Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję komputera, który pociągnie ze 4 / 5 lat (ofc z modernizacją). Wykorzystuje komputer głównie do renderingu filmów, nagrywania filmów z gier, obróbki zdjęć i filmów i programowania, ale też do grania w najnowsze gry na full detalach. Będę robił OC.

 

Sprzęt, który mam ze starego PC:

- Monitor

- Myszka/Klawa

- Dyski

- Nagrywarka

- Zasilacz Corsair VX550W

 

Mój przykład zestawu:

 

Obudowa: Fractal Design R4 - 382zł

MoBo: Gigabyte GA-Z87X-OC - 769zł

Procesor: Intel i7 4770K - 1310zł

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 179zł

RAM: Patriot DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9 - 264zł

Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 760 Phantom 2GB - 1045zł

 

Łącznie - 3949zł (ceny z morele)

 

Co o tym sądzicie? Coś dodać, coś zamienić, aby wyszło taniej i miało jak najwięcej możliwości dla przyszłego informatyka?

 

Link to post
Share on other sites

GTX760 to trochę mało do "najnowszych gier na full detalach", ja bym zrobił tak. Zwłaszcza jeśli lubisz bawić się w OC to 3770K będzie lepszym wyborem niż 4770K. Do tego płyta jest tańsza, a to pozwala na lepszą kartę

http://s16.postimg.org/7bd430enp/image.png

Link to post
Share on other sites

Hmm już propozycja padła, więc ja powiem tak mi szkoda było by kasy na obudowę chyba, że potrzebujesz jakiegoś super silent komputerka wolałbym wsiąść zalman Z9 u3 tez cicha moim zdaniem Płyta msi Gd-45 nieco się grzeje lepiej weź z77-gd55 jak będziesz podkręcał pamięć możesz szybsza podejrzewam znając go, że pewnie podał techplanet.Pl, więc ta  A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9 a kartę graficzną lepiej GTX 770 GAMING IV ze względu na lepsza kulturę pracy to, jeśli chodzi o gtxxtor.

A jeśli o Ciebie to płytę zmień na z87-gd45 GAMING zaoszczędzisz i tą obudowę wtedy masz jakieś 350 zł w kieszeni i tego gainwarda na MSI tak jak wcześniej.

 

//edit

Niekompetencja

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Hmm już propozycja padła, więc ja powiem tak mi szkoda było by kasy na obudowę chyba, że potrzebujesz jakiegoś super silent komputerka wolałbym wsiąść zalman Z9 u3 tez cicha moim zdaniem

No jasne... Tracer za 100zł będzie najtańszy... nie ma co porównywać ARC R2 czy Define R4 to budżetowych Zalmanów... zupełnie inna jakość wykonania, komfort użytkowania, więcej miejsca w środku. ~360zł to rozsądna cena za to, co ta obudowa oferuje.

 

 

Płyta msi Gd-45 nieco się grzeje lepiej weź z77-gd55 jak będziesz podkręcał pamięć możesz szybsza podejrzewam znając go, że pewnie podał techplanet.Pl, więc ta  A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9 a kartę graficzną lepiej GTX 770 GAMING IV ze względu na lepsza kulturę pracy to, jeśli chodzi o gtxxtor.

Dalej bzdety... Primo, GD45 to jest z chipsetem X79, tu mamy G45. Secundo, pokaż mi jakiekolwiek testy, w których stwierdzono że ta płyta się grzeje... Wreszcie, TFIV to straszna suszara, w Gigusiu po ustawieniu profili karta jest niesłyszalna, TFIV pod dużym obciążeniem suszy ( GTX770 Gaming MSI ustawiło bardzo nisko obroty wentyli, to samo chłodzenie na Lightningu jest nie do zniesienia )... 

Link to post
Share on other sites

Dyski: 2x Western Digital WD320AAXS 320GB.

Co do obudowy to raczej nie zejdę niżej, gdyż zależy mi na komforcie pracy, niskiej głośności i temperaturze w obudowie.

 

Tak czy inaczej chyba jednak wolę inwestować w Haswella. Wydaję mi się, że to bardziej przyszłościowa platforma. Z OC dopiero zaczynam, więc na szczyty nie będę wbijał. A w przyszłości jak już nabiorę doświadczenia i będzie mi mało to choćby i IHS'a ściągnę.

 

Co do Płyty Głównej, to nie chciałbym tracić jakiś potrzebnych funkcji na rzecz ceny. Nie orientuję się dokładnie czym różnią się modele za 500, a te za 800zł, ale wydaję mi się, że większe pole do popisu będę miał właśnie przy tych drugich.

 

Jeśli chodzi o kartę graf. Jeśli 760 nie pociągnie gierek to jestem otwarty na inne propozycję.

