Skocz do zawartości

Modernizacja czy nowy zestaw


Recommended Posts

Chciał bym się dowiedzieć co mam zrobić z aktualnym zestawem, czy jest sens próbować go zmodernizowac czy lepiej wyjdzie zakup nowej platformy

 

Mobo: asus

CPU: i7 920d0 3,7GHz + mugen 2

Ram: ocz 3x2gb

GPU: gtx260 (216) - grafika jako pierwsza pójdzie do wymiany, parę typów mam wiec tu sobie poradzę

PSU: chieftec 750W - po wymianie kondensatora ale wszystko chodzi jak złoto, napięcia trzyma

Dyski póki co zostaną te co mam czyli 500/320/750

 

Da się jeszcze cos z tym zrobić poza wyższym OC procka? Ewentualnie co mógłbym chwilowo wykorzystać podczas przesiadki na 1155/1150?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Brzmi prawie jak prowokacja typu "pochwalę się jaki mi fajny komputer rodzice kupili", ale zakładając, że faktycznie szukasz porady: wymień grafikę na najmocniejszą, na jaką cię stać i ewentualnie kręć dalej procka (jeśli jest jeszcze co ukręcić, nie wiem jakie ma możliwości OC). Po wsadzeniu grafiki na poziomie HD 7870/GTX 660Ti wszystko będzie śmigać (przy założeniu, że chodzi o gry).

Link to post
Share on other sites

Popieram Player1. Procek jeszcze posłuży, więc grafika, jak zauważył Player1. Reszta na razie wystarczy. Ewentualnie może nieco więcej RAMu, ale nie jest to w tej chwili niezbędne. Jak chcesz się przesiąść na Haswella, zrób to od razu. Kupowanie sprzętu "na razie" nie ma sensu, gdyż obecny "na razie" wystarczy. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o prowokacje, jakiś czas temu planowałem zakup nowej maszyny przekonany, że powyższa się spaliła okazało się, że leżał zasilacz, wiec po roku stania miło się zdziwiłem kiedy po serwisie zasilacza ruszył (zasilacz poszedł na sprawdzenie czy wszystko z nim ok aby wykorzystać w nowym sprzęcie)
Mobo ucielo w pierwszym poście asus p6t, co do możliwości OC do 4.1GHz dobilem ale po kilku tygodniach korzystania wyłączył się sam, z zresetowanym biosem wiec wolałem przystopować na 3,7
Co do zmiany zastanawiam nad tym ponieważ 1366 nie jest już wspierany, a komp juz ma, zdaje sobie sprawę ze wymiana GPU da mu kopa tylko pytanie czy bardzo będzie odstawał za nowymi platformami?
Budżet jakim dysponuje to około 2000-2300, rewizja D0, co do poboru prądu to byłoby miło gdyby zjadal mniej póki teście opłacają rachunki tak bardzo to nie boli aczkolwiek niedługo wyniose się na swoje i wówczas rachunki pewnie zabolą,

 

//pisz poprawnie, nie bądź niechlujny.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Budżet odpisałem w powyższym poście :)

"Budżet jakim dysponuje to około 2000-2300, rewizja D0, co do poboru prądu to było by miło gdyby zjadal mniej "

Wprawdzie miało to być na nową platformę tylko nie jestem pewien czy jest to opłacalny pomysł, zakładając że GPU to koszt 1000-1300zl zostaje około 1000 na mobo +CPU i ewentualnie ram jeśli tego co mam nie wykorzystam

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest moim zdaniem prosta jak budowa cepa: kup mocną grafikę. Jak mocną? To już sam sobie odpowiedz, ale z takim budżetem celowałbym wysoko (Radek 7950/70 lub odpowiednik wydajnościowy od zielonych z dobrym chłodzeniem). Cała reszta sprzętu spokojnie posłuży i to jeszcze długo.

