Skocz do zawartości

[Modernizacja] 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym zmodernizować troszkę komputer dla brata. W tym momencie chodzi mi o zmianę podstawki i wrzucenie lepszego procka... bardziej przyszłościowego.
Kasa na ten cel to max 1000 zł. W grę wchodzą używki.

Dane sprzętu:
Płyta Główna GIGABYTE G41-ES2L socket 775
Procesor Core 2 Quad Q8300 2,5 GHz LGA 775 BOX
Pamięć KVR8000D2N6 2 GB x2

Dysk Twardy SEAGATE 1TB
Karta Graficzna Asus Ati Radeon HD7770
Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450
Obudowa (jakieś dziadostwo)

W tej chwili zależy mi na zmianie procka, a co za tym idzie płyty i ramu, ponieważ... najbardziej odczuwam jak kuleje.
Szczególnie w grach siedzących na procku. Następnym krokiem będzie ponowna wymiana karty graficznej, dlatego chciałbym coś "przyszłościowego"
I teraz jest też problem, bo w zasilaczu, mam jedynie wtyczkę 4PIN do zasilania gniazda procesora... czy to oznacza , że on także idzie do wymiany?

 

A i na szybko chciałbym wymienić obudowę tak do 200 zł, by pasowała to poleconej płyty...

dość dobrze ofiltrowaną.(bo brat się nei zna i nie zagląda do środka)  I sam nie wiem czy nie lepsza będzie MiniTower.

Proszę o rady.
Pozdrawiam

Edytowane przez emurderrec
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość rezerwuar

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-khx1600c9d3-4g-377449/

 

A może być ten model RAMU? Niewiele więcej kosztuje, a jednak wygląda troszkę lepiej.

Wezmę polecany procesor. Wielkie dzięki.

 

 

Teraz pytanie. Ten zasilacz ma kabel od zasilania gniazda procesora o długości zaledwie 38 cm...

Jeżeli wezmę płytę w formacie ATX i do niej obudowę to nie bardzo widzę by starczyło.

Przy formacie mATX chyba powinno być ok. A i mam zamknięty ostro budżet więc znalazłem płytę tanszą i w mniejszym formacie... może być?

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/

 

 

Chyba, że można dostać gdzieś tanio i szybko jakąś przedłużkę Jednak to kolejne, dodatkowe koszty i nie wiem czy dam radę...

Edytowane przez emurderrec
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Płyta może być(ram bym zostawił ten co dałem bo nie ma sensu dopłacać) a jeśli chodzi o zasilacz i jego kable to napisz pw do @t.luk - on w tym siedzi i będzie lepiej wiedział ode mnie.

Jeden z użytkowników ma ten zasilacz i chyba nie ma problemu z długością kabli - jego nick to se7enify - jego też możesz zapytać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...