Skocz do zawartości

[Ratunku!]reboot and select proper boot device


Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj męczyłem się z instalacją hackintosha na laptopie i w pewnym momencie zwątpiłem... Problem polega na tym, że nie mogę odpalić windowsa, bez uzycia UniBeasta czyli programu do instalacji hackintosha. Muszę wpiąć pendrive'a, na którym jest ten program i dzięki niemu mogę zbootować lapka do windowsa. Jednak bez tego pendrive'a dostaję to: 

 

http://i39.tinypic.com/mv14c0.jpg

 

Co robić?!

Link to post
Share on other sites

Płyta z windowsem (o ile to nie xp bo wtedy lipa - bez dyskietki (ktoś ich jeszcze używa ?) ratunkowej się nie obędzie) do napędu i następnie po załączeniu instalacji przycisk "naprawa systemu" lub coś w ten deseń. I tylko modlitwa by nie było zbyt nagrzebane bo miałem przypadki że było tak namieszane że już nawet systemu nie wykryło...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Ty masz zablokowany dysk a więc naprawa systemu nic nie da. Podłącz dysk do kompa znajomego i go odblokuj jakimś stworzonym do tego (ostatnio był o tym temat na forum) programem...

 

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Podlacze do pcta i ogarne.. Dziekowa!

 

 

Podłącz dysk do kompa znajomego i go odblokuj jakimś stworzonym do tego (ostatnio był o tym temat na forum) programem...

 

Jakoś nie mogę znaleść żadnego programu do tego celu... 

Link to post
Share on other sites

ZU Hard Drive Unlocker. A temat : http://forum.benchmark.pl/topic/91267-wd500avvs-odblokowanie-dysku/

Oczywiście nie jest to jedyny program ale większość jest płatna. Jako że regulamin nie pozwala mi polecać hackingu to jedynie na pw mogę podesłać tobie linki z "gryzoniowej" strony...

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

 

 

mi polecać hackingu to jedynie na pw mogę podesłać tobie linki z "gryzoniowej" strony...

 

 

W takim razie czekam z niecierpliwością :) 


Myślałem, że nie utracę danych... i tak nie mogę znaleść tego Unlockera, a ten ktory znalazlem nie dziala...

Link to post
Share on other sites

To jeszcze mhdd. Wypal na płytce cd/DVD i w nim jeszcze nadzieja... Poszukaj na internecie bo gdzieś widziałem instrukcję co i jak trzeba zrobić żeby odblokować

 

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

A może spróbuj w biosie przestawić boot device na HDD? Bo z tego erroru można właśnie to wywnioskować (select proper boot device)

 

Autor tematu w biosie nie grzebał. Gdyby wyłączył odczyt dysku w biosie to na pewno by do tego wcześniej doszedł... 

Dysk na pewno jest aktywny tylko jest na 99% zablokowany i bios nie może zainicjować systemu...

Link to post
Share on other sites

 

 

Autor tematu w biosie nie grzebał.
 

 

Grzebałem, ale przed instalacją hackintosha przez pendrive'a. Potem przywróciłem go do domyślnych ustawień...


Teraz to juz nawet lapek nie wstaje z plyty windowsa, ubuntu, gparted etc... Nic nie hula... Nie ogarniam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Ja wielokrotnie w życiu miałem przygodę z tym problemem...Jednak słowem klucz zawsze był dysk, mój stary 80GB twardziel od WD miał często ten problem...przy pierwszym wystąpieniu tego problemu u mnie...wiecie jakie było rozwiązanie ? Wierzcie lub nie, ale odwrócenie kompa na bok i działało...Drugie to reinstall systemu a trzecie - okazało się, że dysk do wymiany, ponieważ stwierdzono, że był rozmagnesowany czy coś w tym stylu. Nie wiem, być może u Ciebie to dysk, być może pomoże zwykły reinstall, chodź po moim reinstallu problem niebawem znów się pojawił i wtedy byłem zmuszony do wymiany dysku. Nic mi nie wiadomo z tej kwestii o ''zablokowaniu dysku'' lecz może faktycznie masz coś pogrzebane w biosie, lub ewentualnie pobaw się tym programem który pojawił się wyżej, może to faktycznie pomoże...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprobuje obrocic lapka ;) systemu niw mam jak postawic bo jak wszedlem do instalacji systemu to wyskakiwaly jakies bledy, a teraz jus sie to nawet nie wlacza

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Wierzcie lub nie, ale odwrócenie kompa na bok i działało.
 

 

NIE WIERZE!!!

 

Darius. jesteś moim Bogiem :D

 

http://img839.imageshack.us/img839/7607/0kq6.jpg

niestety pokazuje się błąd 0XC00000E9 przy instalacji win... :/

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziu ! :D Sam uwierzyć w to nie mogę, że pomogło...

Co do błędu...ogarnij tu:

http://windows7forum.pl/blad-0xc00000e9-przy-instalacji-windows-7-20994-t

Nie chciałem już przepisywać słowo w słowo, bo uznano by za plagiat ;f

Jakby nie pomogło to tak w ogóle to z czego w końcu instalujesz tą Windę ? Pendrive/płytka ?

@down - już obcykałeś ? (chyba nie :D). Jak coś daj znać.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Różne pomysły na rozwiązywanie problemów widziałem, ale odwrócenie komputera ? Dafuq? Na chłopski rozum okręcając lapka może pomagasz dyskowi "uwolnić" głowicę dzięki grawitacji. Tak czy siak, coś jest z tym dyskiem...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz coś na tym dysku to szybko to zrzuć gdzieś zanim będzie za późno.

Tak na marginesie, wierzyłem w to co mówi daro, ale jak jeszcze wrzuciłeś to zdjęcie, że tobie też to pomogło to zareagowałem mniej więcej tak:

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/03/5c59406cbbb61e693a95dc6665634fc4.jpg

Link to post
Share on other sites

Haha ;)

 

Zainstalowałem system z pendrive'a i nie ma problemu... Najwyrazniej naped byl walniety. I okazalo sie, ze ram tez padl bo komputer nawet do biosu nie bootowal...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...