Edytowane przez grafer
Link to post
Share on other sites
Mój przykład zestawu: Obudowa: Fractal Design R4 - 382zł MoBo: Gigabyte GA-Z87X-OC - 769zł Procesor: Intel i7 4770K - 1310zł Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 179zł RAM: Patriot DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9 - 264zł Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 760 Phantom 2GB - 1045zł Łącznie - 3949zł (ceny z morele)

 

Witam.

Potrzebuję komputera, który pociągnie ze 4 / 5 lat (ofc z modernizacją). Wykorzystuje komputer głównie do renderingu filmów, nagrywania filmów z gier, obróbki zdjęć i filmów i programowania, ale też do grania w najnowsze gry na full detalach. Będę robił OC.

 

Sprzęt, który mam ze starego PC:

- Monitor

- Myszka/Klawa

- Dyski

- Nagrywarka

- Zasilacz Corsair VX550W

 

Mój przykład zestawu:

 

Obudowa: Fractal Design R4 - 382zł

MoBo: Gigabyte GA-Z87X-OC - 769zł

Procesor: Intel i7 4770K - 1310zł

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 179zł

RAM: Patriot DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9 - 264zł

Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 760 Phantom 2GB - 1045zł

 

Łącznie - 3949zł (ceny z morele)

 

Co o tym sądzicie? Coś dodać, coś zamienić, aby wyszło taniej i miało jak najwięcej możliwości dla przyszłego informatyka?

 

zestaw ok ale pomyslalbym nad GTX 770

 

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 PCI-E BOX

tu masz troche taniej niby nic ale zawsze grosz

Gigabyte GA-Z87X-OC 759zl

Intel Core i7-4770K 3.5GHz BOX 1309zl

Gainward GeForce GTX 760 Phantom 2GB DDR5 PCI-E BOX 1035 zl - mam taki model 680 i jest super cichy

Thermalright HR-02 Macho 120 163zl

Fractal Design Define R4 czarna 381zl

Edytowane przez korniszon_pl
Link to post
Share on other sites

To nie tak że nie pociągnie, ale napisałeś 'full detale', więc trzymam się tego, co napisałeś. Te karty są do siebie zbliżone, ale 760 jest delikatnie słabsza od 670, a 770 jest delikatnie szybsza od 680... Ale nie widzę zestawu do gier za 4k z 760...

 

Zestaw powyżej to jest żart... na co komu, kto "zaczyna przygodę z OC" wyczynowa płyta? Która jest do rekordów na LN2 itp... ten procek się i tak prędzej ugotuje niż 4,5GHz na powietrzu przebije... 


No i pamięci gdzieś uciekły... 

Link to post
Share on other sites

Co do płyt czytałem gdzieś o tym kiedyś, ale nie pamiętam strony a co do kart to może MSI ma wyższe temperatury, ale do suszarki to mu jeszcze daleko, ale za to kultura pracy lepsza to test jeden z wielu strony, na którym o tym możesz przeczytać podałem wcześniej dam ci jedną z nic  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,24

Link to post
Share on other sites

Właśnie problem jest taki że GTX770 jest gorąca, bo MSI do maksa zbiło obroty... jak sobie na Gigusiu ustawisz obroty ręcznie to masz kartę cichszą od MSI i chłodniejszą... i w tym tkwi myk. 

 

Jeśli autor mówi o OC, to nie będzie dla niego problemem zmiana profili wentylatora, a do tego zależy mu na sprzęcie możliwie cichym i możliwie CHŁODNYM (to priorytetowo). 

 

Więc zanim się naczytacie, miejcie z tym sprzętem do czynienia... a może inaczej jak coś polecamy, to wiemy co polecamy, a nie że przeczytałem... 

Link to post
Share on other sites

Eh nie zgodzę się, MSi jest cichszy jak wejdzie na wyższe obroty będzie głośniejszy, ale i tak cichszy od gigabyta za to na gigabycie jak zmniejszy obroty będzie w naturalny sposób tez cieplejszy miałem z oboma sprzętami przyjemność i takie jest moje zdanie. Co do suszarki pamiętam karty, które miały ponad 80 90 a nawet blisko 100 stopni to były suszarki tutaj przy 74 stopniach raczej o suszarce mówić nie można a w SLI mogą mieć koło 80 stopni, ale przecież może zamontować wiatrak, który będzie chłodził karty graficzne od dołu lub kupić obudowę, która taki wiatrak posiada:) jedno, z czym się zgodzę to ze gigabyte jest najzimniejszy pod obciążeniem ze wszystkich chyba GTX 760 i jak będzie się bawił w zarządzenie prędkością obrotową wentylatorów to wtedy niech weźmie gigabyta, ale wtedy w naturalny sposób karty będą się troszkę bardziej grzały, chociaż i tak będą najchłodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...