Skocz do zawartości

Myszka dla gracza do 300zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Cacek93,

Recommended Posts

Witam,

 

planuję zakup myszki, przeczytałem większość tematów w podobnym przedziale cenowym + poradnik, ale dalej nie wiem, co wybrać. Mam nadzieję, że poświecicie chwilę czasu, żeby mi doradzić.

 

To co może się Wam przydać:

- obecnie używam Saitek R.A.T. 3 - 3200dpi (mam ją około 4 lat)

- bardzo odpowiada mi chwyt tej myszki,

- soft w niej użyty (możliwośc programowania każdego przycisku + makra)

- myszki będę używał do gier, ale i w systemie (do tego potrzebne mi są makra), tak jest mi wygodnie

- grip, którego używam to claw grip, ale to raczej nie ma dużego znaczenia, bo rat3 jest poprostu krótka

- jestem praworęczny

 

To czego oczekuję od myszki:

- możliwośc zmiany dpi w trakcie pracy (z poziomu myszki)

- dpi na poziomie minimum 5000

- dowolnej konfiguracji wszystkich przycisków po za 2 głównymi i przeznaczonymi do regulacji myszy (zmiana dpi)

- możliwośc tworzenia makr pod przyciski (minimum 2 klawisze klawiatury wciśnięte na raz)

- musi być przewodowa

- cena do 300zł (jeśli warto dołożyć to 320zł)

- kolor biały

 

Dodatkowo, jeśli będzie taka możliwość (jeśli nie, trudno):

- wymienne częsci myszy (zmieniające uchwyt)

 

z góry Dziękuję wszystkim za pomoc

Edytowane przez ali3en
Link to post
Share on other sites
- grip, którego używam to claw grip, ale to raczej nie ma dużego znaczenia, bo rat3 jest poprostu krótka

Czyli jeśli mysz będzie miała inny kształt i będzie dłuższa to zmienisz chwyt np. na palm grip?

 

 

 

Czyli pozostałe Razery też odpadają? 

 

W większości i owszem, są dwie warte uwagi propozycje od nich:

deathadder

abbysus 

 

Na co Ci aż 5000DPI?

Jakiej podkładki używasz?

 

Wszystkie twoje kryteria spełnia Corsair M60 (oprócz koloru)

Jeśli chciałbyś białą to Zowie EC2 EVO (z tym, że ma "tylko" 2300DPI)

Link to post
Share on other sites

1) Chwyt mogę zmienić nie jest do żadnym problemem, claw gripa musiałem używam ze względu na długośc RATa.

 

2) Nie jestem fanem wyglądu Razerów, a ich cena chyba często jest zawyżona w stosunku do możliwości i parametrów.

 

3) Takie DPI jest mi potrzebne bo używam 2 monitorów, w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie dorzucony trzeci. A jestem zwolennikiem używania małej powierzchni podkładki. Po za tym w tej cenie 5000 dpi to już raczej standard, a jeśli będzie to za dużo, zawsze mogę sobie zmnieijszyć. W myszce, która ma 3200dpi już 5000 nie ustawię. 

 

4) Obecnie Steelseries QCK, ale po wymianie myszki wymienię podkładkę, w zależności od tego, jaką kupię.

 

5) A co powiesz o Corsair M65?

Spełnia chyba wszystkie wymagania, jest młodszym bratem m60. ma avago 9800, precision aim, cenę niewiele wyższą od M60. I jest do kupienia w wariancie białym.

 

Jeśli nie M65, to może - Sensei Raw Frost Blue, bo o RAT 7 raczej nie powiecie nic dobrego?

Edytowane przez ali3en
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

bo o RAT 7 raczej nie powiecie nic dobrego?

Raczej nie :P Trzeba Ci pogratulować szczęścia, że obecna mysz wytrzymała aż cztery lata... 

 

 

 

4) Obecnie Steelseries QCK, ale po wymianie myszki wymienię podkładkę, w zależności od tego, jaką kupię.

Na takim DPI na QCK i przy laserowej myszce będzie występować jittering (pływanie kursora), dlatego zmienić będziesz musiał.

 

W sumie M65 to tylko refresh M60, dlatego śmiało możesz brać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używanie myszki na gołym biurku odpada, bo ma fakturę drewna - wgłebienia.

 

Z tych które mi się podobają - Zowie Swift i Razer Pro pad (prawie niedostępna),

 

Są dla nich jakieś lepsze alternatywy, a przede wszystkim tańsze? Tak do 80zł.

Wygląd - klasyczny prostokąt w jednym kolorze z delikatnym napisem lub o kształcie podanego wcześniej Razera.

Podkładka nie musi być duża - 20cm wysokości wystarczy w zupełności.

Edytowane przez ali3en
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...