Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

założyłem ten temat w celu uzyskania porady na temat kupna laptopa w cenie około 4000 zł. Mam zamiar używać go do gier (głównie online), multimediów, programowania. Oczywiście zaraz posypią się wypowiedzi typu "Bierz y580, gx60, y500 itp", dlatego liczę na opinie RZECZOWE, czyli, np: ten model i dlaczego, czym różni się 17 od 15 cali w stosunku do komfortu i jakości korzystania(głównie chodzi o gry), dlaczego matryca FHD, albo inna, w jakiej konfiguracji dany model polecacie kupić, czy opłaca się ładować do laptopa SSD i jakiej firmy możecie dobre SSD polecić i tym podobne. Liczę na dobrą dyskusję merytoryczną, gdyż planuję nie zmieniać laptopa przez około 3 lata, co też nasuwa kolejne kryterium, mianowicie solidność wykonania. Przeczytałem większość recenzji tych najbardziej polecanych modeli, ale jestem też ciekaw opinii was, specjalistów i użytkowników benchmarka. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

niestety musi, ponieważ wybieram się na studia i będzie mi często potrzebny, aby go użyć na uczelni, w terenie przy projektach itp. Dobry procesor przede wszystkim, czyli prawdopodobnie i7, ponieważ dużo programów typu CAD, a także moc przeliczeniowia będzie mi potrzebna, no i do gier online procesor jest bardzo potrzebny. Do jakich gier? No cóż, mam nadzieję pograć w gry przez te 3 lata użytkowania laptopa, więc karta graficzna również musi być z górnej półki, Właśnie niezłą konfigurację ma ten Y580, ale licze na jakieś rzeczowe opinie co do tego. Również na temat matryc FHD i tej rozdzielczości przy 15 i 17 calach.


odświeżam


odświeżam

Edytowane przez gtxxor
Łamanie netykiety.
Link to post
Share on other sites

Y580 już na dzień dzisiejszy posiada kartę co najwyżej przeciętną i to nawet jak na realia laptopowe. Na 3 lata grania w najnowsze tytuły nie ma co liczyć, przy i7 musiałbyś zapłacić za ten laptop nie 4, a 7-8k i może wówczas można byłoby mówić o takim okresie komfortowej rozgrywki w najnowsze pozycje.

 

Wszystkie karty w tym budżecie  są zbyt słabe do grania w FHD (1080p), zaś skalowanie z niższej strasznie zabija jakość. Dlatego tutaj musisz podjąć decyzję...

-laptop na studia i do CAD bierzesz 1080p i grasz w kiepskiej jakości

-laptop do gier bierzesz 1366x768 i męczysz się z CAD i programami graficznymi

 

Najmocniejszy laptop za 4k to Clevo W230 z i7 4700MQ i GTX 765M, ale jest to sprzęt 13,3'' (rozdziałka 1366x768).  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...