Skocz do zawartości

Recommended Posts

To wiele zależy kto ma jaką obudowę oraz czy ta obudowa jest dobrze wentylowana. Na jednym z zagranicznych forum znalazłem że jednemu użytkownikowi karta w rev2.0 przekroczyła w stresie 75C zaś innemu nie przekroczyła 62C . Także te czynniki są od czegoś zależne i w 70% będzie to cyrkulacja powietrza w obudowie

Link to post
Share on other sites

:mlotek:  Szczególnie, że przy takiej kwocie, na allegro są ludzie, którzy oddają 770 za 1300zł...

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx770-2gb-twin-frozr-oc-i3451320606.html

 

http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-770-2048mb-gddr5-i3451320962.html

Ten asus jest do wzięcia od ręki za 1400zł... http://allegro.pl/asus-directcu-ii-geforce-gtx-770-oc-2gb-ddr5-i3445406358.html

 

Na te 2 pierwsze linki coś nie ma chętnych. W sumie nic dziwnego - pakować 1300 zł na kartę graficzną bez gwarancji, bo te 2 miesiące już pomijam. Lepiej zapłacić trochę więcej czy kupić coś trochę gorszego niż tyle kasy wydawać bez gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Informuję, że rev. 2.0 posiadałem przez kilka dni. W Crysis 3 po dosłownie 2 minutach grania, na automatycznym RPM (2200RPM) dobijała do 71 stopni celcsjusza. Sporo... Kultura pracy prawdopodobnie nie uległa zmianie, karta jest cicha jak myszka. 

 

Możliwości cyrkulacyjne mam co najmniej dobre. Gladius X80 + dwa wentylatory na froncie, dwa na topie i jeden z tyłu ;)

Wszystko chodzi na poziomie 1300-1400 obr./min.

Link to post
Share on other sites

No to faktycznie sporo jak na dobrze wentylowaną budę. Duże rozbieżności jeśli chodzi o posty różnych użytkowników bo jedni piszą że mają po 62-65C inni że karta dochodzi do 80C a ze zdjęć które zlinkowałem wcześniej ewidentnie widać że chłodzenie zmieniono względem rev1.0. Ta miedziana płytka nie styka się bezpośrednio z heatpipami , a według zagranicznego forum rev2.0 ma ich mniej niż rev1.0

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Na te 2 pierwsze linki coś nie ma chętnych. W sumie nic dziwnego - pakować 1300 zł na kartę graficzną bez gwarancji, bo te 2 miesiące już pomijam. Lepiej zapłacić trochę więcej czy kupić coś trochę gorszego niż tyle kasy wydawać bez gwarancji.

 

Tak, oczywiście, lepiej bulić extra za wirtualną świadomość upewnienia się w czymś co i tak, między Bogiem a prawdą się ma. :]

 

A poza tym, na tym forum, jest kilka/naście osób, które kupiły grafiki msi 680 po okazyjnej cenie w maju - zapytaj, czy komuś padła i płacze. :]


Nie dalej jak w czwartek, odebrałem telefon z serwisu, który wysłałem tam bez papierów gwarancyjnych - bo sprzedawca mi ich nie dostarczył. Zgadnij synku, czy zapłaciłem za naprawę czy nie. :]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, oczywiście, lepiej bulić extra za wirtualną świadomość upewnienia się w czymś co i tak, między Bogiem a prawdą się ma. :]

 

A poza tym, na tym forum, jest kilka/naście osób, które kupiły grafiki msi 680 po okazyjnej cenie w maju - zapytaj, czy komuś padła i płacze. :]

Nie dalej jak w czwartek, odebrałem telefon z serwisu, który wysłałem tam bez papierów gwarancyjnych - bo sprzedawca mi ich nie dostarczył. Zgadnij synku, czy zapłaciłem za naprawę czy nie. :]

Tak a Bogiem a prawdą to nie telefon a MSI wyśle cię z kwitkiem nie przyjmującym, a jak padnie po roku czy 1.5 masz 1300zł w plecy.

Link to post
Share on other sites

Referent 760 jest cienki nawet słabszy od 660 Ti jak już coś to bierz jakąs wersję oc a najlepiej najmocniejszą 760 czyli

MSI GTX 760 Hawk - parę dni temu miała premierę i jest to na razie najmocniejszy 760 no i ma wypasione możliwości OC

 

 

//e

NIekompetencja 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

MSI w/g testów jest bardzo mocną kartą , ale niestety chłodzenie nie należy do najwydajniejszych. Jest co prawda bardzo ciche w pełnym obciążeniu procesora graficznego ale temperatura dochodzi do około 80C. Dla innych to nie przeszkadza , dla mnie niestety tak. Zawsze staram się by podzespołom nie było za bardzo gorąco :)

Link to post
Share on other sites

dzięki dildo24x 

w 3d mark 11 jest chyba słbasza nie ?

miałem 660 ti i mam MSI 760 Gamer oc,  jest nie wielka róznica tylko w 3d marku 13 na kożyść 760 oc a w referencie który jest dużo niżej taktowany musi być podobnie jak 660 ti., nie wspominając o 3d mark 11 w którym na pewno będzie dużo słabsze bo moje 760 oc ma taki sam wynik jak 660 ti oc a nawet gorszy mimo podkręcenia

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

3dmarki to nie gry, wydajności karty nie sprawdza się tylko w 3Dmarkach. Większość osób patrzy na porównanie kart w grach, bo przecież po to te testy są wykonywane i w 80% a może i więcej przypadków karta jest używana do gier. GTX 660Ti jest kartą słabszą od GTX 760 i niestety musisz się z tym pogodzić.

Link to post
Share on other sites

ok tylko nie kapuję skoro 760 jest lepsza to dlaczego w 3d mark 11 wypada gorzej ? Zreszta nie ważne 760 jest lepsze od 660ti bo nowsze

Ale do 7950 to chyba nie ma co porównywać 760 bo przegrywa gołym okiem patrząc

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

chyba kpicie

Ja tam żałuję teraz że wziołem 760 zamiast 7950, jedeyny plus to phisyx

760 co najwyżej według mnie może byc w przedziale pomiędzy 660 ti a 670 czyli 7870 a 7950

nawet ten ranking wyżej plasuje 7950 niż 760 670 i 660 ti i co ? no chyba  benchmark.pl nie kłamie ?

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Będziesz się kłócił i żałował kilku klatek na korzyść Radka w jednej, cze dwóch grach? Miałem Radka, a teraz wybrałem Nvidie i nie żałuję, gdybym wybrał Radka też bym pewnie nie żałował. Wybrałem Nvidie ze względu na niższą cenę (czytaj przed obniżka cen Radka) i PhysX, który ma być w Wiedźminie 3, a że jestem fanem teg Sagi, to nie mógłbym sobie darować gdybym nie odpalił tych efektów :D A przy okazji, jeśli GTA V wyjdzie na PC, to w 95% będzie lepiej zoptymalizowane pod NV, to już trzecia zaleta na korzyść GTX760. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma co gdybać GTX 760 będzie lepszą opcją pod względem wydajności  ;)

 

http://pclab.pl/art53817-4.html

 

Ivanos - w tym teście HD 7950 idzie na jałowym biegu - tak nie powinno się porównywać kart.

 

Jak widać powyższe opinie Premek1983 (Radek) i Ardoos(NV) zdania są podzielone - w/g mnie obojętnie którą się kupi, to użytkownik powinien być zadowolony, a przewagą do wyboru jednej z nich, może być sympatia do danej marki (nie mylić z fanboy'stwem) lub cena.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...