Skocz do zawartości

Xperia T effendiego


Recommended Posts

Co ich to obchodzi, to nie polski oddział ostatecznie płaci chyba :P Gniazdo sim częściowo jest związane z płytą główną, nie jestem pewien do końca, czy da się je jako takie wymienić, podejrzewam, że teraz robią te telefony tak, że jakby Ci tak się stało po gwarancji, to byś musiał z tym żyć albo kupić nowy telefon, bo sama wymiana gniazda jest zbyt tania. Swoją drogą dość słaba sztuka Ci się trafiła... 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

E tam słaba. Pierwsza wada to było faktycznie coś nie tak z matrycą aparatu a jeśli chodzi o tą usterkę to jest ona ewidentnie z mojej winy, bo zamiast przyciąć porządnie simkę, wpychałem ją na siłę w to gniazdo, blokując na chama i dlatego się zwaliło. :P


Dziwny tylko zbieg okoliczności sprawił, iż cały czas myślałem że to wina przegrzania...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Yyyyyyyy....

 

Szanowny Kliencie, Autoryzowane Centrum Serwisowe Sony (Sony Ericsson) potwierdza występowanie zgłoszonej usterki. Usterka nie powstała z winy użytkownika. W związku z brakiem możliwości naprawy bądź wymiany urządzenia na nowe, odsyłamy urządzenie nienaprawione. W celu dalszej obsługi prosimy o kontakt ze sprzedawcą lub dystrybutorem.


Dzwoniłem do sprzedawcy. Wymienią telefon na na nowy ALE, nie są pewni czy będzie możliwość wymiany na taki sam model bo może być problem ze stanem magazynowym. W takim wypadku, jest możliwość zwrotu zapłaconej za niego kwoty i tu na paragonie, widnieje kwota 2020zł. :D

Link to post
Share on other sites

Jak tylko Android i na "wypasie" :) to może Nexus 4 ? Czysty Andrut bez nakładek, w budżecie się spokojnie zmieścimy. Jeszcze trochę zostanie.

 

Ostatnio też ktoś ze znajomych  mi mówił, że wyrwał  w promocji za 1999 zł Sony Xperia Z. Też jest to opcja.

Link to post
Share on other sites

Akumulator  - No to Masz problem :) mocne, duże telefony oznaczają krótki czas działania. Widoczne jest to zwłaszcza w topowych modelach z Androidem, mają wielo rdzeniowe, wysoko taktowane procesory, dużo pamięci RAM. Wszystko to się przekłada na duży pobór mocy. Znacznie lepsze są tu iPhone czy sprzęt na Windows Phone 8 - nie potrzebują tak mocnych procesorów i nie muszą mieć tak dużo RAM'u. Cięzko Ci będzie znaleść topowy sprzęt na Andku, który będzie jednoczesnie szybki i długo działający. Sytuacje ratuje obniżenie jasności, wyłączenie transmisji danych, WiFi, BT, odbiornika GPS, lokalizacji oraz wymuszenie trybu 2G. 

Zasięg - telefony z obudowami Unibody, wykonanymi z tworzyw sztucznych mają lepszy zasięg niż te z wymmienymi obudowami. Widzę to po mojej Lumii 720 - ma Unibody z poliwęglanu i wyraznie lepszy zasięg niż  telefony z wymiennymi obudowami. Powód jest prosty - konstruktorzy mogą antenę umiescić tuz pod obudową i w dowolnym niemal miejscu. Jak ogladałem film z demontażu L720 czy paru innych telefonów to niezależnie od marki antena była tuz pod obudową i może być efektywniej umieszczona, zaś jak mamy wymienny akumulator, to antena była "głębiej" zaszyta. Wiele zalezy od okoliczności - ale Unibody generalnie jest troche lepsze - zwłaszcza w granicznych warunkach.

Dużo zdjęć - polecam sprzęt z Kartą Pamięci - nie ma bata, nawet 32GB zapchamy błyskawicznie, jak robimy dużo zdjęć, kręcimy filmy i wgrywamu muzykę.

 

Widząc Twoje wymagania - będzie Ci cięzko pogodzić wszystkie warunki - jak byś nie chciał Androida to by nie było znacznie łatwiej. Mocny sprzęt na Androidzie odpalona Nawigacja i Muzyka - to błyskawiczny "drain" baterii.

 

Do tego się zastanów czy aby na 100% chcesz kosztujący 1500 - 2000 zł sprzęt "zapinać" na rower :) jedne upadek i po zupie. Może lepiej kupić za grosze, używany, tani telefon, nie musi być szybki, wazne że muza będzie grała i mapa się wyświetli. Nawet na takim HTC WildFire S uruchomisz AutoMapę i muzykę rownoczesnie :) swego czasu to testowałem. :) Może wykorzystaj Twój stary telefon ?

