Skocz do zawartości

sprzet do wirtualizacji i grania - duzy budżet


Recommended Posts

Witam,

 

w wrześniu chce podjeść do wymiany mojego już leciwego sprzętu na nowy i mam do was pytanie o ocenę zestawu do którego się przymierzam i pomoc w doborze niektórych podzespołów.

 

proc: Intel 4930k

mobo: Asus P9X79 Pro

ram: 4x 8GB (pewnie z czasem dokupię dodatkowe 4x8GB jak zacznie brakować)

dysk: SSD Samsung 840 Pro 512GB (na wirtualki, na system mam już jedna 840 pro z obecnego kompa tylko ze 256GB, dodatkowo na śmietnik mam 2TB dysk jakiegoś WD'ka)

grafa: GTX780  najlepiej jakieś OC

zasilacz: Fractal Design Tesla R2 1kW

buda: Fractal Design Define R4

 

 

i teraz pytania:

jakie pamięci wziąć? znaczy się, jaka firma, jaki typ - czy jakieś OC czy zwykłe.

jaka grafa ?

czy zasilacz uciągnie to wszystko ?

czytałem że grafika nvidi ma problemy z chpsetem x79 prawda czy jakiś urban legend?

jakie chłodzenie wybrać na proca?

 

 

przeznaczenie sprzętu - wirtualki 5--8 równocześnie odpalonych, od czasu do czasu granie (dlatego chce mocna grafe) głownie gram w WOW'a i czasami jakieś FPS'y dla relaksu. tylko, że wszystko w rozdzielczości 2560x1440.

 

warunki brzegowe - sprzęt ma być stabilny jak skała i cichy. Grafika ma bezproblemowo pracować z Apple Cinema Display 27" (posiada tylko złącze mini display port) i oczywiście pod obciążeniem nie chciałbym żeby wentylatory wyły.

budżet jaki chce przeznaczyć to około 10k PLN, ale to jest akurat najmniej istotne w tym wypadku:)

 

z góry dzięki za rady

Link to post
Share on other sites

Wpadnij na tydzień przed zakupem, a ;) teraz nie zawracaj głowy, tylko weź się ogranij i masz 1,5 miesiąca na podjęcie decyzji i doczytanie co z czym   8-)

Poczytaj przede wszystkim na temat doboru mocy zasilacza, IHS, a 4930K. X9 i problemy z Nvidią <- poproszę link gdzie przeczytałeś takie info.

Link to post
Share on other sites

tydzień przed zakupami to może trochę za późno wole wcześniej sobie wszystko po ustalać.

Jak zasilacz będzie za mocny to chyba żadna krzywda się nie stanie?

Problemy nvidi i x79 - może nie do końca chipsetu dotyczą tylko pci3.0. dobra doczytałem że wystarczy patch który rozwiązuje problem i chyba tylko serii 6xx dotyczy

Właśnie znalazłem na necie info  że Samsung wypuszcza SSD 840 1TB w rozsądnej cenie, wiec będę mógł z talerzowca całkowicie zrezygnować chyba:)

Link to post
Share on other sites

Właśnie znalazłem na necie info że Samsung wypuszcza SSD 840 1TB w rozsądnej cenie, wiec będę mógł z talerzowca całkowicie zrezygnować chyba:)

Znając życie ten 1TB po doliczeniu cła, podatków i marży będzie z 4000zł kosztować więc raczej nie jest to "rozsądna cena" ;) Biorąc pod uwagę twój zestaw to z tym dyskiem z czegoś byś musiał zrezygnować albo wziąść tańszy odpowiednik...

