Skocz do zawartości

Dylemat odnosnie zasilania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tofix,

Recommended Posts

Hej

 

Mam pytanie, ostatnio zakupilem taki zestaw

 

-Płyta główna MSI Z77A-G45 GAMING

-Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit

-Zasilacz: CHIEFTEC, 650 w, CFT-650-14cs

 

Pytanie brzmi tak. Kabel zasilajacy do procesora powinien byc 8 pinowy, ale jest tylko 4 pinowy odchodzacy od zasilacza. Czy istnieje szansa, ze podpinajac 4o-pinowa wtyczke do 8o-pinowego gniazda, to wszystki mi nie padnie? Nie chce zmieniac zasilacza, to jest poza dyskusja.

 

Jest natomiast mozliwosc dokupienia kabla, bo jest wolne gniazdo 8 pinowe w zasilaczu, tylko nie wiem o jakim napieciu i czy mozna dokupic taki kabel.

 

Poradzcie co robic :)

 

 

tutaj jest link do tylu zasilacza :)

http://www.google.com/imgres?q=CHIEFTEC,+650w+CFT-650-14cs&um=1&sa=N&biw=765&bih=463&hl=pl&tbm=isch&tbnid=tEsFleQjPL5oQM:&imgrefurl=http://negoma.com/shop/en/prod/computer/computer_accessories/psu/Chieftec_CFT_Super_Series_CFT_650_14CS(34814)/Details&docid=9lD0nNGrP4Xt4M&imgurl=http://negoma.com/ViewDocument/34556&w=400&h=238&ei=conmUe_pKuioyAHa7YDYAg&zoom=1&iact=rc&dur=94&page=1&tbnh=71&tbnw=108&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:9,s:0,i:106&tx=64&ty=52

Link to post
Share on other sites

Wlasnie czytalem gdzies, ze to nie powinno byc problemem jezeli nie chce sie krecic procka, albo go obciazac. Ale tutaj pytanie, nie chce krecic, ale chce odpalac dobre gry na wysokich detalach itp. W przyszlosci moze sie zdarzyc tez, ze bede go bardziej wykorzystywal. A podobno taki zabieg nie jest tak stabilny jak podpiecie 8 pinowej wtyczki. Ja sie nie znam az tak, tyle co poradzicie :D

Edytowane przez zigger
Link to post
Share on other sites

nawet mocno kręcąc i5tkę nie będzie potrzeby 8pinowego złącza - to może się przydać przy sięganiu mocy rzędu 140+ WATT (czyli mocne oc np 2700k), a podpięcie przejściówki 4pib-8pin jest zupełnie wbrew podstawowej wiedzy o prądzie: w płycie głównej piny gniazd 4 i 8 są łączone, zaś w zasilaczach prąd do cpu idzie jedną linią z zasilacza. więc jest to tylko kwestia kabelków - a tutaj dochodzimy do obliczeń z podstawówki dot. oporu i potem "ile amper bezpiecznie przejdzie nie topiąc kabla".

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

Tak, wlasnie ta kwestia kabelkow jest tematem :). I stad pytanie czy 4 piny wejda, tam, gdzie docelowo ma byc 8 i czy to ma znaczenie jakies. Dlatego tez pytalem o porade w tym temacie :). Rozumiem, ze moge smialo podpinac te 4 piny i nie powinienem sie martwic.

 

Ale czy w takim wypadku dobrze rozumiem, ze jezeli podepne przedluzke, podana wyzej przez drugiego kolege, to nic nie osiagne praktyczne?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Rozumiem, ze moge smialo podpinac te 4 piny i nie powinienem sie martwic.

dokładnie tak - wejdzie w połówkę złącza

 

 

 

jezeli podepne przedluzke, podana wyzej przez drugiego kolege, to nic nie osiagne praktyczne?

dokładnie :) nadal wąskim gardłem byłyby przewody od zasilacza do rozdziałki. a w prądach cały kabel jest taki jak jego wąski gardło, więc zabieg zupełnie bezcelowy. ale w Twoim przypadku nie ma co nad tym się rozwodzić :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...