Skocz do zawartości

Nowa karta pod Q6600 3.5GHz do 500zł


Recommended Posts

Witam.

Padł mi Radeon HD4870 512MB i szukam czegoś nowego do 500zł.

Q6600 podkrecony na 3.5GHz, jutro wymieniam mu dwa wentyle i paste więc postaram się o więcej.

DFI Blood Iron P35-T2RL

Patriot DDR2 Viper 4x2GB 800MHz@936

OCZ PC Power&Cooling Silencer 610W EPS PSU

2x Seagate 250GB

 

Za dwa miechy kupie dysk SSD. Gram w rozdzielczośći 1680x1050.

 

Zastanawiałem się nad Gigabyte HD 7770 OC 1GB.

Edytowane przez qpczyk
Link to post
Share on other sites

Widzę że dobrze się zastanawiasz, to najlepsze produkty jakie wyrwiesz w tej cenie, chyba że interesują cię też karty używane ?

Posiadam 7770 od gigabyte i powiem że jest bardzo cicha, chłodna i wydajna (jak na moje potrzeby) :)

Link to post
Share on other sites

Masz dość wysoko taktowanego tego Quada, więc możesz sobie spokojnie pozwolić na 7790, zysk jest większy, zależy też od gry jednak zysk jest na poziomie 25%-30%
Edit: Nie zauważyłem komentarzy Up
Jak dla mnie wartę dopłacenia :http://www.anandtech.com/bench/Product/776?vs=777

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

 

 

Q6600 podkrecony na 3.5GHz, jutro wymieniam mu dwa wentyle i paste więc postaram się o więcej.

bez urazy, ale nie ładuj kasy w ten zabytek :) sprzedaj, dołóż pieniądze i przyjrzyj  się na nowej platformie.
Szkoda Twoich pieniędzy, uwierz mi. To dalej będzie, stary mało wydajny komputer z kartą za 500 zł (za 600 zł, masz HD 7870, której ten komputer,  za żadne skarby Świata nie wykorzysta, wątpię, żeby to zrobił z 7770)
 

Przerabiałem podobny temat z C2D E8400 kręcony na 4,5 GHz, przesiadka z GPU 8800GT na HD6950@6970 i co? 30 FPSów w wymagających grach (obciążających procek)
Zmieniłem na i3570K, nie kręcony, ta sama karta grafiki, te same ustawienia w grach i skok na 70 FPSów.
Ten procek to emeryt w dziedzinie PC do gier i czas się z tym pogodzić

 

Link to post
Share on other sites

bez urazy, ale nie ładuj kasy w ten zabytek :) sprzedaj, dołóż pieniądze i przyjrzyj  się na nowej platformie.

Szkoda Twoich pieniędzy, uwierz mi. To dalej będzie, stary mało wydajny komputer z kartą za 500 zł (za 600 zł, masz HD 7870, której ten komputer,  za żadne skarby Świata nie wykorzysta, wątpię, żeby to zrobił z 7770)

 

Przerabiałem podobny temat z C2D E8400 kręcony na 4,5 GHz, przesiadka z GPU 8800GT na HD6950@6970 i co? 30 FPSów w wymagających grach (obciążających procek)

Zmieniłem na i3570K, nie kręcony, ta sama karta grafiki, te same ustawienia w grach i skok na 70 FPSów.

Ten procek to emeryt w dziedzinie PC do gier i czas się z tym pogodzić

 

 

W procka nic nie ładuje bo po prostu mam te nowe rzeczy na zbyciu. Cały komputer będę wymieniał za około rok, przez ten rok chce sobie w coś jeszcze pograć (tak jak napisałem, aktualnie nie mam żadnej kraty), nie muszą być to najwyższe detale.

Edytowane przez qpczyk
Link to post
Share on other sites

@Cleaner_1980, trochę przesadzasz, zresztą porównujesz 6970 i 7790 i e8400 i q6600, w zależności od gry procek będzie lepszy, Q6600 będzie sporo lepszy w grach wykorzystujących 3/4rdzenie. Wymagające gry teraz są tworzone właśnie pod 4 rdzenie, a ładowanie 6970 do e8400 to troszkę głupi pomysł był.
Jak dla mnie lekkie ulepszanie tego kompa to nic złego, szczególnie że np chłodzenie od procka, zostanie Ci na dłuższy czas.
Bierz 7790 będziesz zadowolonych, no chyba że chcesz 7850, ale chyba jest bez gwary, no i nie najlepsze chłodziwo.

Link to post
Share on other sites

 

 

, w zależności od gry procek będzie lepszy, Q6600 będzie sporo lepszy w grach wykorzystujących 3/4rdzenie. Wymagające gry teraz są tworzone właśnie pod 4 rdzenie, a ładowanie 6970 do e8400 to troszkę głupi pomysł był.

