Skocz do zawartości

Komputer się uruchamia, ale jest brak sygnału na monitorze


Recommended Posts

Witam wszystkich magów i wojowników. Stała się rzecz straszna. Komputer się uruchamia, ale nie ma obrazu na monitorze. Opiszę jak to się stało:

 

Odłączyłem wszystkie kable od komputera i przygotowałem sobie stanowisko do montażu kółek do mojego HAF'a X. Zamontowałem kółka, podpiąłem GPU do mobo i zasilania(odłączyłem na wypadek gdyby się coś stało) i podłączyłem wszystkie kable z powrotem. I się zaczęło. Komputer nie wydaje żadnych dźwięków, słychać startujący dysk i wentylatory, a na monitorze wyświetla się brak sygnału. Nie mogło się raczej nic uszkodzić, ponieważ położyłem budę w poziomie na łóżku. Próbowałem już wszystkiego. Reset bios/CMOS, odłączenie i podłączanie kabli zasilających, sprawdzanie czy pamięci RAM nie są uszkodzone(wyjmowałem każdą po kolei), start tylko z monitorem, bez klawy/myszki. Mój sprzęcik:

 

CPU: Phenom 955BE

MOBO: ASRock M3A770DE

RAM: 6GB Geil Enhance Plus (3x2)

PSU: OCZ SXS2 600W

HDD: Seagate Barracuda 12.7200RPM 1TB

CASE: CM HAF X

 

Dodam, że już kiedyś miałem takie jazdy i zazwyczaj reset bios/cmos i ponownie podłączenie kabli zasilających podzespoły pomagały. 

 

Prosiłbym o szybką pomoc, gdyż komputer jest mi potrzebny,

 



Nikt? Naprawdę? 

Link to post
Share on other sites

MOBO: ASRock i wszystko jasne.

 

Sprawdź czy nie "wybrzuszyło" Ci kondensatorów na płycie głównej np. od przepięcia podczas podłączania \ odłączania zasilania.

 

Płyty główne tej firmy to najgorsze cholerstwo jakie można sobie wyobrazić ( wiem bo miałem dwie ) :o.

Link to post
Share on other sites

 A słyszysz, że dysk ,,mieli'' w sensie, że coś się ładuje?

 

Chwilę pomieli(z 5 sekund), a potem słychać go tak jakby nie był podłączony do mobo.

 

 

Sprawdź czy nie "wybrzuszyło" Ci kondensatorów na płycie głównej

Kondensatory nie są wybrzuszone. 

 

Dzisiaj jadę do kumpla sprawdzić GPU. Jeśli będzie działać to znaczy, że mobo lub cpu(choć w to wątpie) odmawia posłuszeństwa.

 

Byłem u kumpla i grafa działa znakomicie, więc mobo na śmietnik. 

 

Trudno będzie trzeba wyczaić tanio i7 920 + X58, bo i tak chciałem zmienić procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...