Skocz do zawartości

bardzo proszę o sprawdzenie konfiguracji


Recommended Posts

Witam, 

planuję zakup komputera. Budżet ok 2,5 tys. bez monitora. Zastosowanie to tylko i wyłącznie grafika 2D - cały pakiet Adobe, duże bitmapy nawet po kilka giga. Na sprzęcie się nie znam więc proszę o poradę czy dobrze wybrałem.

 

Procesr: AMD X8 FX-8320 3.50GHz BOX
Płyta główna: Asus M5A97 LE R2.0
Karta graficzna; GeForce with CUDA GT 610 MSI 2GB PASYWNE CHLODZENIE DVI HDMI D-SUB LP (PCI-E)
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus Bronze 2 lata door-to-door
Dysk SSD: Kingston 2.5'' SSDNow V+200 120GB (Serial ATA 3) 7mm Upgrade Bundle Kit w/Adapter 
Dysk HDD: WD Green 1TB WD10EZRX 64MB cache SATA-III 
Obudowa: Fractal Design Core 3000 USB 3.0 Black - bez zasilacza
Pamięć: Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1866MHz CL10 XMP
Napęd DVD: Samsung DVD+/-RW SH-224DB/BEBE bulk black
 
całość wyszła ok 2,6 tys.
 
jeżeli coś byście zmienili to bardzo proszę o poradę. Jeżeli jednocześnie cena byłaby niższa to byłbym przeszczęśliwy :)

 

Link to post
Share on other sites

a nie lepsza najtańsza grafika osobno niż zintegrowana? Słyszałem, że zintegrowana obciąża płytę czy coś innego.

Poza tym czy potrzebna jest jakaś lepsza do grafiki 2d? Poza tym słyszałem, że Photoshop korzysta z CUDA a karta, którą wybrałem to ma

Link to post
Share on other sites
Jeżeli jednocześnie cena byłaby niższa to byłbym przeszczęśliwy

Stary masz budżet zbyt mały o kilka tysięcy  ;) Kilku gigowe bit mapy ...

i7 3930K + 64GB ramu + K5000 będzie miało problem z gigowymi  projektami, a to zestaw za +/-15 tysięcy. Ty chcesz to samo wyciągnąć za 1/6 ceny i jeszcze chciałbyś taniej ....   :rotfl:

Integra pod Adobe wystarczy - google i forum adobe nie boli, nie gryzie, a poszerzenie wiedzy w temacie jak najbardziej wskazane dla Ciebie   ;)

 

1. Dysk HDD - zmień na WD Blue 

2. SSD - Crucial M4 / Plextor M5S

3. dvd-rw na LiteOn iHAS120 

4. GPU na iGPU

A reszta już wedle uznania, chociaż ja tam bym kombinował z wciśnięciem Xeona, lub rozważał bym opcję z 4 jajkami bez HT, ale z a to konkret OC - czyli i5 2500K / 3570K.

Link to post
Share on other sites

rozumiem ale mając fundusze takie jakie mam chciałbym skompletować najlepszy sprzęt w tej cenie.

SSD jest w spisie, pamięć 16GB CL10. Na i7 mnie nie stać bo najtańsza wersja to ok 1k. Podkręcać nigdy nie będę - a czemu SSD Crucial M4 skoro ma w specyfikacji wolniejszy transfer zapisu niż kingston?

Link to post
Share on other sites
a czemu SSD Crucial M4 skoro ma w specyfikacji wolniejszy transfer zapisu niż kingston?

Poczytaj na necie czemu Crucial M4 lepszy od Kingstona - papier wszystko przyjmie ;) tyle powiem na temat tego co piszą w opisach produktów, a z rzeczywistością raczej mało to ma wspólnego  :D

 

Podkręcać nigdy nie będę

To bardzo źle  :cry:

 

 

rozumiem ale mając fundusze takie jakie mam chciałbym skompletować najlepszy sprzęt w tej cenie.

To dozbieraj jeszcze kilka stówek i się złoży coś w miarę przyzwoitego - teraz jedziesz na minimum - jak dla mnie szkoda wydawać kasy na taki sprzęt, a znacznie lepiej dołożyć / dozbierać.

 

Na i7 stać Ciebie jak byś z dysku SSD zrezygnował, ale jak chce się mieć wszystko na raz i do tego po kosztach jadać to tak to wygląda. Niestety sprzęt do pracy kosztuje swoje i nie da rady tego przeskoczyć   ;)

Link to post
Share on other sites

w starym kompie mam NVIDIA GeForce 9500 GT może tą lepiej byłoby przełożyć? 

 

faktycznie już poczytałem o Crucial M4 i WD Blue - wielkie dzięki za sugestie!

Podmieniłem:

 

Dysk SSD: Crucial 2.5'' SSD M4 128GB (Serial ATA 3) 500MB/s 175MB/s 7mm

Dysk HDD: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600 - czy to jest SATA III 600MB/s?

Napęd DVD: Lite-ON DVD+/-RW IHAS120-04 bulk black

Edytowane przez kalafoon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...