 

głupi to jest Twój komentarz, GPU HD6950 2GB kupiłem 30 miechów temu za 899 zł, wciąż jest warta 500-600 zł, podaj mi podobny przykład utrzymania wartości hardware'u
Jeśli wierzysz, że więcej rdzeni jest w stanie przebić taktowanie wyższe o 30% to jesteś w głębokim błędzie.
Gwarantuję Ci, że w 99% zastosowań E8400 będzie wydajniejszy od Q6600 właśnie dzięki przewadze OC

 

Jak dla mnie lekkie ulepszanie tego kompa to nic złego, szczególnie że np chłodzenie od procka,

to nie jest lekkie ulepszanie komputera, tylko podwajanie jego warotści, które nie znajdzie żadnego odzwierciedlenia w wydajności. Komputer będzie raptem parę klatek szybszy niż z 4870

Zasiłkę budę, dysk i napęd można zostawić. Płytę z prockiem i ramem sprzedasz za 400-500 zł,  dokładasz 500-600 złotych i masz nową platformę, a jeśli Cię nie stać to łapiesz używaną kartę za 100-250 zł, którą ten komputer jest w stanie wykorzystać, np. używaną HD6850
Wiem, co piszę bo w wielu grach dokładnie sprawdziłem jak wąskim gardłem jest stary procesor przy wydajnej grafice, te 500 zł to wyrzucanie kasy, za rok ta karta bedzie warta tyle co nic i znowu wydasz 500-700 zł żeby GPU dostawało do nowej platformy

Tyle, moich uwag, jeśli autor ma silne parcie na modernizację to ja się nie spieram.
7770 to dobra karta,
Link to post
Share on other sites

@Up

Jesteś w błędzie bo Q6600 w większości nowych gier pomimo mniejszego taktowania będzie sporo szybszy, nie wspominając o minimalnej ilości FPS, zresztą 7790 wykorzysta nie mal całkowicie,

 

głupi to jest Twój komentarz, GPU HD6950 2GB kupiłem 30 miechów temu za 899 zł, wciąż jest warta 500-600 zł, podaj mi podobny przykład utrzymania wartości hardware'u

Sam przyznałeś że pakowanie 6950 to był zły pomysł więc o co się wkurzasz, przykład? hmm jeden?  Ponad 2 lata temu kupowałeś i5 2500k za lekko ponad 700zł a teraz możesz sprzedać za 650zł.
Po za tym jeśli to referent to dostaniesz max 450zł nawet jeśli to 6970(podmieniony BIOS), a na pewno nie dostaniesz 600zł, już lepiej kupić nowiutką 7850 gdzie po OC jest sporo na przodzie.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites
Jesteś w błędzie, bo Q6600 w większości nowych gier pomimo mniejszego taktowania będzie sporo szybszy, nie

Przepraszam, że się unoszę, ale wkurzają mnie tacy pseuodoznawcy jak Ty, nabijający posty, którzy pojawiają się na forum, i już po 3 miesiącach wskutek udzielania wszelakich odpowiedzi na wszelakie tematy niezależnie od posiadanych doświadczeń i wiedzy zostają moderatorami.

Dzięki takim jak Ty, plotki stają się faktami wskutek powielania ich przez kolejne rzesze wtajemniczonych, którzy chcą zabłysnąć nowo pozyskaną wiedzą i tak szerzy się demokracja gderaczy..

Bredzisz i tyle, opieraj się na faktach, a nie plotkach, tutaj masz porównanie procesorów, we współczesnej grze słynącej z wykorzystania wielu rdzeni.

Ranking nie uwzględnia OC

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2012/def/bf3_1920.png

dla q6600 jest to 30,6 klatki, natomiast dla E8400 jest to 29,3

Po OC E8400 bez problemu osiąga 4,5 GHz, niektórzy dochodzili na AC do 5 GHz, dla Q6600 4GHz to bariera nie do przeskoczenia na powietrzu

Dodaj do tego ogrom, istniejących i wciąż produkowanych aplikacji oraz gier wykorzystujących maksymalnie dwa wątki i znajdziesz zwycięzce porównania.

A teraz zerknij na taki I5-3450 i będziesz miał wyjaśnienie czy warto zmieniać platformę czy nie

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites
Przerabiałem podobny temat z C2D E8400 kręcony na 4,5 GHz, przesiadka z GPU 8800GT na HD6950@6970 i co? 30 FPSów w wymagających grach (obciążających procek)

 

Ty mówisz o c2d a on ma quada wiec gdzie sens gdzie logika... jak wszystkie nowe gry musza mieć 4core (pograj w C3 na 2 core kręconych do cholera wie ilu - POWODZENIA)

 

 

 

Gwarantuję Ci, że w 99% zastosowań E8400 będzie wydajniejszy od Q6600 właśnie dzięki przewadze OC

 

99% ? Czy Ty się dobrze czujesz czy nadal żyjesz w epoce lat 2008-2010 gdzie jeszcze większość gier/programów  wymagała max 2core...Halo mamy 2013 i jest troszeczkę inaczej... i akurat tak się składa, że 2 z moich serwisowych stanowisk mają właśnie te procki wiec nawet nie próbuj mi dalej jechać tej ściemy ...

