Skocz do zawartości

Problem z internetem albo prace techniczne


Recommended Posts

Witam

Mam umowę na neostradę do 10Mb/s. Wedle parametrów na linii powinno wychodzić 10240 kbps/1024 kbps lub jakoś podobnie. A teraz wychodzi 6488 kbps/413 kbps. Czy to mogę być jakieś problemy techniczne czy raczej prace techniczne na linii?

Edytowane przez RexRX
Link to post
Share on other sites

 

 

do 10Mb/s

więc pewnie jakaś tolerancja jest. Możliwe teżm że Twoje łącze nie wyciąga więcej niż te 6Mb (chyba że wczesniej było lepiej).

Sprawdź również o innej porze jak to wygląda.

U mnie na stałym łączu też często zmienia się przepustowość np.teraz puściłem Speedtest i pokazał:

download:46Mbps

upload:53Mbps

Link to post
Share on other sites

Internet był od lutego. Parametry były te same co podałem jako pierwsze. Od piątku już są jakieś problemy z parametrami. Powiem jeszcze jedną rzecz że trzy razy się zdarzyło że linia traciła synchronizację i trzeba było dzwonić w celu naprawy tego. A prędkość nawet jeśli były te pierwsze parametry to i tak wiadomo że mogła być niższa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie wcześniej już miałeś takie przypadki, to chyba wina leży po stronie operatora, nie pozostaje nic innego jak dowiedzieć się czy coś nie kombinują na linii.

Nie zaszkodzi też ewentualnym postraszeniem zerwania umowy, lub jakąś rekompensatą jeśli taka sytuacja stale będzie się powtarzać.

W końcu umowa chyba precyzuje jakie to ma być łącze...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nic nie możesz zrobić. Możesz jedynie liczyć na to, że przywrócą Ci pełną prędkość z czasem tak jak to było u mnie.


 

@up

 

Zgodnie z umową TP najmniejsza prędkość może wynosić 1mb/s nawet jeżeli masz umowę na 100mb/s. Takie życie.

Link to post
Share on other sites

Wiem jak to jest ale powtórzę jeszcze raz że parametr uploadu mogę mieć 12000 kbps a i tak mogłbym ściągać nawet z prędkością mniejszą niż 1 MB/s

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

A po co czekać. 801 505 505 i chyba przez menu ciągle 1 aż do połączenia z konsultantem. Pewnie będziesz musiał wyłączyć router podczas gdy oni (fak zapomniałem co robią) coś tam zrobią i parametry powinny być ok. Możesz nawet teraz dzwonić, ostatnio o 2 w nocy dzwoniłem. 

Link to post
Share on other sites

Dziś zadzwoniłem i odpowiedzieli że to system sobie tak ustawia żeby było stabilnie. To co przedtem neta nie rozłączało i uznano że należy obniżyć prędkość bo jest niestabilny.

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Obniżyć raczej nie mogą ponieważ opcja do 10 jest tą najniższą. A według konsultanta wszystko jest dobrze. Ale podejrzewam jeszcze router ponieważ długo się synchronizuje ok 1.30 min po wykryciu linii dopiero jest internet. Ale sam na własną ręke wymieniać nie będe bo mnie matka z ojcem w du**ę kopną.

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obniżyć raczej nie mogą ponieważ opcja do 10 jest tą najniższą.

Mogą mogą, ja przez 8 miesięcy jechałem na 50%-towym abonamencie i wcale nie chodziło o łącze tylko o ping, mówiłem im, że mam opóźnienia i wysoki ping. Wystarczyło co miesiąc dzwonić.

Sęk w tym, że miałem orange freedom 2mb/s. Od poniedziałku przechodzę na neo 10mb/s i jeśli problemy będą się powtarzać też będę dzwonił :rotfl:, pewnie będę musiał, ponieważ neo i freedom to w zasadzie identyczny internet. 

Link to post
Share on other sites

Cacek w styczniu przechodziłem z Freedoma 2Mb/s na neostradę do 10 Mb/s. I w ciągu sześciu miesięcy doszło tylko do trzech rozłączeń które powodowały interwencję orange czyli reset lini. Ale niewiem czy ten ostatni który został wykonany w zeszłym tygodniu właśnie nie narobił mi tych kłopotów a oni tłumaczą się ze to system sam ustawia stabilne parametry. Choć może też być wina routera a mianowicie linksys wag120n o którym czytałem że właśnie na nim jest najwięcej problemów z neostradą. A polecanym routerem jest netgear dgn2200 którego chyba zakupię.

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

ja też mam orage do 10 mb/s.Na początku było ponad 10,a tera 6:/

 

Trudno tak się żyje.Mój kuzyn co mieszka obok też ma taki net i mu chodzi prawie do 15mb/s.

 

A płyta może ograniczać neta??Bo moja płyta kablem obsługuje tylko  do 10??

 

I tak muszę kupić nową,bo ta sypie się powolutku xD.

 

Celuje w asus crosshair v formula z:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...