Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja kupiłem ten monitor....polecił mi dodo24x..i nie żałuje!!! nawet jeśli nie masz tych 100 klatek /s w grze to i tak lepiej mieć 120Hz niż 60....dla OCZU!!!!!!! ;D

 

Kwestia samego monitora....zarabiste kolory, ostrość napisow itd polecam osobiście!! :D :D

Link to post
Share on other sites

 

 

120Hz niż 60....dla OCZU!!!!!!! ;D

Dla bezpośredniego zdrowia oczu nie ma to znaczenia, to nie są monitory CRT.

Jednak 120Hz bardzo cieszy nasze oczy  :D

 

 

zarabiste kolory, ostrość napisow itd polecam osobiście!
 

Przecież jakość kolorów to największa wada z powodu matrycy TN.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten monitor. Kolory bez szału czerń również pozostawia wiele do życzenia. Na trybie film czy zdjęcia kontrast jest po prostu zbyt ciemny przez co trzeba samemu skalibrować sobie monitor. BF3 na moim gtx670 na ultra nie będziesz miał 120 kl tak raczej około 90.

Na pełne 120 trzeba mieć zaje..... sprzęt.

A myślałem że przy 90 fps jest płynniej niż przy 60, ale z tego co piszecie jaki sens kupowania 120 jeśli się jej nie wykorzysta?


Maro nagraj moze jakis test benq xl2411t ? Katy widzenia i ogolnie gry

 

Przed kompem siedzisz cały czas prosto tym bardziej jeśli grasz więc nie wiem po co Ci te kąty.

Są słabe a w szczegolności słabe nachylenie do dołu 5% tylko moim zdaniem przydało by się trochę więcej ale trudno to standard w większości monitorów.

 

Dodam że w 3 osoby można siedzieć grać czy też oglądać filmy.

Ale ja nie lubię niczego oglądać nawet pod niewielkim kątem :P

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Lub nie grac na ultra ? 

W sumie :P paradoks jest taki że bulisz ponad tysiaka za kartę żeby pograć w fajniej grafie a tu do 120 jeszcze trochę brakuje...

Ciekawe jaka optymalizacja będzie na Bat 4...

Ale wracając do tematu zastanów się co wolisz płynność czy grafe. Jeśli piękna grafika to raczej coś z IPS, AV. jeśli płynność w 120 kl to Benqo będzie dobrym rozwiązaniem.

Aczkolwiek mam 24cale i uważam że przy rozdzielczości FullHD wszystko jest trochę za mała teraz jak bym kupował to 27cali plamka wcale nie za duża. Tylko różnica w cenie nowego XL2720T jest o wiele za wysoka.   

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

 

 

Na pełne 120 trzeba mieć zaje..... sprzęt.

Ja ze swoim sprzętem (wcześniej był jeszcze słabszy) spokojnie wykorzystuję dobrodziejstwa 120Hz), zależ w co grasz i na jakich detalach.

 

 

A myślałem że przy 90 fps jest płynniej niż przy 60

Jest, nawet 70-75 klatek  już czujesz, że obraz jest płynniejszy. Ostatnio zagrałem w BF'a z ciekawości i jestem w stanie wygenerować w porywach do 110 klatek na DM na kanałach. Różnice pomiędzy średnimi, a ultra wcale nie są duże, więcej daje wygładzanie krawędzi i jest najbardziej zauważalne podczas szybkiej rozgrywki.

 

 

 

Jak jest z tą synchronizacją lepiej włączyć czy nie?

Dla mnie sytuacja jest od zawsze jasna... nigdy tego nie włączam. Powód? Zauważalne i kompletnie dla mnie nieakceptowalne opóźnienie (na kształt input laga), które występuje po włączenia synchronizacji pionowej. Być może są osoby, które tego wcale nie zauważają, nie wiem, ale ja nie potrafię tak grać i moim zdaniem jest to dużo gorsze od screen tearingu (które i tak baaaaardzo rzadko występuje na 120Hz monitorach).

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja ze swoim sprzętem (wcześniej był jeszcze słabszy) spokojnie wykorzystuję dobrodziejstwa 120Hz), zależ w co grasz i na jakich detalach.

Zazwyczaj gram na Max detalach. Ale teraz zauważyłem bardzo odczuwalną różnicę w płynności wyłączając AA jak i to jest zaje..... uczucie :P tylko na CQ na większych mapach pewnie będą większe spadki.

 

 

 

Jest, nawet 70-75 klatek już czujesz, że obraz jest płynniejszy. Ostatnio zagrałem w BF'a z ciekawości i jestem w stanie wygenerować w porywach do 110 klatek na DM na kanałach. Różnice pomiędzy średnimi, a ultra wcale nie są duże, więcej daje wygładzanie krawędzi i jest najbardziej zauważalne podczas szybkiej rozgrywki.

Odczułem ostatnio po zmianie grafy jest przyzwoita różnica. Też zjadę z poszczególnymi efektami i to powinno wystarczyć. AA sporo zżera karty wiec może lepiej bez.

