Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Co radzicie wybrać na Politechnice Warszawskiej: informatykę na wydziale Elektrycznym, czy Mechatronikę? Oficjalnie załapałem się na informatykę, ale jestem na samym początku listy rezerwowych na Mechatronikę. Znam tylko podstawy C++. Proszę o uargumentowane opinie. http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_usmiech2.GIF

Link to post
Share on other sites

Jestem po 3 roku studiów na elektrotechnice na elektrycznym :) Co do tych kierunków to zależy co Cie interesuje. Informatyka = dużo programowania, raczej w kierunku aplikacji na peceta, telefony itp. Mechatronika to kierunek związany bardziej ze sprzętem (jakieś maszyny, automaty). Programowanie owszem jest, ale innego typu, do tego prawdopodobnie języki graficzne (programowanie sterowników PLC), itp 

 

To tak ogólnie, tyle co się orientuje, bo na żadnym z tych 2 kierunków nie studiowałem :P Także szukaj jakichś dodatkowych opinii :)

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi co zamierzasz robić po szkole, jakie są twoje ambicje/cele/pasje. W jakim kierunku informatyki/mechatroniki zamierzasz się rozwijać. (Ja jakby co jestem wykształcony w stronę mechatroniki lecz pracowałem też jako informatyk Programista/grafik).

Link to post
Share on other sites

Zawsze mi się marzyło, żeby być programistą, lecz mam pewne obawy co do tego, czy na samym początku nadążę za tym wszystkim. Do tej pory nie miałem najlepszych warunków, aby uczyć się programowania. Zdałem maturę rozszerzoną z matematyki na 100% (w tym roku wszystkie matury były łatwe) i nie sprawia mi ona kłopotu. W ogóle to interesuje mnie wszystko związane z IT. Największe pytanie dla mnie to czy ktoś zaczynający niemalże od zera da sobie radę na ww. informatyce...

Link to post
Share on other sites

na studiach informatycznych masz wszystko od poczatku ( cala wiedzia o informatyce leci od podstaw), ponieważ niektórzy są po liceach a inni po techinkach (np. kierunek: informatyka). Wiec nie ma się co matrwić, sam jesteem już na II roku ;) 

Link to post
Share on other sites

Na taką informację właśnie czekałem. :D Oficjalnie jestem na liście przyjętych właśnie na informatykę i jestem na liście rezerwowych na mechatronikę, gdzie znajduję się na 23 pozycji. Mam jeszcze czas do środy na ostateczną decyzję i złożenie potrzebnych dokumentów. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...