Skocz do zawartości

Silnik magnetyczny ma prawo działać ?


Recommended Posts

Zacznijmy od tego że panele słoneczne o g**** ponieważ są drogie i gdy chmura zasłoni słońce nie działają do tego małą wydajność i w nocy też nie dają energii. Wiatraki to już jest lepsza sprawa tylko w bezwietrzny dzień taki wiatrak się nie kręci (widziałem na własne oczy) liczy się też położenie nie może być postawiony gdziekolwiek bo nie wykorzysta się jego potencjału.

Według mnie silnik magnetyczny to przyszłość !

Kręci się i kręci, zero pobieranej energii, magnesy neodymowe nie są tak drogie.

Wielu ludzi próbuje coś takiego zbudować ale im się nie udaje, tym osobom akurat to się udało.

Ma to swoją moc, wyobraźcie sobie gdyby ten silnik połączyć z prądnicą O.o

Szukałem planów budowy czegoś takiego ale nic działającego nie znalazłem.

Pomoże ktoś w szukaniu planów działającego silnika? Mam zamiar zbudować model.

Tylko spójrzcie !! Przecież ten samochód ma nieograniczony zasięg !!!

Eksperymentowaliście kiedyś z magnesami neodymowymi ?

http://www.youtube.com/watch?v=6wnDInU18-E

Link to post
Share on other sites

perpetum mobile nigdy się nie zatrzyma, a to nie to samo, prędzej czy później się coś zużyje, a tak w ogóle to tego typu prototypów mamy na pęczki, tylko nikt nie jest zainteresowany ich wdrożeniem, to samo było za czasów przejścia z silników parowych na spalinowe, grupa trzymająca kapitał robiła wszystko, by ud****ć nowe rzeczy i utrzymać status quo

Link to post
Share on other sites

 

 

Kręci się i kręci, zero pobieranej energii, magnesy neodymowe nie są tak drogie.

A czy wyprodukowanie takiego magnesu Neodymowego nie pobiera energii ? Oczywiście że pobiera, do tego magnes rozmagnesuje się z czasem i znowu trzeba dostarczyć energii.

Do tego jaką to ma sprawność ? Pewnie znikomą, co najwyżej napędzisz wentylator by podmuchał a nie auto czy elektrownie...

Link to post
Share on other sites

A czy wyprodukowanie takiego magnesu Neodymowego nie pobiera energii ? Oczywiście że pobiera, do tego magnes rozmagnesuje się z czasem i znowu trzeba dostarczyć energii.

Do tego jaką to ma sprawność ? Pewnie znikomą, co najwyżej napędzisz wentylator by podmuchał a nie auto czy elektrownie...

Chodziło mi o użytek domowy. Spójrz tylko na drugi film silnik magnetyczny wcale nie napędza samochodu on tylko napędza prądnicę która produkuje prąd do silnika elektrycznego. Nie wiem ile czasu minie aż magnesy stracą swoje właściwości ale i tak kupno nowych to ułamek ceny dobrych akumulatorów i do tego praktycznie nieograniczony zasięg.

Link to post
Share on other sites

Jedna żarówka i taki kloc, dalej mija się to z opłacalnością :) Poza ty mówisz że magnes to mały wydatek, zapytaj ile dał za całość i wtedy mów o opłacalności bo może wyjść na to że jednak panele słoneczne będą bardziej opłacalne.

 

W zasadzie do tego można wykorzystać silnik Stirling, dużo bardziej efektowny i zasilasz świeczka.

http://www.youtube.com/watch?v=RficCnqAG90

 

 

 

A tutaj masz przykład Stirling'a i soczewki, prędzej to miałoby dla mnie sens niż panele ale cóż :)

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=5pdqDQwehlk&NR=1

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...