Skocz do zawartości

2500k do ~4.5 ghz


Recommended Posts

Specyfikacja komputera... wróżkami nie jesteśmy.

 

Pobierz i włacz w tle program HWMonitor.

Obciąż procesor wymagającą grą lub benchmarkiem np. OCCT. przez ok 15 min.

Następnie daj screen z HWMonitor jak i OCCT.

 

Podkręcaj w biosie a nie programem.

Link to post
Share on other sites

Specyfikacja komputera... wróżkami nie jesteśmy.

 

Pobierz i włacz w tle program HWMonitor.

Obciąż procesor wymagającą grą lub benchmarkiem np. OCCT. przez ok 15 min.

Następnie daj screen z HWMonitor jak i OCCT.

 

Podkręcaj w biosie a nie programem.

intel i5 2500k , juz mi sie udalo bylo za wysokie napiesie i teraz max temp wyszla 71C wiec zbilem 10C

Wiec czy 4.6 i 71C to wmiere uczciwy wynik?

Edytowane przez licewhite
Link to post
Share on other sites

dude, jesli sprawdzasz max temperature za pomoca bf3 to cos z towoja wiedza na temat OC jest nie tak.

Przeczytaj kilka poradnikow jak podkrecac 2500k jest tego masa.

tylko po co mi wiedza jaka bede mial temp w max wykorzystywaniu procka jak i tak w grze tego nie osiagne + moglbys mi podac taka max temp dopuszczalna

Link to post
Share on other sites

to nie tylko chodzi o temperature przy max, ale jesli podkreciles go tylko pod bf3 to rob jak uwazasz.

Z ta temperatura jestes ustawiony.

hmm gralem z tymi ustawieniami od wczoraj, przed chwila wlaczylem occt i po 5 min wywalila mi blad wiec nie wiem...

Edytowane przez licewhite
Link to post
Share on other sites

wracamy do punktu wyjscia, info w linku

hmm ja podkrecalem easy tune 6 podobno dziala tak dobrze jakbym podkrecal w biosie i mam pytanie czy to dobre ustawienia 

 

hmm ja podkrecalem easy tune 6 podobno dziala tak dobrze jakbym podkrecal w biosie i mam pytanie czy to dobre ustawienia 

 

w occt wywala blue screen z napisaem clock watchdog timeout

Link to post
Share on other sites

Ok, prosze nie rozbrajaj mnie, kazdy kto mial stycznosc z OC procesorow powie ci ze nie robi sie tego za pomoca jakiejs applikacji. Poczytaj jak to sie powinno robic krok po kroku, jak pozniej sprawdzic czy system jest stabilny.

Mozesz zawsze to olac i liczyc na szczescie ze wszystko bedzie ok.

Link to post
Share on other sites

(Opcje oszczędzania energii - C1E, C3, C6 możesz zostawić włączone: ENABLED)

 

http://blog.techvortal.pl/index.php/2012/poradnik-podkrecanie-procesorow-sandy-brigde-cz-1/

http://blog.techvortal.pl/index.php/2012/poradnik-podkrecanie-procesorow-sandy-bridge-cz-2/

 

Obowiązkowe lektury, bez tego nie ma w ogóle mowy by mówić o poprawnym OC.

Już pisałem że podkręca się w biosie a nie z poziomu windowsa.

Próbuj zejść do najniższego stabilnego napięcia, gdyż temperatura jak i pobór energii elektrycznej pobieranej przez procesor jest zależna właśnie od napięcia.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

myslimy ( wierze w to ze wiekszosc podziela ten poglad) ze powinienes zapoznac sie z poradnikami zanim cokolwiek zaczniesz krecic na wlasny rachunek, chyba ze stac cie na wymiane sprzetu ktory mozesz po drodze takich zabaw stracic.

ale nie rozumiem teraz, no chyba juz jest dobrze,jest ustawiony mnoznik,napiecie i przetrzymal test w occt wiec dalej jest źle?

Link to post
Share on other sites

kazdy ma swoje wytyczne, przetrzymal nie cale 15min testu :)

Ja OC za pomyslny uwazam gdy temp i cpu sie trzymaja ok po 6-12 godzinach :)

nie widze tutaj prime'a, nie widze Lynx'a, Intelowskiego burning testu itp itd.

 

+Tam miales tempy ponizej 72, vcore(1,36 i byl na 4.5 jesli to jest czego chciales to jestes ustawiony.

To granica ktorej juz nie oplaca Ci sie przekraczac bo tempy poleca w gore.

Walnij mu dla swietego spokoju 6godzin prime'a podaj wyniki temp po tym, jak beda OK to jestes ustawiony na 99,99 :)

Link to post
Share on other sites

kazdy ma swoje wytyczne, przetrzymal nie cale 15min testu :)

Ja OC za pomyslny uwazam gdy temp i cpu sie trzymaja ok po 6-12 godzinach :)

nie widze tutaj prime'a, nie widze Lynx'a, Intelowskiego burning testu itp itd.

 

+Tam miales tempy ponizej 72, vcore(1,36 i byl na 4.5 jesli to jest czego chciales to jestes ustawiony.

To granica ktorej juz nie oplaca Ci sie przekraczac bo tempy poleca w gore.

Walnij mu dla swietego spokoju 6godzin prime'a podaj wyniki temp po tym, jak beda OK to jestes ustawiony na 99,99 :)

hmm zmiejszylem napiecie do 1.3v i po 17min przerwalo test w occt i wyszło " wykryto błąd na rdzeniu #2" to znaczy ze mam caly rdzen zepsuty czy co?

Link to post
Share on other sites

Tak, trzeba go wykręcić z procesora i przetrzeć papierem ściernym

 

A tak na serio - nie baw się w OC jak nie przeczytasz (ze zrozumieniem!) poradników odnośnie tego tematu.

lecz juz za pozno zeby sie nie bawic lepiej powiedz czy to przez napiecie czy przez co, zlowiek uczy sie na bledach

Link to post
Share on other sites

Błędy po nieudolnym podkręceniu z reguły dotyczą za małego napięcia. Ponawiam prośbę doszkolenie się w temacie: http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991

wlasnie to czytalem i ja uzywam tego easy tume o ktorym jest mowa w tym poradniku, po co mam wchodzic co chwila do biosu jesli jak cos ustawie w tym programie odrazu zmienia ustawienia w biosie

Link to post
Share on other sites

Tak, trzeba go wykręcić z procesora i przetrzeć papierem ściernym

 

A tak na serio - nie baw się w OC jak nie przeczytasz (ze zrozumieniem!) poradników odnośnie tego tematu.

 

hahaha :D

 

po co? wtedy masz pewnosc ze procek dostaje to co powinien=to co ustawiles, nie masz tego za pomoca app'likacji tym bardziej nie eazy tune. nikt tak nie podkreca sprzetu, nie daje ci to do myslenia?

Edytowane przez LessGrossmann
Link to post
Share on other sites

Podkręcając w BIOSIE/UEFI masz 100% pewność że zmiany przez Ciebie poczynione w "cudowny" sposób nie znikną i zmienisz to, o co dokładnie Ci chodzi. W poradniku przeczytaj wszystkie części "przygotowania do podkręcania" oraz http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/6 oraz podstawowe pojęcia: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,4

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...