Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 3000 zł


Recommended Posts

Witam, tydzień temu zepsuł mi się laptop więc postanowiłem kupić PC. Jako, że dawno komputera nie składałem to liczę na to, że mi pomożecie.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77641&s=27972&s=77564&s=77873&s=73500&s=73528&s=77508&s=67056&s=15240 to jest zestaw który sam złożyłem. Grać będę w rozdzielczości Full HD.

Przepraszam, że to wszystko jest tak chaotycznie ale nie mam dostępu do komputera i piszę to wszystko na telefonie.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites








 

Razem: 3126 zł

 

Zestaw dostępny jest tutaj (wystarczy wrzucić produkty do swojego koszyka).

 

To jest chyba optymalny zestaw jak na te pieniądze - i5 bardzo wydajny w grach oraz GTX 760, która jest najlepszym wyborem w tym segmencie cenowym. Jak chcesz możesz zmienić budę. ;)

Link to post
Share on other sites

@up

i5 3570 + Z77 :roll:

 

 

 

Dobrze by było gdyby zestaw był na 1150.

Dobre podejście.

 

Zestaw dla gracza z Haswell wygląda np. tak.

 

i5 4670 - bardzo wydajny procesor, świetny do gier. W niektórych grach wydajniejszy od  i5 3570K

MSI B85 G43 - bardzo dobrze wykonana płyta z 3 letnią gwarancją ( pod Haswell)

Crucial DDR3 2x4GB 1600 CL9

Gigabyte GTX 760 - nowa, wydajna karta zielonych, jej wydajność jest niemal identyczna z HD 7950, ale jest tańsza.

Be Quiet L8 CM 530W - Markowy i modularny zasilacz. Bardzo Cichy i kompatybilny z procesorami Haswell.

WD Caviar Blue 1TB SATA 3 - chyba najbardziej popularny dysk HDD o pojemności 1TB, oferujący dobre parametry.

Silentium PC Gladius M40 - świetnie wyposażona buda (filtry regulatory obrotów) - wnętrze też jest przemyślane np. z dzielonym i wyjmowanym koszem na HDD.

Za zestaw (w zależności gdzie chcesz kupić), trzeba zapłacić około 3200zł, ale jakby nie patrzeć, jest w nim najnowsza podstawka Intela (1150), jeden z najnowszych GTX'ó, świetny zasilacz i nie byle jaka obudowa. ;)

W zestawie nie umieściłem napędu CD/DVD - czy on Tobie jest tak na prawdę potrzebny?, nawet system się teraz instaluje z pendrive - przemyśl sprawę.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

 

 

kompatybilny z procesorami Haswell.


To tylko chwyt marketingowy ;) Zasilacz bardzo dobry lecz gdy chce się coś modularnego i trochę zaoszczędzić wystarczy deus m1 550w.

 

Moja propozycja.


p67? serio? Przecież to stary chipset mający problem z obsługą sata3 i usb3. Do zestawu bez oc b75.

Moja propozycja:
CPU: i5 4430 czterordzeniowy procek bardzo przyszłościowy - KLIK
MOBO: MSI B85-G43 bardzo dobre mobo, dobra sekcja zasilania 4x sata3 - KLIK
RAM: Crucial 2x4gb bardzo dobry ram z niskim napięciem i opóźnieniem - KLIK
GPU: MSI Gtx760 nowa karta zielonych bardzo wydajna z dobrym chłodzeniem - KLIK
PSU: Silentium PC Deus M1 modularny zasilacz o mocy 550w z certyfikatem 80bronze - KLIK
HDD: WD EZEX 1TB bardzo szybki dysk pod sata3 - KLIK
ODD: Nagrywarka liteon co tu dużo pisać, nagrywa i tyle :) jak nie potrzebujesz można nie brać i wyjdzie równo 3tyś - KLIK
CASE: Silentium PC Gladius m40 funkcjonalna obudowa, usb3, kontroler obrotów stacja dokująca na dyski - KLIK

Po za tym można kupić jakiś cooler bo HASWELL jest cieplejszy, na boxie będzie głośno przykładowo - SPC SPARTAN, FERA PRO, FORTIS.
Link to post
Share on other sites

"...To tylko chwyt marketingowy  ;)..." - Wiktorze ;) , a dasz Sobie głowę uciąć, że każdy zasilacz dostępny na rynku, będzie bez zarzutów współpracował z C6/C7 i dla czego producenci na  listach zasilaczy kompatybilnych z Haswell, nie umieszczają wszystkich swoich zasilaczy, działając w ten sposób na swoją niekorzyść?

Gdybyś napisał, że wyłączając C6 i C7 każdy zasilacz będzie się nadawał, to byłoby OK. :)

Tym "chwytem marketingowym", to troszkę w błąd można kogoś wprowadzić.

 

Wcześniej autor sam zasugerował Swój zestaw za 3220zł i nie widzę też powodu aby "troszkę zaoszczędzić", a na pewno nie na zasilaczu i słabszym procesorze :P

 

P.S. - za 3200zł da się złożyć komputer z i5 3350 + GTX 770, lecz należy się liczyć z m/in bardzo tanią obudową i  dyskiem 500GB, ale w grach będzie wymiatać :D

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...