Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Mam zamiar wziąć abo w plusie - 19zł+10zł net.
Mam do wyboru L9 lub Xperie J w cenie 299zł dla LG oraz 339 dla J'tki.

Wiem, że to nie są demony prędkości, no cóż przecież to są telefony do ok. 700zł.

Cóż, jeżeli chodzi o moje odczucia, to:

Xperia J:
+ Gorila glass

+ Dobry odtwarzać muzyki

+ Wysoka rozdzielczość ekranu

+ Odtwarzanie filmów do 720p

+/- Design. +/- ponieważ wygląda całkiem ładnie, ale wydaje się być ciut kobiecy...

- 4" - Im większy ekran, tym lepiej! Im większy telefon tym lepiej!*

- Podobno gorszy aparat niż w LG

Lg L7

+ 4,3" - Bo wielkość ma znaczenie :) *

+ Design - po prostu podoba mi się.

- Bateria minimalnie słabsza niż w Xperii, ale większy ekarn, więc i przypuszczalnie krócej trzyma.

- Podobno nie odpala filmów w rozdzielczości 720p, nie wiem, być może po wgraniu kodeków czy cuś odpalają?

 

Niby więcej tych plusików przy Xperii, ale cały czas ten duży ekran oraz design L7 przemawiają właśnie za tym modelem. Dodatkowo, telefon tak czy siak będzie w kondonie, więc gorilla glass teoretycznie nie jest mi potrzebne. No cóż sam już nie wiem co mam myśleć ani co mam kupić :/

 

* Nie, to nie jest leczenie kompleksów, po prostu lubię czuć, że mam telefon w kieszeni - a moje kieszenie do najmniejszych nie należą :P
(do największych też nie :P )

Link to post
Share on other sites

A nie masz do wyboru moze galaxy ace 2/s advance ? Albo xperii p/u ?

Oba modele podane przez ciebie niestety wydajnoscia nie grzesza, a jedyne ich zalety to duze ekrany. A co do tego odpalania filmow w hd to moze byc ciezko, ale ze wzgledu na moc obliczeniowa.

Link to post
Share on other sites

S advance ani Xperii innej niż J czy E nie mam w zasięgu portfela. W zasadzie to p/u nie ma ani w plusie ani w play. Swoją drogą, zawsze play kojarzyłem z najtańszymi telefonami. Teraz się trochę pozmieniało, bo dużo taniej w plusie.

Niby jest ace 2, ale o ile Xperia j tylko trochę wydaje się kobieca o tyle ace 2 to typowo babski telefon :/

Wiem że te telefony do najwydajniejszych nie należą, ale i ja nie jestem jakimś super wymagającym użytkownikiem. W zasadzie to tylko raz na jakiś czas odpalić sobie film podczas podróży, czy posłuchać muzyki. Czasami jakieś gry czy ciekawe apki - bo to w końcu andriod. Najwięcej chyba będę z neta korzystał - po zainstalowaniu opery mini powinno fajnie chodzić.

Xperia niby odpala 720p, więc może i LG dał by radę.
 

Link to post
Share on other sites

Gdzieś na YT oglądałem, ale teraz już widzę, że to byla błędna informacja :/

Niestety, zbyt dużego wyboru nie mam. Babski telefon to taki, który bardziej pasuje do kobiety a niżeli do faceta tak jak np. corby.
A który teoretycznie powinien mieć mniejsze lagi?

Link to post
Share on other sites

Oba to praktycznie to samo wiec podobne sa wydajnosciowo. A zeby ci to zobrazowac to porownywalnym telwfonem do obu podanych przez ciebie jest xperia x10.

Ale i tak bede obstawal za ace 2, bedziesz mial duzo wydajniejszy telefon, czemu uwazasz ze jest babski ?

Link to post
Share on other sites

Tytuł tematu:

 

LG L7 vs Xperia J

Pierwszy post autora:

 

Mam do wyboru L9 lub Xperie J w cenie 299zł dla LG oraz 339 dla J'tki.

Tak więc który w końcu model masz do wyboru ? Niemniej jednak domyślam się, że chodzi o L7. Jeśli chodzi o rywalizację między tymi dwoma telefonami to brałbym L7 Jednakże najlepszym wyborem będzie Ace 2 o którym wspominał przedmówca. Najwydajniejszy model z tych, które się tu pojawiają w kwestii zainteresowania, jednak również nie rozumiem, dlaczego uważasz ten telefon za babski ? Z wyglądu normalny telefon, konstrukcja, kształt odpowiedni, dobrze leży w dłoni więc nie rozumiem. Prędzej właśnie Xperie J zaliczyłbym może nie tak za brutalnie ujmując ''telefonem babskim'', lecz lepiej prezentującym się w dłoniach kobiety i tyle, sam wygląd tak przemawia, jednak takiej opinii o Ace 2 w życiu bym się nie spodziewał. Xperii J zresztą ogólnie odradzam, awaryjność dość często się pojawia w tym modelu, na dotyk również można nieco ponarzekać (kwestia gustu być może...) i w dodatku telefon muli się jak cholera i to dość często. Tak więc podsumowując - Ace 2 lub LG L7

Link to post
Share on other sites

Dokładnie chodzi o L7.
Przejdę się po weekendzie do salonu i zobaczę jak w realu ten ace 2 wygląda. Na jakiej podstawie sądzę, że jest kobiecy? Po prostu na zdjęciach takim się wydaje, zobaczę jak w rzeczywistości wygląda i jak się sprawuje.
Ale jednak chyba na pewno rezygnuję z L7 czy XJ. Biorę też pod uwagę L9, ale musiałbym do niego dozbierać oraz wziąć jakiś telefon i sprzedać go. http://tnij.org/xclm Który z tych telefonów może dać duży zysk?

Link to post
Share on other sites

Xperia J na pewno nie jest warta i nie kosztuje 650zł.

Ace 2 w tej cenie na pewno byłby dobrym rozwiązaniem, ale 2gb na aplikacje to nie jest za wiele dlatego rozejrzałbym się za HTC Sensation który ma możliwość instalacji aplikacji na karcie SD.

Link to post
Share on other sites
sxj rzeczywiste chodzi za ponad 600 zl.

Co nie znaczy że jest tyle warta. Za 650zł raczej nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego telefonu. 

Autorze tematu, zanim podpiszesz dwuletni cyrograf z plusem sprawdź czy nie lepsza była by dla Ciebie oferta Formula Mini Max bądź Nju Mobile i kupno telefonu poza siecią.

Co do telefonów to nie polecałbym ani L7 ani XJ. Są to budżetowe modeleo słabych parametrach. Można dobrać coś znacznie lepszego.

Link to post
Share on other sites

Play odpada, większość znajomych ma w plusie więc nie opłaca mi się przechodzić do play. Próbowałem Nju Mobile, ale to startowe 5zł poleciało baaaardzo szybko i wróciłem do plusa.
Chciałem abo, ponieważ tak czy siak co miech doładowuje konto za 30zł, więc...
 

Właśnie, ze sprzedaniem nowego telefonu jest taki problem, że ktoś wystawia taniej bo zależy mu na czasie, a później potencjalny kupiec czeka na następną taką okazje. Dlatego pierwsze pójdę do komisu i zapytam czy może w komisie chcą coś kupić albo co szybko schodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...