Skocz do zawartości

Niech się kręci, ku chwale Benchmarka!


Recommended Posts

Ale moje pytanie bylo o napięcia, a widze ze kompletnie nikt nie potrafi mi pomoc...

http://ajko.home.pl/ajko/benchmarkpl/2173.jpg

 

Powiedzcie mi prosze, jak mam kuffa ustawićte napiecia, jak nie potrafie wejść na głupie 3.5GHz i nie chodzi mi o napiecie procka tylko całej reszty!!

Czy na calym forum nikt nie potrafi mi odpowiedziec na takie banalne pytanie?

Link to post
Share on other sites

Dałem ACC na auto i niestety dalej w CPU Z pokazuje mi propusa Athlon x4 630 :)

Czyli myslisz ze po prostu wiecej nie da rady??

Edit: Moge wgrac nowy bios. Obecnie mam F4, a jest F5.

Oto zmiany:

Add CPU Core Control option 
Fix USB keyboard compatibility 
Support EuP Lot 6 function (for rev 1.1 only)

Btw. Co to jest i co mi da jak zmienie EC Firmware Selection na hybrid?

 

Edit:

Zmienilem EC na hybrid, nie działało. Dałem Southbrdge spectrum enabled i dalej nic. Moze ten bios cos da ale dzis go nie wrzuce. W sumie do czegos poza odblokowywaniem te fukcje (acc, ec, sb spec.) służą? Wyłączyc je jak nie dziala, czy zostawic?

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie zostawie na tym 3.4 albo 3.35 GHz i porobie testy do rankingow. Jutro jeszcze sie moze zajme oc grafiki, ale takie na stałe. Jeszcze potem sprawdze na jak najnizszych napieciach uda sie stabilnie kompa odpalic bezproblemowo. Jak myslicie, ktore z napiec z obrazka dam rade obnizyc?

Link to post
Share on other sites

Standardowo mobo mu tyle daje, nie zmienszalem, chociaz widzialem ze ten proc moze na nizszym napieciu chodzic.

Jutro musze chociaz dojsc jak najblizej 3.5GHz i porobic testy potrzebne do tych smiesznych rankingów :D Na pewno RAMy podbijac? Wg. producenta powinny byc standardowo na 1.5V, choc mobo daje 1.6V nie wiem czemu, wiec czy jest potrzeba podbic? Narazie chyba sprobuje tylko na NB dac wiecej.

 

Edit:

Zapomnialem najwazniejszego. Musialbym wziac sie za o/c gpu, ktore dosc drastycznie extra mocno ogranicza CPU w grach :co: Ale to napisze dokladniej jak sie za nie zabiore w koncu :D

Link to post
Share on other sites

No to powodzenia, ja kończę z CPU, bo mam Mobo walla przy 412 mhz i w dodatku uwaloną sekcję. Radeona nie podkręcam, nawet chłodzenia nie kupię, bo prawdopodobnie za 3 tygodnie będę miał HD5830.

Link to post
Share on other sites

Nie. Chce Antka. Zdaje mi sie ze ma lepszą cyrkulacje, tak samo twierdzi Torture :rudolph: Poza tym grubsza blacha, i bardziej mi sie podoba. Wnetrza czarnego, ani okna, nie potrzebuje :wariat: W sumie to jutro podbije troche pamieci, bo dodalem na benchit i proc jest 22.5% ro przodu a pamieci sądo tylu bo obnizone na maxa byly, z 1333MHz na 980MHz obecnie :P

Link to post
Share on other sites

Dobra, puszczam test OCCT i lece z psem. Jak wroce to sie okaze czy wytrzymal czy sie zresetowal :rudolph:

Jak przejdzie test pozytywnie to uznam to za max procesora, bo na 1.5V raczej nie chce podnosic napiecia. 1.475V starczy. Teraz takie pytanie do Was, co dalej kręcic? FSB z mniejszym mnoznikiem? Co mi to da? Ram do standardowych ustawien doprowadzic (1333) czy leciec wyzej. Chodzi oczywiscie tylko i wylacznie o stabilne 30minut w OCCT i benchmarki :P

Temp na mobo dochodzi obecnie do 64*C podczas OCCT.

