Skocz do zawartości

Zestaw do 5000zł dla gracza i nie tylko.


Recommended Posts

Witam, od kilku tygodni planuje zakup nowego komputera, dużo czytałem tutaj i na innych forach, dużo czytałem testów i w końcu postanowiłem poprosić o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji co do zestawu i padło na was, wiem że niezbyt chętnie odpisuje się komuś u kogo w ilości postów wyświetla się cyferka 1, ale mam nadzieje że zareagujecie pozytywnie na moją prośbę. Mogę napisać jeszcze tyle że zamierzam z wami zostać jeśli ten temat spotka się z jakimś odzewem.

 

Skorzystam z wzoru który jest w regulaminie forum. 

 

  • 1. Zastosowanie komputera Głównie gry, ale też obróbka filmów HD i być może tworzenie muzyki.
  • 2. Maksymalna kwota 5000zł (choć może uda się trochę uszczuplić tą kwotę)
  • 3. Których części potrzebuję W sumie to wszystko włącznie z nowym monitorem
  • 4. Czy będę podkręcać sprzęt? Tak (jednak nie wiem czy zmieszczę się w budżecie z dodatkowym chłodzeniem dla CPU)
  • 5. Specjalne wymagania W miarę możliwości chciał bym żeby ten sprzęt jeszcze przez przynajmniej kilka lat ciągnął choćby na średnich nowe produkcje. Głównie ścigałki, gry sportowe, strategie i symulatory. W FPS RPG i MMORPG nie grywam.
  • 6. Części z poprzedniego komputera Brak
  • 7. Własna propozycja zestawu 
  • CPU: Intel i5-4670K
  • Płyta: MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87
  • Grafika: MSI Radeon HD7850OC 2GB DDR5
    Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W SLI PSU 80Plus
  • RAM: Kingston DDR3 HyperX Beast 16GB /1600 (2*8GB) CL9-9-9
    HDD: Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB 3.5'' SATAIII 64MB 7200rpm
    SSD: Adata Premier Pro SP900 128GB
    Monitor wybrałem taki ale nie jestem przekonany co do niego: Asus 21.5'' VE228DR
  • Z obudową podobnie, nie mam pojęcia czy jest ok i czy części się w niej zmieszczą: Thermaltake Spacecraft. 
  • Napęd myśle że warto już zainwestować w BL więc wybrałem: Pioneer BLU-RAY RECORDER WEW x15 SATA BLACK.

Podejrzewam że waszym zdaniem karta graficzna zbyt słaba do takiego zestawu jednak obawiam się nie zmieścić w budżecie więc chyba pozostanę przy tej.

 

Po za tym muszę dokupić nową mysz i klawkę ale takimi wyborami nie będę was zadręczać.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i rady. Z góry dziękuje i pozdrawiam :) Adam.

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zestaw rezerwuar bardzo dobry mam tylko kilka propozycji obudowę zmień na swoją Z9 U3 zaoszczędzisz troszkę i weź swój napęd optyczny gh24ns95 też tańszy a szybszy 24x i nowszy w techplanet a w to miejsce może modularny Deus M1 650W tylko zł 3 zł droższy i nie będziesz miał dużo kabli w środku.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Rezerwuar, mógł bym prosić Ciebie o wyjaśnienie dlaczego procek 3 generacji w którą nie warto już inwestować? (a 4th generacja nie jest taka droga) dlaczego ramy nie od kingstona i czemu Nvidia a nie Radek? 

 

Nie chce się wypowiadać bo specem nie jestem ale chyba nvidia źle radzi sobie z rozdziałkami  1920x1080 i wyżej a ja właśnie  1920x1080  chce używać.

 

Anyway, proszę uzasadnij dlaczego ten zestaw do gier będzie bardziej wydajny. Bo nie ogarniam tematu i niezbyt rozumiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale chyba nvidia źle radzi sobie z rozdziałkami  1920x1080 i wyżej a ja właśnie  1920x1080  chce używać.
 

 

człowieku co  za bzdury ty piszesz?Twoja rozdziałka to jest standard dla takich kart.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Wydajność obu procesorów po oc jest zbliżona natomiast Haswell bardziej się grzeje(w grach nie odczujesz różnicy w wydajności) - Haswella pod oc daję do bardzo drogich zestawów.

Dałeś płytę główną, która jest droga a nie wpłynie na większe oc bądź wydajność. Jeśli chodzi o ramy to marka nie ma większego znaczenia, dobrze by były to 1600 bądź 1333 cl9 i najlepiej niskoprofilowe(mniejsze ryzyko kolidowania o cooler).

Z tą nvidią i rozdzielczością to BZDURA a 7850 od 670tki dzieli przepaść wydajnościowa wiec nie ma o czym mówić.

btw Jeśli wyczuje, że jesteś trollem to się zdenerwuje bo ostatnio sporo tu się ich przewija.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, zakładając jednak wersje że zostaje przy Haswell'u i chciał bym dobrać płytę pod ten procek, co proponujesz?

Jeśli chodzi o 7850 a 670 to fakt przepaść wydajnościowa i cenowa niestety też. W tej cenie można powoli myśleć o 7950, czy nie było by to dobre rozwiązanie? Natomiast co do obudowy nie dyskutuje tylko z miłą chęcią zapisuje ją do swojej konfiguracji, bo ufam że upcham do niej co trzeba :)

Zresztą Nvidia chyba lepiej pracuje z intelem? i tutaj też mam dylemat, bo ktoś mi tą bzdurę powiedział odnośnie tej rozdziałki i trochę mnie to zniechęciło do Nvidi. 

Edytowane przez Eikichi
Link to post
Share on other sites

Ja cały czas jestem za 1150 czyli 4th generacją, tylko inni chcą mnie namówić na 3th.

Dźwiękowej nie będzie na razie a ramu jak napisałem 2x8GB czyli 16.

 

Kwestia płyty głównej zostaje w związku z postem rezerwuar, bo wychodzi na to że potrzebna lepsza.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz robić OC to imo Haswell będzie złym wyborem bo te procki się mocno grzeją (zamiast lutu pod "czapeczką" jest pasta o średniej wydajności przewodzenia ciepła). Dlatego lepiej brać procka z lutem zamiast pasty... Dla przykładu - ja mam intela i7 3820 (podstawka 2011). Chłodzenie Scythe Mine 2. OC z 3,6 na 4,3Ghz i temperatury ok. 40-55 stopni (idle lub stres). Na Haswellach raczej będzie trudno mieć takie temperatury i taką prędkość...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...