Skocz do zawartości

SGS III ze wschodu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Walus,

Recommended Posts

A dlaczego mamy go pocieszać? T_T Przyjdzie paczka, to się okaże co dostał, a z czasem wyjdzie jak rzetelnym (bądź też nie) okaże się być sprzedawca.
A jakby nie było, pisałem już, że życzę gościowi by sprzęcik działał mu do usranej śmierci, więc...Realia są jakie są, ale odstępstwa od nich też się zdarzają :) Sam bym na nie nie liczył, ale gość może mieć fart. No nic, cza czekać do 15-20.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Nie znasz się. Sprzedawca nie musi dawać ŻADNEJ gwarancji a i tak w przeciągu dwóch lat od daty zakupu chroni kupującego ustawa, którą wymieniłem wcześniej. Zapisy ustawy są bowiem wyżej niż gwarancja. A jak nie jest przedsiębiorcą (w co wątpię) to istnieje jeszcze rękojmia normowana przez kodeks cywilny.

Mogę też dodać, że jak sprzedający będzie robił problemy to zgłosi się go do urzędu skarbowego, co dla niego zapewne okaże się gorszym rozwiązaniem niż zwrot gotówki czy wymiana fona na nowy.

 

Tyle bo wszystko już zostało w tej kwestii napisane (posty moje i Mephica) a jeśli Ci to nie wystarcza to po więcej szczegółów odsyłam do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta / do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gościu...Ile razy trzeba Ci tłuc, żebyś pojął, że za tą ustawą można się chować w przypadku gdy telefon zakupiony bez gwarancji ulegnie uszkodzeniu i gdy UDOWODNI SIĘ, ŻE WADA ISTNIAŁA W CHWILI ZAKUPU! Co, jak autor kupił sprzęt z 12m gwarancją (serwisową - zaznaczam) godząc się na warunki opisane w aukcji, to myślisz, że po 16-18 czy 24m od daty sprzedaży i po wygaśnięciu gwarancji sprzedawca wciąż będzie serwisował jego telefon? :rotfl: Zaciąłeś się na ustawie, a pojęcia nie masz o czym piszesz T_T

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak, ale przez 6 miesięcy od daty zakupu potencjalną wadę musi udowodnić sprzedawca, co będzie dla niego równie trudne jak udowodnienie jej przez konsumenta po 6 miesiącach.

 

Zawsze rozbije się o rzeczoznawcę.

A w przypadku telefonu komórkowego nie powinno być to nadzwyczajnie trudne, żeby taką wadę produkcyjną wykazać. Z jakichś powodów sprzęt pada, nieprawdaż?

 

Ja ostatnio zakończyłem pozytywnie temat reklamacyjny jednego z posiadanych przeze mnie przedmiotów elektronicznych po 21 miesiącach od daty zakupu. Rozbiło się o rzecznika, ale w końcu przedsiębiorca wymiękł.

Link to post
Share on other sites

Spoko - otworz przesylke przy kurierze i zobacz czy to podroba czy nie - filmik ci kolega juz podal wczesniej - ja go powtorze:

 

Tu nie ma co robic z tematu totalnego offtopa - poprostu poczekaj i zobacz.

Link to post
Share on other sites

Będę miał do Ciebie prośbę - jak przyjdzie Ci telefon, zdejmij proszę tylną klapkę, wyciągnij baterię i zrób foto tylnego korpusu z dołączoną karteczką z Twoim nickiem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, Telefon został dopiero dziś wysłany, ponieważ sprzedawca chciał wysłać kolor niebieski a ja chciałem czarny i dlatego małe opóźnienie. W pon/wt na pewno będzie. Zdam relację.

Link to post
Share on other sites

Witam. Przepraszam, że nie odpisywałem ale nie było mnie w domu od wtorku. Telefon doszedł jest niebieski (ponieważ czarny był słabo dostępny i zależało mi na czasie wieć musiałem wybrać niebieski). Telefon jest oryginalny, sprawdzałem wszystko. Fotki wrzucę we wtorek, ponieważ nie mam żadnego aparatu. A mój brat wraca dopiero właśnie we wtorek i wtedy dam zdjęcia. Powiem jeszcze, że nie włączałem SGS'a ponieważ zaraz go sprzedaje i kupuję LG E975 optimus G.

Pozdrawiam


Kolega placze bo ma chinski bubel albo gra caly czas w NOVA3 na Koreanskim bublu :)

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Wypraszam sobie takie posty.. Pograj sobie w kafelki na swojej Lumii..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wypraszam sobie takie posty.. Pograj sobie w kafelki na swojej Lumii..

Jeśli mój żart cie obraził to przepraszam. Tutaj każdy śledził tego posta żeby ci doradzić i pomóc- na koniec jeden żart i oczywiście agresywna riposta?

Patrz z czego ja teraz pisze i gdzie to jest produkowane... i wyluzuj.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Jeśli mój żart cie obraził to przepraszam. Tutaj każdy śledził tego posta żeby ci doradzić i pomóc- na koniec jeden żart i oczywiście agresywna riposta? Patrz z czego ja teraz pisze i gdzie to jest produkowane... i wyluzuj. Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

No dobra spoko, ale wiesz denerwuje takie coś bo nic nie napisałem o telefonie a ty już wyskakujesz z takim czymś.

ps. wczesniej tapałeś z swojej Nokii Lumii 920

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

 

Ale mniejsza z tym dajmy sobie spokój.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...