Skocz do zawartości

Recommended Posts

mając do wydania 200zł można by się pokusić o jakiegoś DACa, pchanie się w staroć Audigy przy takim budżecie na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem. Więc moja propozycja to:

http://allegro.pl/dac-muse-tda-1543-dir9001-cieple-lampowe-brzmienie-i3376694233.html

 

autor tez nic nie napisał o zastosowaniu układy muzycznego, a to ważne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Audigy 2 ZS cena od ok 60zł - a jak wyrwiesz tanio to X-Fi Audio/Gamer/Music/Fal1ty PRO (w kolejności od najgorszej do najlepszej w niskim przedziale cenowym).

Edytowane przez MEW
Link to post
Share on other sites

@up Pozostawię bez komentarza.

 

@adivxv5

Karta będzie wykorzystana głównie pod kątem gier, no ale też czasem coś się obejrzy, posłucha. Btw. opcja która podałeś odpada, ponieważ wymaga zewnętrznego zasilania,a na tem moment nie mam w pobliżu wolnego gniazdka %-) . Jedyną dla mnie opcją jest karta na PCI.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na Allegro była Fal1ty PRO z gwarancją 2 lata za 190zł. Do gier i pozycjonowania karta firmy Creative wskazana:]

Chyba, że nie grasz, żeby wygrywać, a tylko sobie pogrywasz - w takim razie jeśli nie znajdziesz nigdzie nowej karty z układem X-Fi to kup Xonara D1 za 250zł. Masz jeszcze Audiotraka HD2 za jakieś 330zł.

 

Nie mam pojęcia gdzie jest problem, aby użyć trójnika do gniazdka, gdy nie masz żadnego wolnego w pobliżu, ale w takie akcje już nie wnikam :roll:

 

NIEKOMPETENCJA / WPROWADZANIE W BŁĄD

Edytowane przez MEW
Link to post
Share on other sites

Pozwole się podpiąć.Mam identyczną sytuacje potrzebuje karte dźwiękową pod pci(chłodzenie karty zasłania jeden slot pci-ex a 2 jest częściowo zasłonięty) do 200zł.Od Creative nie ma nic ciekawego,66zł albo 270 nie ma nic pomiędzy.Człowiek nie chce kupić byle czego albo utopić pieniędzy w czymś co może kupić taniej(ot 2 karty o innej nazwie a bardzo zbliżonych parametrach lecz np 75zł różnicy).Dlatego wole zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie.

 

Słuchawki jakie planuje kupić to:

http://www.redcoon.pl/B340610-Sennheiser-HD-419_Nauszne?refId=ceneo

 

Wybrałem te bo wyglądają na solidnie i wygodne.Zależało mi na izolacji dżwięków otoczenia.

 

A dźwiękówki jakie na razie ogladałem to:

http://www.arest.pl/produkt/Karty-muzyczne/6,0,,,0,0,0,,/22554/ASUS-XONAR-DG-PCI/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-muzyczne/6,0,,,0,0,0,,/18468/ASUS-XONAR-DS-PCI/

 

 

Nie jestem audiofilem,po prostu chciałbym posłuchać sobie muzyki bez szumów,trzasków.Często gram wieczorami urzywając teamspeak(mikrofon zewnętrzny jest),głównie mmo,lol,czasami battlefield 3.

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites
Jedyną dla mnie opcją jest karta na PCI.

Nie ma takiej nowej karty na PCI za 300zł żeby jeszcze pasowały do słuchawek. Owszem opcja z allegro X-FI Gamer,Music albo Xonar D1, ale on za dobrze nie zgrywa się z słuchawkami.Brak miejsca na USB jeszcze bardziej komplikuje sytuację jak i wolnego gniazda zasilania.

Nie jestem audiofilem,po prostu chciałbym posłuchać sobie muzyki bez szumów,trzasków.Często gram wieczorami urzywając teamspeak(mikrofon zewnętrzny jest),głównie mmo,lol,czasami battlefield 3.

pół-otwarte Superlux HD 681 EVO proponuję i do tego Xonara DG, aczkolwiek jestem bardziej zwolennikiem DACa( FIIO e10), czy droższego Xonara DX. Podany model senków nie jest za specjalny.

Link to post
Share on other sites
pół-otwarte Superlux HD 681 EVO proponuję i do tego Xonara DG, aczkolwiek jestem bardziej zwolennikiem DACa( FIIO e10), czy droższego Xonara DX. Podany model senków nie jest za specjalny.

 

A Xonar DS nie współpracował by lepiej z tymi superluxami?

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

myślę że już lepszymi wyborem jest Xonar DS i jak już wspomniałem inny wzmacniacz operacyjny, aby poprawić ,zmienić brzmienie, ale to jak dostaniesz kartę, to wówczas ocenisz. Połączenie Superluxów HD681 oraz Xonarów nie jest dobre, wychodzi wówczas siarczystszy dźwięk ,pozbawiony w pewien sposób muzykalności, no chyba że w banalny sposób wymienimy sobie oampa, co juz wspomniałem.

Link to post
Share on other sites

Panowie, mam pytanie z gatunku tych głupich :P

Posiadam płytę http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_30

pod jednym PCI mam podpietą grafikę, i rozumiem pod to drugie niebieskawe złącze wchodzi xonar? czy to nie będzie wadzić w chlodzeniu grafiki czy wtedy lepiej karty zamienić miejscami? Czy jest sens płacić 100zł żeby zamieniać integre na asusa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...