 

Dla mnie sytuacja jest od zawsze jasna... nigdy tego nie włączam. Powód? Zauważalne i kompletnie dla mnie nieakceptowalne opóźnienie (na kształt input laga), które występuje po włączenia synchronizacji pionowej. Być może są osoby, które tego wcale nie zauważają, nie wiem, ale ja nie potrafię tak grać i moim zdaniem jest to dużo gorsze od screen tearingu (które i tak baaaaardzo rzadko występuje na 120Hz monitorach).

Aż tak duże i zauważalne jest to opóźnienie? Nie ma znaczenia jak ustawie monitor 120 czy 144? Skoro jest taka możliwość to ustawić wyższą wartość. Czy to bez znaczenia z synchronizacją czy też bez?

Link to post
Share on other sites

 

 

Aż tak duże i zauważalne jest to opóźnienie?

Dla mnie tak. Z resztą sam sprawdź.

 

 

Nie ma znaczenia jak ustawie monitor 120 czy 144?

Tutaj odświeżanie nie ma znaczenia. Tak na marginesie, 120Hz jest wystarczające, przy 144Hz różnicy już nie zobaczysz, ale jak jest to sprawdź sam.

Skoro masz ten monitor to baw się opcjami i próbuj różnych ustawień...

Link to post
Share on other sites

Wow widze ze bardzo duzo ludzi zainteresowalo tym tematem. Dzieki za filmik przydal sie. Nie wiem czy mam kupowac tego benq czy nie. Grafika sie nie zajmuje moze raz w roku jakies zdjecie przerobie. Gram codziennie. Moj sprzet to:

 

Intel core i5 3570k nie podkrecony (boje sie)

Crucial ballistix 8gb

Geforce gtx 670 nie podkrecona (boje sie)

Ktos napisal ze jak sie ustawi na ultra w bf3 to ma 90 fps lecz gdy grasz w multi to nie staniesz na minute i nie zaczniej podziwiac krajobrazu wiec mozesz sobie ustawic na medium lub high a nie ultra. Co innego jak grasz single to wtedy milo sobie popatrzec.

Link to post
Share on other sites

tak jak "duży fiat" nadaje się do rajdu Paryż-Dakar

Dokładnie :D

 

Kolory jak już pisałem to średniawka i najbardziej wkurza mnie te 8 bitów a nie 10 tak jak w większości ips.

Może w końcu doczekamy się jakiegoś 27 calowego cuda dla graczy z 12 bit matrycą takie ezio fs2333 tylko w 27c było by super.

Ktos napisal ze jak sie ustawi na ultra w bf3 to ma 90 fps lecz gdy grasz w multi to nie staniesz na minute i nie zaczniej podziwiac krajobrazu wiec mozesz sobie ustawic na medium lub high a nie ultra. Co innego jak grasz single to wtedy milo sobie popatrzec.

To jest różnie jak zjechałem z grafiką i bez synchronizacji to mam nawet 200fps ale czasem są spadki do 70- 80 fps

Ale ogólnie teraz zauważyłem różnice i to rzeczywiście daję przewagę nad tymi co mają takiej płynności :P

Za tydzień przychodzi mi Far Cry 3 wiec też będzie ciekawie :)

Link to post
Share on other sites

Jak masz możliwość siedzenia około 1 m od monitora to bierz 27. Ja z Benqo jak coś to proponował bym tylko serie XL dla graczy.

Z matryc VA czy IPS wolałbym LG, Asus, może Nec ale to kwestia gustu. Bądź Eizo bardzo dobre monitory tyle że drogie.

Link to post
Share on other sites

@up kurde wiesz co metr to troche za duzo ale tak 80cm to maks. Ja nie gram jakos duzo i nie profesjonalnie tylko 4fun. Czyli 3-4 godzinki dziennie to taki max. Zalezy mi na wmiare duzych katach widzenie dlatego ze czesto gram na ps3 i nie siedze prosto. 27 cali fajna sprawa dlatego ze moge sobie usiasc daleko i np. cos ogladac z lozka. Ja mam teraz iiyama pro lite ale taka stara dto chyba 19 cali i jest kiepsko nawet nie wiem jaka to matryca. 120 hz chcialo by sie miec lecz nie jestem jakims super extra pro elo koksu graczem. Czy wspomniany gw2750 ma lepsze kolory od xl2411t ? I czy wieksze katy widzenia ? I czy 27" jest duzo wieksze od 24" ?

Np:
Benq gw2750: wysokosc razem z podstawa: 48.9 cm, szerokosc razem z podstawa: 65.5 cm
Benq gw2450: wysokosc: 43.7, szerokosc: 58
Czyli 27" jest o 5,2 cm wiekszy i 7,5 cm szerszy.

Link to post
Share on other sites

Matryca VA więc na pewno ma lepsze kolory od XL2411T kąty również ponieważ w TN są najgorsze z pośród wcześniej wymienianych matryc.

Sam już sobie odpowiedziałeś czy dużo większe :)

Ja tam bym wolał 27 wszystko jest większe więc z daleka nawet łatwiej wyczaić przeciwnika. A zawsze możesz jeszcze zwiększyć pole widzenia.

Jedynie ten b27 z tego co piszą to ma jakiś spory czas reakcji matrycy 12ms (4ms GTG) więc taki średniak do grania.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...