Skocz do zawartości

Włączanie i wyłączanie komputera.


Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu mam problem prawdopodobnie z zasilaczem. Otóż kiedy wyłączę komputer i spróbuję go włączyć jeszcze raz( to samo z resetem), zacina się on w Biosie lub przy starcie Windowsa. Ale jeżeli odczekam około 15-20 min mogę włączyć komputer normalnie. Zasilacz posiadam noname 500W, wiem że muszę wymienić ale najpierw trzeba coś zarobić :) Jeżeli ktoś spotkał się wcześniej z czymś takim i wie w czym był problem to prosiłbym żeby napisał rozwiązanie problemu w poście niżej. :)

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Zrób test pamięci RAM -> http://www.memtest.org/#downiso
Podaj SMART twardego dysku -> CrystalDiskInfo, HDTune (zakładka Health), MHDD, Victoria...
Pomierz napięcia zasilacza MIERNIKIEM - podaj wartości napięć podczas obciążenia i bez (szczególnie +12V oraz +5V) Jak to robić masz w mojej (sygnaturze)
Zrób 10 minutowy test OCCT i podaj temperatury CPU i GPU.

Link to post
Share on other sites

Wina raczej nie leży po stronie ramu gdyż jest on praktycznie nowy (około 2 mies.) Próbowałem robić test ale nie pokazuje się ten ekran w którym trzeba wybrać czy chce się włączyć komputer normalnie czy uruchomić test.
Smart dysku: http://imageshack.us/photo/my-images/90/7zf.png/.

Nie posiadam miernika ale wiem że muszę zmienić zasilacz na jakiś markowy i mocniejszy.

Procek przy stresie to 82oC a karta 60oC przy 1920x1080, 60fps.

Edytowane przez karolas
Link to post
Share on other sites

To, że pamięć jest nowa wcale nie oznacza, że jest sprawna. Co do bootowania, musisz w biosie ustawić odpowiednią kolejność. Miernik pożycz, albo najlepiej kup w jakimś markecie (kosz ok 15 zł.) napewno przyda się na przyszłość. Nie wiem co to za procesor, ale temperatury trochę za wysokie. W pierwszej kolejności, jak kolega owoce morza napisał pomiar napięć ew. podmiana zasilacza na markowy. I prośba na koniec, napisz specyfikacje sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem robić test ale nie pokazuje się ten ekran w którym trzeba wybrać czy chce się włączyć komputer normalnie czy uruchomić test.

ściągasz program Memtest w postaci pliku *.ISO nagrywasz Nero (wypal obraz na dysk) ten obraz na płytę CD-RW, wkładasz płytę do napędu uruchamiasz ponownie kompa i "bootujesz płytę" dalej zrobi się samo.

Link to post
Share on other sites

ściągasz program Memtest w postaci pliku *.ISO nagrywasz Nero (wypal obraz na dysk) ten obraz na płytę CD-RW, wkładasz płytę do napędu uruchamiasz ponownie kompa i "bootujesz płytę" dalej zrobi się samo.

Robiłem podobnie tylko że z wersją usb. Spróbuję później jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...