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

1. Procka powinieneś spokojnie podkręcić do 4 GHz i tak zostawić, powyżej tej wartości trzeba mocno podbijać napięcie co wpływa na spory pobór prądu. Czyli nie zmieniaj go narazie bo nie ma sensu :)

2. Koniecznie zmień zasilacz, ale tylko jeśli chcesz kręcić CPU do tych 4 GHz lub więcej.

Prawdę mówiąc to sam mam i7 920 podkręconego do 3,8 GHz i w parze z HD 7970, GPU jest w niemal każdej grze obciążone na 99% więc na spadki animacji nie narzekam :)

3. Zasilacz po raz drugi ;P ja bym zmienił dla świętego spokoju, propozycje:

  • tanio i dobrze:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=46308

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=29416

 

4. Wymiana GPU na coś pokroju Radeona 7970 lub GTX 770 :)

 

Wymiana GPU spowoduje największy wzrost wydajności, który na 100% odczujesz w grach. Wymiana zasilacza nie jest bardzo konieczna, ale nie zaszkodzi. W tym przypadku wszystko w granicach 500W będzie wystarczające dla tego zestawu. Oczywiście jeśli obecny zasilacz nie będzie robił problemów po zmianie GPU to nie ma sensu go zmieniać :)

 

Ps

Obniżenie poboru prądu:

Moja platforma złozona z i7 920 @3,8GHz i HD 7970, przy przeglądaniu internetu pobiera bagatela 180 W (średnio). Ale ja mam procesor w jednej z pierwszych rewizji i one kiepsko się kęcą oraz pobierają więcej Watów.

U Ciebie pewnie jest trochę lepiej. Zmieżam jednak do tego, że przejście na 3-cią lub 4-tą generację CPU od intela zmniejszy tą wartość do około 70-80 W w spoczynku ;)

Link to post
Share on other sites

Sądziłem ze zasilacz będzie ostatnią rzeczą do wymiany, chieftecki są aż tak złe? Model według tego co mi żona podała to chieftec turbo series, active pfc, 600-850W, cft-750 14c wersja turbo czy jakoś tak, w połowie modularny czy jak to się fachowo określa

Edytowane przez Aurorius
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo nie wiadomo czy zasilacz jest do wymiany. To jest wielki znak zapytania. Najpierw wumień GPU i sprawdź jak będzie sie sprawować Komp. Jeśli będą się pojawiać problemy, to wtedy pomyśli się nad zmianą zasilacza :)

 

Ps

Też miałem ten zasilacz w wersji 750 W i niestety po około roku użytkowania okazało się, że jest w stanie wytrzymać max 600 W obciążenia.

Reasumując, temat zasilacza jest wielką niewiadomą :/ 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to z zasilaczem miałem niezła przygodę, z rok - półtora temu komp przestał odpalić, sądziłem ze się spalił ;/ do tej chwili działałem na lapku, postanowiłem złożyć nowy piec wiec zawiozłem zasilacz kuzynowi aby mi go sprawdził, okazało się że ilość kurzu jaką wciągnął przykryła całość warstwą o grubości1.5cm jeden kondensator z powodu ciepła się wypaczył , po wymianie kondensatora na nowego Jacksona wszystko śmiga że aż miło napięcia były sprawdzane miernikami wiec błąd może być minimalny, aczkolwiek dużym minusem jest to że raz na te pół roku dobrze jest go rozkręcić i porządnie wyczyścić dużo chieftecow jest pokryta dziwną masą kauczukowa czy co to jest i po prostu bardziej się grzeją, jeśli posiadasz wciąż ten zasilacz i masz możliwość zajrzeć do środka to sprawdź czy kondensatory nie są wybrzuszone do góry, póki co zostanę przy tym co mam, prawdopodobnie jeszcze jeden kondensator będzie do wymiany ale to mam obserwować jak się zachowuje i co jakiś czas go sprawdzać czy się nie wypacza

Link to post
Share on other sites

Morał, co do tego taki, że przeczyść od czasu do czasu komputer:) Zasilacz ci starczy nie wymieniaj chyba ze jakiś trefny model trafiłeś to jak padnie wtedy wymienisz zajmij się karta graficzną polecam MSI GTX 770 GAMING IV oraz jak chcesz możesz dokupić jeszcze pamięci  następne 3x2 GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...