Link to post
Share on other sites

@Tommy-T
bądź łaskawy zajrzeć w link, który niewątpliwie w ferworze pisania odpowiedzi przeoczyłeś..
..następny gderacz, którego nie pamiętam sprzed 3 miesięcy, a nagle jest ekspertem, fakty poproszę (testy jak nie rozumiecie)
Rano sprawdzę, bo teraz nie chce mi się z Wami gadać :) idę spać
tutaj kolejny link z porownaniem
http://pclab.pl/art51585-13.html

 

 

Odnośnie C3, to zapomnij o graniu w tę grę na jakimkolwiek z tych proców.
Chyba, że nie mówimy o Crysis 3, tylko jakiejś grze na telefon.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

 

 

.następny gderacz, którego nie pamiętam sprzed 3 miesięcy, a nagle jest ekspertem

 

 

następny gderacz "od jednej tabelki" wiec dyskusję zakończę bo jak pisałem wiem z własnego doświadczenia , że NIGDY w nowych grach c2d nie będzie lepszy od q6600 nawet kręcony do niewiadomo jakich wartości (PAMIĘTAJ , ŻE PISZĘ O NOWYCH GRACH A BF3 Z TEGO CO PAMIĘTAM WYSZEDŁ W 2011...niebawem będzie 2 lata)...Tym bardziej na sterach NV bo to już tragedia na dwóch jajkach  ,,, A range to kolego mam od samego początku jej istnienia więc widać jaki Ty na "za pan brat" z forum... tak samo jak z wiedzą na temat wymagań w dzisiejszych czasach (Jak pisałem mamy rok 2013 i z tego roku gry NAZYWAMY NOWYMI ! )

 

Teraz potwierdź swoje bzdurne teorie odpalając Crysis 3 ... lub niebawem tytuły pokroju BF4 czy WatchDogs...

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art51585-13.html

Także 44fps vs 39,6 fps po OC, powiadasz że e8400 nie robią bez problemu 4,5Ghz więc nie mów bzdur więc powiem Ci odwrotnie, fakt że q6600 to 4Ghz praktycznie max, jednak 4,5Ghz dla e8400 to maksimum często, a oczywiście może się trafić sztuka która pójdzie wyżej, ale też może się trafić że q6600 pójdzie na 4,3Ghz i co wtedy.
Zresztą tutaj jest testowany na sporo mocniejszej karcie, gdzie przy nowych prockach jest on ograniczeniem(Możliwość generowania większej ilości FPS), a 7790 sobie nie poradzi na ultra w BF3, więc tutaj porównanie jest bez sensu
Q6600 po OC w grach gdzie obsługiwane są 4rdzenie i są używane one np BF3 to jest dość spora różnica minimalnej liczby fps, gdzie spadki na 2 rdzeniach są okropne...
Sam komfort grania na 4rdzeniach jest o wiele większy.

 

Przepraszam, że się unoszę, ale wkurzają mnie tacy pseuodoznawcy jak Ty, nabijający posty, którzy pojawiają się na forum, i już po 3 miesiącach wskutek udzielania wszelakich odpowiedzi na wszelakie tematy niezależnie od posiadanych doświadczeń i wiedzy zostają moderatorami.

Hehehehehehehehhehe zabawnę Pseudoznawcy... nabijający posty, 3 miesiące, moderatorami? hmm
Pokaż mi chociaż jedną osobę na tym forum kto po 3 miesiącach miał moda...
Podpowiem nie ma takiej osoby, a nawet jakby była, to jak widać zasłużyła i dba o forum, a ty zamiast to samo robić, to jak widać umiesz jedynie obrażać.
Jakbym nabijał posty, raczej próbowałbym jak najmniej umieścić w swojej wypowiedzi, a raczej tak mało nie piszę, więc przymknij się lub pisz na PW jak masz jakiś problem.

@Autorze Bierz 7790 nie słuchaj go
Sorry za offtop.
Edit: Tommy-T, akurat nawet nawet w BF3 quad sporo lepiej sobie radzi, nie ma takich uciążliwych spadków nawet jak średnia dużo się nie różni, a na pclab'skich testach nie są uwzględniane minimlane(przynajmniej w testach procesorów).

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

 

Odnośnie C3, to zapomnij o graniu w tę grę na jakimkolwiek z tych proców.

Chyba, że nie mówimy o Crysis 3, tylko jakiejś grze na telefon.

 

 

 

Haha :)

 

nawet mój x4 631 ogarnia crysisa 3 i nie schodzi poniżej 30fps w całej grze, średnio 50-60fps.

 

Teraz uruchom na e8400 nawet na 5ghz :)

 

 

Co do samego tematu, do tego proca można śmiało dawać hd7790 a nawet hd7850.

 

Sam komfort grania na 4rdzeniach jest o wiele większy.

 

Otóż to.

 

 

Swoją drogą te testy nie są do końca odzwierciedleniem rzeczywistości, gdzie min fps? gdzie scinki które pojawiają się na celeronach/pentiumach 2 rdzeniowych w bf3 multi?

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...