Skocz do zawartości

Brak obrazu na monitorach. (8600gt)


Recommended Posts

Witam.

Wczoraj w nocy normalnie wyłączyłem komputer. Dziś rano też normalnie go włączam ale na monitorze nie ma obrazu. Kilka razy powtórzyłem tą czynność ale nadal nic. podłączyłem drugi monitor i też nic (oba monitory działają na innym komputerze). Teraz pytanie do was, co może być przyczyną tego problemu. Kartę graficzną wyciągnąłem i włożyłem jeszcze raz i nadal nic. Gdy podłączam monitor do innego wejścia (to jest chyba karta graficzna płyty głównej) to wszystko działa ale w kiepskiej jakości. Ten komputer ma już kilka lat, moja kartka to geforce 8600gt a plyta główna to gigbyte G31MF-S2

Link to post
Share on other sites

Płyta główna to raczej nie padła, ponieważ jak włożę wtyczkę od monitora w te wejście co od płyty wychodzi to działa wszystko. Gdy wejdę w menadżer urządzeń to tam nie pokazuje mi w ogóle karty graficznej jak dawniej, tylko kontroler wideo (zgodny z VGA), dawniej wyskakiwała mi tam ta moja karta. więc myślę, ze to raczej wina karty. Jeszcze będę musiał ją sprawdzić na innym kompie, ale na razie nie mam takiej możliwości, może jutro ja spróbuję. Jeszcze dodam, że kiedy chodzi komputer karta się nagrzewa, mam pasywne chłodzenie i ono też jakby było ciepłe się wydaję, ale może nagrzała się od ciepła jakie panuje w środku kompa.

Edytowane przez kamo1312
Link to post
Share on other sites

Naprawa(piekarnik) raczej nic nie da bo tutaj od razu nie działa, a nie "przestawała" odmawiać posłuszeństwa, czyli np artefakty się pojawiały, ale spróbować można.
Mogło się też rozwalić wejście PCI-E, chociaż to jest mniej prawdopodobne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...