Jak ustawic RAMy?

Jaki HTlink ustawic jak juz skonczylem procka krecic? Standardowo CPU-Z wskazuje 2GHz, potem kazaliscie ustawic 200MHz, teraz jest 246MHz. Raczej roznica w wydajnosci jest marginalna jest ale kazdy pkt sie liczy :wariat:

 

No i najwazniejsze. Chce wykrecic karte graficzna do testow jak najmocniej oraz do gier czasem. Krecic w CCC? Jak ustawic profile jakies, zeby moc przed graniem zmienic ustawienia grafy? Jaka jest max temperatura GPU i pamiec na GPU?

Link to post
Share on other sites

Zdazylem juz zaspamowac forum moim wynikiem 3.5GHz, tak wiec teraz prosze Was o pomoc konkretną:

Co dalej krecic? Procka na boxie juz nie chce.

FSB z mniejszym mnoznikiem? Co mi to da? Ram do standardowych ustawien doprowadzic (1333) czy leciec wyzej. Chodzi oczywiscie tylko i wylacznie o stabilne 30minut w OCCT i benchmarki

Temp na mobo dochodzi obecnie do 64*C podczas OCCT.

Jak ustawic RAMy? Zostawiłem je na 1333MHz, i wg. CPU-Z 8-8-8-20-27 2T.

Jaki HTlink ustawic jak juz skonczylem procka krecic? Standardowo CPU-Z wskazuje 2GHz, potem kazaliscie ustawic 200MHz, teraz jest 250MHz. Raczej roznica w wydajnosci jest marginalna jest ale kazdy pkt sie liczy

 

No i najwazniejsze. Chce wykrecic karte graficzna do testow jak najmocniej oraz do gier czasem, troche lżej. Krecic w CCC? Jak ustawic profile jakies, zeby moc przed graniem zmienic ustawienia grafy? Jaka jest max temperatura GPU i pamiec na GPU? Jak kręcic? Co zmieniac i o ile? Testowac OCCT GPU testem?

Link to post
Share on other sites

Kostki powinny pójść na 1500 więc możesz próbować... Masz na swoich radiator??

Jak będziesz wrzucał na benchit to wrzuć dwa eventy- jeden bez OC ramu, a drugi z OC pamięci...

Kręcenie w CCC ma swoje wady... W CCC masz ograniczenie w podkręcaniu. Są takie programiki jak: riva tuner lub ati tool. t wych powinno pójść wyżej...

Link to post
Share on other sites

Na ile ustawic pamieci? DO testow chyba byl OCCT CPU+RAM czy cos takiego.

Obecnie mam tak:

http://ajko.home.pl/ajko/benchmarkpl/oc/ram.jpg

 

Edit:

Kostki powinny pójść na 1500 więc możesz próbować... Masz na swoich radiator??

Jak będziesz wrzucał na benchit to wrzuć dwa eventy- jeden bez OC ramu, a drugi z OC pamięci...

Kręcenie w CCC ma swoje wady... W CCC masz ograniczenie w podkręcaniu. Są takie programiki jak: riva tuner lub ati tool. t wych powinno pójść wyżej...

Nie mam radiatorów.

Czemu na BenchIt tak zrobic?

A co do CCC, to mam i Riva Tuner :sciana:

Link to post
Share on other sites

Wtedy możesz daćwięcej benchmarków. Część do jednego eventa, a część do drugiego...

Na brak radiatorów jest dobra metoda... możesz położyć na kościach jakiś mały wentylatorek... Właśnie na czymś takim doszedłem do 1500MHz, a bardziej mi się nie chciało bo już późno było....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...