Skocz do zawartości

Recommended Posts

Buda:Zalman Z9 U3 - USB3.0                    236 zł
Procesor: 3770k                                        1249 zł 
Karta 760 sli                                              1144 zł  
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W       286 zł
Mobo: MSI Z77A-G45                                395 zł
 
                                                                  3310

 

Drugą kartę kupie w późniejszym czasie ze względu ograniczonego funduszu. Obecna cena jest za jedną kartę.

Komputer jest do gier.

Wybrałem i7 do renderowania filmów.

 

 

I jeszcze chciałbym dodać że dysk i resztę sprzętu bedę mieć z poprzedniego komputera.

Edytowane przez ketiw7
Link to post
Share on other sites
A jednak nawet w grach to i7 sprawdza sie żeby nie skłamać średnio 20 % lepiej.

 

Kto ci tak powiedział ?

Rozumiem rendering, photoshop i inne ale gry? w grach 0 różnicy 

 

Do SLI potrzeba dobrej płyty głównej. Min. MSI Z77A-G45

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Kto ci tak powiedział ?

Rozumiem rendering, photoshop i inne ale gry? w grach 0 różnicy 

 

Do SLI potrzeba dobrej płyty głównej. Min. MSI Z77A-G45

Nie chciałbym zostawać z tyłu z technologią. Może rzeczywiście przesadziłem z tymi 20 procentami, różnica jest ale nieznaczna.

 

Płyta która podałeś mam w swojej specyfikacji. Czytaj ze zrozumieniem.

Link to post
Share on other sites
Płyta która podałeś mam w swojej specyfikacji. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Wiem ale napisałeś że SLI potrzebuje dobrego procesora a ja sprostowałem, że potzrebuje dobrej płyty głównej i i7 nie jest konieczny do SLI :)

Płyta ta co masz (i ta co podałem) to minimum do SLI, nie mówiłem żebyś na taką zmieniał ...

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Polecam brać i5 3570k ,różnica w renderingu będzie widoczna,ale wątpie,że renderujesz więcej niż 2 filmy dziennie.Różnica pomiędzy i5 3570k oraz i7 3770k w grach jest praktycznie nie widoczna i jest to około 1-3 klatki,rendering jest trochę dłuższy,ale jeśli chcesz zaoszczędzić na np.dodatkowy dysk ssd  to radzę brać i5 3570k.Co do zasilacza brałbym zasilacz z innych firm,które sprawdzają się lepiej przy wyższych W np.corsair,xfx.Jeśli masz około 60-70zł możesz dopłacić do XFX Core 650W.



Czyli ten zestaw jest ogólnie ok?

Tak jest ok.

Edytowane przez oskaros5200
Link to post
Share on other sites

He Spartan 912 Lt. Raczej 3-4 filmy na tydzień, ile taki film w jakości 720p 30 minutowy na yt by sie renderował?

Oskaros nie znam sie na dysk ssd, doradz mi jakiś (ale taki żeby się zmieścił między cenową różnicą pomiędzy 3570k a 3770k)

Link to post
Share on other sites

He Spartan 912 Lt. Raczej 3-4 filmy na tydzień, ile taki film w jakości 720p 30 minutowy na yt by sie renderował?

Oskaros nie znam sie na dysk ssd, doradz mi jakiś (ale taki żeby się zmieścił między cenową różnicą pomiędzy 3570k a 3770k)

Spratan to dobry cooler w swoim przedziale cenowym jest najlepszy.Nie renderowałem żadnych filmów na moim 3770k,ale jeśli renderujesz 3-4 w tygodniu to na spokojnie możesz brać i5 3570k (przeczuwam,że taki film renderował by się około 1godziny lub mniej,co jest normalnym wynikiem).Na dysk SSD musisz dopłacić 100zł,ponieważ różnica wynosi około 300zł,a dobry dysk ssd to jakieś 400zł,poszukaj crucial m4,samsung proseries 840 powinny być w jakimś sklepie za taką kwotę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...