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że wysokie taktowanie na andku nie ma znaczenia przy pulpicie, bo procki obnizaja swoje taktowanie, a nie raz mają cortexy a7 które działają jak nie są bardzo obciążone. Wpływ obudowy unibody na zasięg jest znikomy, widzę że masz Lumię 720 co uczyniło z ciebie fanboja wp8, ale myśl logicznie.

O ile Xperia Z1 to jest prawdziwa kosa wydajnościowa i ma bardzo bardzo dobry aparat, to został poprawiony ekran względem xperii Z.

Drugą propozycją jest galaxy s4 active, jeden z lepiej wykonanych topowych szajsungów, a bebechy ma te co galaxy s4.

http://allegro.pl/nowy-samsung-i9295-galaxy-s4-active-gw-24-m-ce-fv-i3565552128.html

Link to post
Share on other sites

Se7enfiy - powtórzę z innych wątków - pier... głupoty. Może dostanę warna - ale nie mogę się powstrzymać czytajac Twoje bzdury.

 

Jak by tak bylo - do topowe modele jak SGS4 z bardzo mocnymi procesorami wytrzymywały by spokojnie DWA i więcej dni. A NIE WYTRZYMUJĄ.

 

Więc prosze przestań pisać głupoty i KŁAMSTAWA - tak zarzucam Ci kłamanie w zywe oczy. 

 

OBIEKTYWNE testy dowiodły, że mając 4 rdzenie i 1.5GHz lub więcej i 2GB RAM'u przy średnim uzywaniu NIE wytrzmamy dłużej niż JEDEN dzień. Co więcej te same setki testów dowiodóy, że w tym samy cyklu Lumia 720 wytrzyma dwa dni.

 

Jeśli Uważasz, ze Masz rację to przedstwa DOWODY - recenzje i testy przeprowadzone przez znane, szanowane portale będę miarodajne..

Link to post
Share on other sites

Może poczytaj co ty piszesz - zarzucasz i7 że nie jest tak oszczędny jak AMD APU.

2 rdzenie 1GHz wykonane w 28nm LP ze słabym aczkolwiek świeżym układem graficznym nie może się równać 4 wysoko taktowanym rdzeniom w 28nm HPM z wydajnym Adreno 320.

I teraz tak - obniżając taktowanie i wyłączając rdzenie prawdopodobnie uzyskałbyś taki sam bądź nawet niższy pobór energii - mimo wszystko nowsza technologia.

 

A jak już porównujesz do flagowca czyli S4 to wybierz konkurenta na poziomie, np. Lumia 920. Już lekko wyższe taktowanie a pod obciążeniem ciągnie więcej prądu i wytrzyma krócej niż ten S4.

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak już porównujesz do flagowca czyli S4 to wybierz konkurenta na poziomie, np. Lumia 920. Już lekko wyższe taktowanie a pod obciążeniem ciągnie więcej prądu i wytrzyma krócej niż ten S4.
może i L920 wytrzyma krócej ale... SGS4 ~2000zł, L920~1100zł :)
Link to post
Share on other sites

JoHnNy08PL - proszę bardzo :

 

 

Lumia 920 - akumulator 2000 mAh

Galaxy S4 - akumulator 2600 mAh

 

 

Czas Rozmów 2G: L920 : 17h - SGS4 : 21h 

Czas Rozmów 3G  L920 : 11h - SGS4 : 15h

 

TYLKO - nalezy przeliczyć minuty na mAh bo akumulatory rózne :) Lumia w 3G : 3.03 minuty/mAh a SGS4 : 2.8 minuty/mAh 

 

Wynika z tego, że L920 jest bardziej oszczędna i jest to logiczne - L920 ma dwa rdzenie a nie 4 i wolniej taktowane, dodać do tego mniejszy ekran i mamy. Fizyki nie przeskoczysz I dlatego Lumia 720 z identycznym akumulatorem, niżej taktowanym rdzeniem, mniejszą pamięcią, mniejszym ekranem spokojnie wytrzymuje dwa dni.

 

Zwróćcie też uwagę, że w trybie 2G proporcje stają się znacznie mniej kożystne niż w 3G - wynika to z tego, że większa rolę zaczyna odgrywać oszczędność procesora, pamięci - co jest logiczne - bo tryb 2G jest znacznie mniej energochłonny niż 3G.

 

Zaś w trybie czuwania - SGS4 przegrywa : L920 : 460 godzin - a SGS4 : 350 godzin - w trybie czuwania wychodzi jak oszczędny jest procesor. Widać jasno, że dwa rdzenie sa bardziej oszczędne. 

Link to post
Share on other sites

@2up Nie wiem co tam jeszcze wyżej jest od 920, jakieś dziwne 924, 925, 928... A 1020 nie ma tak dokładnych testów.

