Skocz do zawartości

Intel XTU benchmark dla tylko najmłodszych swoich dzieci


Recommended Posts

http://blog.hwbot.org/wp-content//intelXtu.png

To nie mój screen

 

Intel już nie kocha wszystkich http://files.overclock.net/images/smilies/buttkick.gif swoich dzieci. Tę zabawkę dał tylko najmłodszym. Ivy Bridge i Haswell.

Można odpalić na starszych braciach, lecz benchmarka nie ma w opcjach. Massman Admin z HWBOT napisał do Intela co jest grane, lecz nie ma jeszcze odp.

Wybrańcy, jak chcecie się pobawić i udostępnić wyniki to zassajcie sobie bencha TU

Na procu i3 3220 pobawiłem się.

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites

Ale SB-E jest w tym momencie

-jedynym procesorem Intela do zastosowań "pro" 

-procesorem należącym do tej samej serii co Ivy (mimo innej architektury)

 

Więc nie jest to produkt przeterminowany, a jedyny... flagowiec w ofercie Intela. Dlatego firma raczej nie porzuciła swojego "flagowego" sprzętu, a raczej w oprogramowaniu jest błąd.

 

A ty zamiast się rzucać w kolejnym temacie, melisę wypij :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnie że się zarejestrowałeś z pracy, albo od kolegi, albo przez jakiś spoofer i dalej chcesz drążyć ten temat ... zresztą zazdroszczę uporu, bo ja bym po 2 banach z rzędu sobie odpuścił (przez przyzwoitość).

 

1. Wytłumacz mi proszę jakie zmiany poczyniono względem architektury SB, przechodząc na IB - oprócz procesu technologicznego (wiadomo że Intel idzie tik-tok). Weź przy tym pod uwagę że jeśli chodzi o funkcjonalność, to s2011 jest bardziej rozbudowana od każdej innej obecnie platformy Intela (40 linii PCI_E vs. 20, 8 slotów dimm vs. 4)... co czyni ją jedyną rozsądną platformą do workstation albo serwerów. Bo ja nie wyobrażam sobie np. renderingu w kontekście profesjonalnym na 8 wątkowym i7 (idź zobacz jak tam 3930K "nosi" wszystkie Ivy i Haswell /po ścianach/)

 

2. Na tej samej zasadzie 1 rewizja Haswella jest skopana, bo są problemy ze stanem uśpienia i USB 3.0 w płytach. Na tej samej zasadzie wymieniano płyty B2 na B3 w przypadku "domowego" Sandy (kontroler SATA). Rozumiem że "klejone" IHS na kiepskiej paście to też zaleta i przejaw nowoczesności Haswella oraz Ivy...

 

Zresztą, co ja będę z tobą 10x rozmawiał. Wskaż jakąkolwiek różnicę między Sandy i Ivy oprócz procesu technologicznego :) 

Link to post
Share on other sites

 

z pracy, albo od kolegi, albo przez jakiś spoofer

Jest taka fajna przeglądarka, która dba o prywatność

 

Wytłumacz mi proszę jakie zmiany poczyniono względem architektury SB, przechodząc na IB - oprócz procesu technologicznego

 

 Chociażby IMC. Mówi ci to coś. I nie bądź pośmiewiskiem, wśród ludzi, którzy mają pojęcie o procach. Resztę różnic sprawdź sobie na stronie Intela.

.

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, najpierw miałem problem z uruchomieniem IXTU, teraz nie mogę zrobić benchmarka na 2500k - dostaje komunikat The benchmarking process has failed bla bla bla. Ktoś wie jak to rozwiązać?


edit1: uporałem się z moimi "problemami" poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w biosie i zainstalowanie net 4.5 ze wszystkim updejtami, jednak mój wynik na 4.2ghz mnie zastanawia

 

http://hwbot.org/benchmark/xtu/rankings?start=7&hardwareTypeId=processor_2289&cores=4#start=7#interval=20

 

dlaczego koleś z 11 miejsca ma ponad 100pkt więcej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...