Skocz do zawartości

Monitor gry/internet - 900zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję monitora w głównej mierze do gier i internetu czasem jakiś film. Nie gram za często w strzelanki ale zdarza się, także chciałbym aby nie był powolny jak muł. 23-24 cale. Nie interesują mnie kąty widzenia. Nie męczący oczu?(mam oświetlenie w nocy) Cena ~900zł

 

Z tego co wyczytałem to zastanawiam się nad modelami:

 

- Dell U2312HM - często trafia się trefny i minus za servis

 

- Benq BL2410PT - mało informacji na jego temat

 

Dell często trafia się z usterkami a servis podobno jest tragiczny.

Benq BL2410PT niby spoko ale mało o nim informacji.

Jak jest z servisem u Benq?

 

Który z tych 2 monitorów rozczarowałby mnie najmniej? Jestem bardziej ku Benq BL2410PT ponieważ servis Della i problemy z nim mnie trochę odstraszają.

 

Czy może jeszcze jakiś monitor jest godny polecenia?

 

Przeczytałem już dużo tematów, testów itp. przez ostatnie 2 miesiące i już nic nie wiem :/

 

Link to post
Share on other sites

serwis della nie jest tragiczny jest w zasadzie lepszy od koreańskiej konkurencji tylko gdyby nie fakt, że z wymianą to loteria, niestety,

możesz wziąć też pod uwagę U2412M, choć ten BenQ też jest nie głupi, trochę lepsza konstrukcja od serii GW poza tym podobnie

 

a w celu uniknięcia wad fabrycznych najlepiej umów się w jakimś salonie na prezentację, postawią ci 2-3 monitory jeden obok drugiego i dobierzesz sobie ten, który najbardziej pasuje, a przy okzazji sprawdzisz czy wszystko z nim w porządku

Link to post
Share on other sites

Dell U2412M

Dell U2312HM

 

Ten pierwszy droższy, większy, 16:10, średni input lag na poziomie 8-9ms.

Ten drugi tańszy, mniejszy, 16:9, średni input lag na poziomie 0,6ms.

 

Serwis Della zły nie jest choć też nie idealny. Raz zostałem zlany ciepłym moczem przy telefonicznym składaniu reklamacji. Jednakże trzeba przyznać, że monitory wymieniają raz dwa, bo w ciągu max 2 dni roboczych. Oczywiście jest loteria czy dostanie się refurba czy nówkę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem że matryca IPS też lepsza niż VA?

 

zależy które cechy uważasz za lepsze, zajrzyj tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

 

 

 

Który z nich jest lepszy pod kątem siedzenia przy nim długimi godzinami ?

 

żaden, choć z uwagi na rodzaj panelu BenQ powinien trochę mniej dawać po gałach 

Link to post
Share on other sites

Czytałem różnice między matrycami i niby IPS jest ten taki do wszystkiego.

 

Czy LG wspomniany przez Larsona mocno odstaje od tego Della i Benqu ? Czy to jeden wszystko jedno?

Jak ma się gwarancja w Benqu i LG? Też tak że daja stare naprawiane?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Czy LG wspomniany przez Larsona mocno odstaje od tego Della i Benqu ? Czy to jeden wszystko jedno?

 

tak i nie zależy jak na to patrzeć, przy nazwijmy to domowym wykorzystaniu to nie będą jakieś drastyczne różnice

 

 

 

Jak ma się gwarancja w Benqu i LG? Też tak że daja stare naprawiane?

 

niestety nie wiem

poczytaj, na swoich stronach mają gdzieś treści tych umów, ale jak to jest w praktyce nie wiem, bo jak czytasz warunki gwarancji della to cud, miód i orzeszki, tylko potem się dowiadujesz jak pokrętnie ją skonstuowano, niemniej od koreańczyków nie spodziewam się niczego lepszego

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...