Co do samego procesora to na razie bym się na Ivy Bridge-E nie napalał tylko poczekał i kupił po np. miesiącu od premiery go gdy będą znane wszystkie informacje o nim. Mam tu na myśli to jak intel połączy rdzeń z "czapeczką". W testowych egzemplarzach jest on lutowany ale jak wiadomo z Haswellami było podobnie - lutowanie było w egzemplarzach rozsyłanych przed premierą do testerów itp a gdy zaczęła się ich sprzedaż to się okazało że jednak pastę zastosowali... Jak wiadomo lut jest lepszy bo lepiej przewodzi ciepło a pasta... no cóż - nie bez powodu Haswelle są nazywane "piekarnikami"...

Jak się okaże że Intel zastosował pastę to lepiej kup model z serii Sandy Bridge-E gdyż one mają lutowany IHS do rdzenia a nie pastę...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze czy warto będzie dopłacać do 4930K - cena na pewno będzie wyższa (podejrzewam że kosmos różnicy nie będzie), tylko kwestia jest taka że IVY-E nic nowego nie wnosi - nic godnego uwagi. Wydajność będzie ciut wyższa (połowa z tego to z winy wyższego taktowania fabrycznego), ale czy będzie warta zainteresowania ? Według mnie nie będzie - osobiście planuje przesiadkę na nowy CPU, jak pojawią się procki z większą ilością rdzeni, niż 6. Póki co gra nie warta świeczki.

 

Pamięci - 4*8GB G.Skill RipJawsZ 2133MHz CL9 (końcówka nazwy serii "ZH")

Zasilacz - CPU (6C) pobierze max 500W po mocnym OC, dodaj do tego GPU max. 250W i masz w sumie 750W, których realnie maszynka nigdy nie pociągnie z gniazdka, bo nie ma takich aplikacji, które są w stanie w 100% obciążyć CPU i GPU - w rzeczywistości maszynka będzie pobierała w szczytowych momentach około 500-600W. Zasilacz 1KW jest pod komputery z 2xCPU i mocną grafiką, ewentualnie jak robisz SLi z 3 kart graficznych + procek SB-E (chociaż szczerze wątpię żeby nawet taki sprzęt był wstanie pociągnąć tyle z gniazdka). Także zasilacz proponuje na poziomie 650W - 850W z wysokim certyfikatem np. Corsarz AX760 / 860 i tego typu konstrukcje (Seasonic X, Fractal Newton, Enermax Platimax ...). Na tego typu zasilaczu jak trzeba będzie to 1KW puści w maszynkę (sprawność spadnie z +90% do powiedzmy +85%, ale zasilacz normalnie jest wstanie tyle wyciągnąć   ;) ).

Link to post
Share on other sites

To fakty :? nie dało by się w żaden sposób tego u jednolicić

U mnie na SB-E i GTX 670 zasilacz 750w w spokojności wystarcza...Nie wiem czy sli by pociągnął ale do obecnych zastosowań jedna grafika jest ok. U mnie bardziej kolejne 8gb ramu by się przydało czy 6 rdzeniowy procesor niż kolejna grafika...

 

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

ok czyli zasilacz maxymalnie 850W wystarczy. W SLI nie pójdę jakoś mi się ta technologia nie podoba tak samo crossfire. pamiętam jeszcze czasy voodoo, że to słabo działało.

czyli tak - przy zasilaczu zostanę FD tak samo buda. ram mam doradzony wyżej:).  procek wydaje mi się że nie ma sensu SBE kupować skoro będzie nowszy - różnica w wydajności niewielka (nieodczuwalna) ale lepiej mieć nowszy niż starszy:) pozostaje jeszcze grafa ale to rozumiem ze do września trochę tego wyjdzie wiec teraz nie ma sensu decydować.

no i właśnie wyczytałem że Intel ma zamiar odświeżyć chpiset x79 na premierę nowego proca chociaż nie wiem czy to wniesie jakąś różnice.

a co do SSD nowego Samsunga to jak w Polsce będzie absurdalną kwotę kosztował to kupie u Niemców albo w UK tam powinna być cena do omawianych 650USD zbliżona wiec jednak z talerzy zrezygnuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...