Skocz do zawartości

Komputer + Monitor za 4000 zł (bez +/-)


Recommended Posts

Składam zestawy na tym forum trochę lecz bardziej do ich oceny.

Teraz składam zestaw dla siebie i potrzebuje kilku rad, dokładnie dotyczących dysku SSD i monitora.

 

  • Zastosowanie komputera : Oczywiście gry oraz trochę renderingu i obsługi Sony Vegas PRO
  • Maksymalna kwota : 4000 zł (bez +/-, albo tylko z -)
  • Których części potrzebuję : Procesor, Płyta główna, Pamięć RAM, Karta graficzna, Dysk Twardy (1TB), Dysk SSD oraz monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście :)
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900 (dlatego do zmiany)
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera :

Intel Pentium® Dual-Core CPU E5800 3.20GHz 45nm 

Gigabyte G41MT-S2 

DDR3 4GB 1066MHz Kingston (2x2GB, CL7) 
NVIDIA GeForce 9800GT 512 MBytes 
Tagan ATX 500W SuperRock TG500-U33II 
Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit 
SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 
SilentiumPC Fortis HE 1225 
Logitech G500 Gaming Mouse 
Logitech G510 Gaming Keyboard

  • Własna propozycja zestawu 

Intel i5 3570K

MSI Z77A-GD55

wiem, że można wziąć MSI Z77A-G43 albo G45 lecz ja potrzebuję niskich temperatur przy porządnym OC (mam słabo wentylowane miejsce obudowy) i wole dopłacić te 80 zł

WD BLUE 1TB 64MB SATA/600

Corsair DDR3 2x4GB 1333MHz CL9

Palit GeForce GTX 760 JetStream 2GB DDR5 PCI-E BOX

Plextor PX-M5S Series PX-128M5S (2.5", 128GB, SATA/600)

IIYAMA 23.6" LED Prolite E2481HS-B1

  • Inne :
Link to post
Share on other sites

Ja bym ci proponował takie secik:
i5-3470 - mysle ze jak dobijesz do 4GHz to ci wystarczy :D

ASRock Z77 Extreme4

WD Black WD1002FAEX 1TB

SSD Kingston SSDNow V300 60GB lub dowolny inny SSD

Asus GTX 660TI 2GB Direct CU II - wydajność bardzo zbliżona a nawet taka sama i 150 pln taniej wiec może warto się zastanowić

no a monitor to rzecz gustu każdy kupuje taki jaki mu się podoba :)

wyszło ok 2900 pln za w/w części wiec masz sporo kasy jeszcze na monitor.

edit. polecam WD black bo maja 5 lat gwarancji, są szybkie i używamy ich w serwerach w pracy ;)

Edytowane przez radioactiv3
Link to post
Share on other sites

do i5 3470 nie była by mi potrzebna tak dobra płyta.

Potrzebuję procesora do mocnego OC 3470 odpada :)

dysk SSD który podajesz jest słaby ;/ (dotego 60GB)

co do monitora za 1100 zł - aż tyle na niego nie chce wydawać, już wolę zainwestować w porządne podzespoły

Dyski WD Black są dość głośne i kompromis pomiędzy głośnym a wydajnym Blackiem a wolniejszym i cichym Redem jest WD Blue.

 

Czy któryś z ekspertów mógł by ocenić mój zestaw ?  :menda:

Albo ktoś z forumowiczów  :-> jeszcze raz

 

Co do dysków: aktualnie posiadam

 

Samsung Spin Point P80SD HD080HJ 80GB Serial ATA/300 7200RPM 8MB cache

 

oraz

 

Seagate Pipeline HD 500GB, Serial ATA/300, 5900 RPM, 8MB cache (ST3500312CS)

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Słuchaj ogólnie zestaw, który zaproponowałeś jest ok. Rozumiem, że zasilacz obudowa i chłodzenie bierzesz ze starego komputera. Jestem ciekaw jak się zasilacz będzie sprawował po podkręcaniu czy wytrzyma i czy nie będzie dla Ciebie za głośny, ale to zostawmy. Teraz, co do komputera bierz swoją płytę swój procek pamięci lepiej te od synka Crucial Ballistix dyska twardy to już twoja wola czy blu czy ten od synka seagate, ale jeśli chodzi o kartę graficzna zdecydowanie polecam MSi GTX 760 Gaming IV ze względu na kulturę pracy innej opcji nie widzę. SSd dobry. Natomiast, co do monitora to bym akurat tego nie brał. Wiesz nie wiem, czego ci trzeba. Jakiej wielkości ekran potrzebujesz i czy ważne są dla Ciebie kąty widzenia, bo dla mnie akurat nie. Mi wystarczyłby zwykły LCD 21,5 cala 1920x1080 z  DVI-D chyba że potrzebujesz HDMI i kupić go gdzieś na promocji w hipermarkecie, bo tam najtaniej. No i co oczywiście cała budę zestaw tam gdzie wyjdzie cię najtaniej, wejdź na skąpca ceneo i popatrz sobie:) chyba ze masz już wybrany przez siebie jakiś sklep .  Weź tez sobie pastę termoprzewodząca zalman STG-2 do tego chłodzenia abyś miał lepsze temperatury po podkręceniu, a jak bedziesz chciał mieć jeszcze niższe to zamontuj sobie drugi wiartak na chłodzenie :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Postarałbym się zarobić 1000 zł (może trochę mniej)

 

i wybrać kilka nowych podzespołów

takich jak : chłodzenie procesora, zasilacz, wentylatory obudowy - krótko mówiąc naprawdę wychłodzić i wyciszyć obudowę (chodzi mi o zasilacz pod obciążeniem)

 

i dokupić :

 

Thermalright Silver Arrow SB-E SE albo NOCTUA NH-D14 (dwa wydają się interesujące i porządnie wykonane)

Be quiet! Straight Power E9 580W

Corsair Air Series AF120 Quiet Edition 120mm Twin

 

Myślę też na zmianą dysku SSD i HDD na :

 

Crucial m4 CT128M4SSD1 (2.5", 128GB, SATA/600)

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

 

 

Co do wydawania kasy w niepotrzebne podzespoły kosztem karty graficznej

to zamierzam dokupić drugą gtx 760 wtedy od MSI i zrobić SLI

Wydaje mi się, że zasilacz w zupełności wystarczy, chłodzenie (tak jak już mówiłem z wentylacją jest słabo) też będzie dobrze i SLI + kręcone i5 nie powinno sprawiać kłopotu.

Wybrałem wysokiej jakości podzespoły - wydaje mi się, że słusznie :)

 

@UP

 

Sorry nie odpowiedziałem na kilka pytań

Co do monitora to nie potrzebuje jakiś super kątów (siedzę naprzeciwko), potrzebuję monitora FullHD min. 24 cale o opóźnieni nie za dużym (do gier to potrzebne) i wystarczy 60Hz nie wykorzystam 120 :)

HDMI było by potrzebne

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...