tak chce przeznaczyć na laptopa mniej więcej 3500zł

 

przeznaczenie laptopa to od czasu do czasu gry typu bf3 multi, moh wf multi, cod bo2 multi, guild wars 2, neverwinter online

laptop też będzie przeznaczony do pracy w prog. photoshop, może kiedyś 3ds max, czasem Premiere Pro, After Effects

 

Jeśli chodzi o laptopy to Lenovo y580 lub MSI GX60

 

Lenovo jest fajny ale ponoć mocno się grzeje przy i7 i ma słabszą grafikę :(

skoleji MSI ma słaby procesor i podejrzewam ze będzie spowalniał grafikę :(

 

- roz. nie musi być fHD

 

Więc co byście polecili a może coś innego i fajnego ;p

Link to post
Share on other sites

Zamierzasz używać laptopa do profesjonalnych aplikacji i gier, czyli generalnie do wymagających zadań. Układ chłodzenia ma swoje ograniczenia ze względu na wymiary i jak dla mnie sporo lepiej byłoby wybrać stacjonarnego PC, chyba że faktycznie, koniecznie musi być to notebook.

Ekran w lenovo na pewno nie ma dobrego pokrycia barw, widziałem go w teście, więc do Photoshopa i zdjęć nienajlepiej się nada. A co do 3D Maxa to przypomniała mi się niedawna historia kolegi. Ma (miał) acera z GT540, zostawił na noc na render, rano zastał zasmażoną grafike, komp zawiesił się na blue screenie a po resecie działał tylko na fabrycznych sterach - uszkodziło się GPU nVidii. Sam używam kompa do renderingu 3D w maxie, do grafiki w PS, Lightrooma, Sony Vegas ale zawsze tylko stacjonar. Tak samo gry.

Mimo wszystko jak chodzi o laptopa i te zastosowania to i7 jak najbardziej zalecane (w stacjonarze już i5 da podobną wydajność).

Link to post
Share on other sites

zapomniałem dodać ze posiadam pc mocny a laptop to taka odskocznia żeby np położyć się i coś porobić albo jak jestem gdzieś poza domem

 

----

 

a pomijając programy 3ds max, Premiere Pro, After Effects

 

a tylko do Photoshopa i do gier

to co lepiej brać

Edytowane przez T0mik
Link to post
Share on other sites

gx60do grania na multi się kompletnie nie nadaje. Procek wysiada. W guild Wars2 będzie bardzo kiepsko. W bf3 na multi na dużych mapach także różowo nie będzie. Te gry lubią mocne procki i i7 napewno się w nich nie zmarnuje.

Zostaje zatem y580, który z kolei w wwersji z i7 dość mocno nagrzewa dysk co przy dłuższym obciążeniu raczej nie jest  korzystne.

W sumie nic lepszego ni,ż ten nieszczęsny y580 nie ma. Jego bezpośredni konkurent msi ge60 także z gtx660 kompletnie nie radzi sobie z chłodzeniem i7, czyli sytuacja odwrotna. Dysk w normie a cpu gorące. Można by np wyjąć dysk, wpakować go do kieszeni i wstawić zamiast napędu optycznego.

http://www.x-kom.pl/p/137733-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3610qm-8gb-1000-dvd-rw-gtx660m.html?ref=100421822&sm12=MjM=&ts=1374311105&token=79f15d1635ee29063ee1aa27b33600e2

P.S. :D


skoleji z kolei

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...