Skocz do zawartości

Modernizacja Phenom x4 965 i hd6870 na...?


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się w końcu do modernizacji mojego zestawu komputerowego.

 

Aktualnie posiadam

 

Msi 870 -c45

Phenom II x4 965

Radeon Hd 6870

Zasilacz Ocz 500 W

Ram 8Gb 1333 Mhz

 

Na pierwszy rzut chciałbym wymienić grafe na Gtx 670 albo Hd7950. Wiem że Gtx jest wydajniejszy troche, lecz problem polega na tym że ma on tylko 2gb Ram. Gram na rozdzielczości 4320 x 900.

 

Natomiast co do zmiany procesora to myślałem nad Phenomem X6 ponieważ nie będe musiał zmieniać płyty głównej. Natomiast jakbym chciał coś ze stajni Intela to bym musiał płyte dodatkowo wymieniać + wypadałoby jeszcze ram na szybszy.

 

Co sądzicie o takiej modyfikacji? Macie jakieś pomysły?

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

wypadałoby jeszcze ram na szybszy.

a po co   zmiana na szybsze ramy ? zwykły śmiertelnik nie odczuje różnicy  między 1333 a 1666mhz po drugie wydajność jest znikoma

masz podkręconego procka? 

Link to post
Share on other sites

Nic specjalnie lepszego nie kupisz... ja proponuję najpierw sprzedaż tych 3 monitorów i zakup nawet dużego 27'' panelu 1920x1080. Znacznie odciąży to kartę graficzną, a efekt też będzie niezły.

 

Bo do tej rozdziałki to musiałbyś władować minimum mocne i5 z GTX780 żeby to miało prawdziwy sens. 

 

No chyba że na PC pracujesz i te 3 monitory są niezbędne. 

Link to post
Share on other sites

Pisałęm że celuje w Hd 7950 lub Gtx 670. Co będzie lepsze do takiej rozdzielczosci?

 

Miałęm w sowim kompie hd 7970 przez jakiś czas i na moim procku gralem na ustawieniach utra w bf 3, wydaje mi się jak zmienie procka to tymbardziej będzie lepiej. Nie jestem maniakiem FPS dla mnie najważniejsze jest mieć 30+.

 

Jak sprzedam procka i grafe to będe miał budżet ok 1400 zl


Jeszcze takie pytanko. Jak wygląda sytuacja z TDP, poborem prądu i temperatury X6? Tdp ma takie samo jak x4 965 a przecież ma 2 rdzenie więcej?

Link to post
Share on other sites

Nie są słabe ale do konfiguracji wielomonitorowych AMD jest po prostu lepsze w porównywalnych progach cenowych. Karty mają zupełnie inne architektury, na to też warto zwrócić uwagę.

 

Możesz zdecydować się na GTX 670 4 GB przy czym tu znowu rdzeń może nie wyrobić. Prawda jest taka, że do komfortowego grania w takiej konfiguracji i maksymalnych ustawieniach trzeba naprawdę mocnego SLI/Crossfire a nie jednej karty.

Link to post
Share on other sites

Ad. 1 - Sapphire DualX lub Asus DCUII TOP jeśli karta ma być kręcona (odblokowane napięcia w większości egzemplarzy i solidne, ciche coolery. DCUII charakteryzuje się wyższą kulturą pracy, DualX wypada dobrze pod względem jakości komponentów - źle się wybrać nie da).

 

Ewentualnie Gigabyte WF3 (naprawdę fajny i cichy cooler), ale potencjał OC może być mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...