Skocz do zawartości

Procesor i płyta główna do HD 7770


Recommended Posts

Witajcie Forumowicze :)

W planach mam sprzedanie karty graficznej HD 6770 i kupno 7770, a co się z tym wiąże postawienie nowego PC. Zasilacz XFX core 550W, karta wspomniana wcześniej HD 7770, co do procesora to myślę nad AMD Phenom II X4 quad core 965 black editon 3.4 GHz. I teraz pytania:
- czy taki procesor będzie dobry do tej karty graficznej?

-jaką polecilibyście płytę główną dla takiego właśnie zestawu?

Chodzi mi o jak największe cięcie kosztów co widać po karcie graficznej :) Miałbym chęci grać w LoL'a, Skyrima, Max Payne'a, Wiedźmina II. Wiem, że nie ten dział ale prosiłbym też o polecenie jakiegoś ramu. System operacyjny to będzie chyba Win7, bo są problemy ze sterownikami na XP.
Pozdrawiam :)

 
Link to post
Share on other sites

Bierz phenoma i ta plyte http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_41 . Sam mam i działa idealnie z tym HD 7770 . Pozatym Radeona warto wziąśc w tej wersji http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-edition-1g-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-lite-11201-17-20g-536491/ , jest cicha i dobrze się podkręca- u mnie pamięci z 1125 na 1540Mhz

PS. Phenom ma bardzo głośne chłodzenie pod obciążeniem

 

 

///"mam i działa" to nie argument, szczególnie przy tak słabej (sekcja) płycie.

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Na płytę chcę przeznaczyć jak najmniej... w sumie nie wiem czemu rozbieżność cenowa ich jest taka duża... obecnie mam p5ld2 ale to złom i to wiem dlatego się nią nie chwaliłem :) Ta płyta zaproponowana przez golora mi się podoba i chyba będzie dobra, a co do karty graficznej to właśnie nie jestem przekonany co do Sapphir'a mimo, że ta firma posiada opinię najlepszego chłodzenia. Chłodzenie na procesorze zmieniłbym od razu na spartana.

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

najpierw podstawy, czyli nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na zakup

bez tego to można podawać przykłady w nieskończoność 

bo nie tak się kupuje płytę !

tylko robi się zestawienie tego co potrzebujesz w płycie głównej ,a z czego możesz zrezygnować

np.

usb 3.0   tak-nie

pci-e 3.0 tak-nie

sata2 tak-nie

sata3 tak-nie

złącza :ps2 , com , lpt , firewire , pci itp. tak-nie

będziesz podkręcał tak-nie

jedna czy 2 karty graficzne 

2 sloty ram ,czy 4 sloty ram

jaką masz obudowę i wielkość płyty mikro,mini.pełny atx itp.

a nie czy masz fure pieniędzy czy królika w kapeluszu ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...