 

@up Po 1. to według mnie nie ma co się sugerować specyfikacją producenta, a po 2. coś nie poszły ci obliczenia, 3.03 minuty na 1 mAh to mnożymy przez pojemność baterii czyli *2000 co daje 6060 minut czyli 101h czegoś ;).

Ale jak już lubisz tabelki od producentów to taki SGS2 ma w 2G 18.3h rozmowy przy baterii 1650mAh. Licząc ten wynik przy bateriach 2000 czy 2600mAh przebija i 920 i S4, a ma przecież grzejące się 2 rdzenie w 40nm. Tak oszczędza  :rotfl:

A w trybie czuwania to już zupełnie wymiata - 610 godzin.

Prawda jest taka że 920 pożera baterię, sprawdź sobie w sieci zużycie energii w idle i pod obciążeniem 920 a S4.

 


Tylko że Lumia 720 na tych 2 rdzeniach 1.0 GHz działa płynnie, SGS4 przy takim ustawieniu by zapewne ciął niemiłosiernie. Przecież Samsung nie umie nawet zoptymalizować swojego TouchWiza pod SGSII (2x 1,2 GHz), przez co ten nie dostanie Androida 4.3.
O, miło że poruszyłeś temat SGS2. Co cięło w TW na Jelly Bean 4.1? Nawet z włączonymi smart stay, multiwindow i cokolwiek tam było wszystko ładnie chodziło. Do tego 500MB wolnej pamięci także powroty do przeglądarek czy przełączanie między aplikacjami było szybkie. Chyba że przez zamulanie rozumiesz opóźnienie home...
 
A poza tym tak jak gdzieś tam wcześniej pisałem - nawet głupi Launcher 8 trzyma 60FPS także macie swoją płynność.
Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites
Nie wiem co tam jeszcze wyżej jest od 920, jakieś dziwne 924, 925, 928...

"jakaś dziwna" to jest ilość modeli Samsunga... ciekawe czy sam producent wie ile równocześnie różnych modeli wypuszczają...

 

A 1020 nie ma tak dokładnych testów.

pokazałem 7-letniej córce koleżanki zdjęcia L1020 i L920 - zapytalem czym się różnią - powiedziała że aparat mają inny... 7-letnie dziecko porównało te dwa modele i tym samym odpowiedziało na twoje pytanie...

 

Ale jak już lubisz tabelki od producentów to taki SGS2 ma w 2G 18.3h rozmowy przy baterii 1650mAh.

jak już się licytujemy to spójrz niżej:

http://cdn.gsmarena.com/pics/11/11/sgs2-battery-test/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/13/09/nokia-lumia-625-battery-test/battest.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/13/04/nokia-lumia-720-battery/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/12/12/lumia920-battery-test/gsmarena_002.jpg

 

 

Co cięło w TW na Jelly Bean 4.1?

gry, aplikacje, wczytywanie stron internetowych...

 

nawet głupi Launcher 8 trzyma 60FPS także macie swoją płynność.

Launcher 8 udaje WP8 na android-fonie... nie lepiej po prostu kupic WP8-fona?

 

Prawda jest taka że 920 pożera baterię

a powinien ładować ją?

 

Swoją drogą sam zobacz jakie standardy reprezentuje taki SGS4 skoro porównywany tu jest z 2x tańszym fonem jakim jest 920-tka :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem co tam jeszcze wyżej jest od 920, jakieś dziwne 924, 925, 928... A 1020 nie ma tak dokładnych testów.

"jakaś dziwna" to jest ilość modeli Samsunga... ciekawe czy sam producent wie ile równocześnie różnych modeli wypuszczają...

 

Jak na moje to mogą milion wydać, są głowne serie Galaxy S 1234, Note 123 i nic więcej się nie liczy.

 

A 1020 nie ma tak dokładnych testów.

pokazałem 7-letniej córce koleżanki zdjęcia L1020 i L920 - zapytalem czym się różnią - powiedziała że aparat mają inny... 7-letnie dziecko porównało te dwa modele i tym samym odpowiedziało na twoje pytanie...

 

Super, a zaprzęgnąłeś też dziecko do zrobienia pełnej recenzji, wraz z pomiarem poboru prądu? Bo to według mnie jest dokładny test a nie twoje aparaciki.

 

Ale jak już lubisz tabelki od producentów to taki SGS2 ma w 2G 18.3h rozmowy przy baterii 1650mAh.

jak już się licytujemy to spójrz niżej:

<milion obrazków z gsmarena>

 

Jakbyś nie zauważył to rozmawiamy o tabelkach od producentów

 

Co cięło w TW na Jelly Bean 4.1?

gry, aplikacje, wczytywanie stron internetowych...

 

Gry - pograj sobie w coś na Lumii 800. Oj, nawet nie ma na to gier. A na S2 jak na razie we wszystko pograsz.

Aplikacje które się tną?

Wczytywanie stron internetowych jakoś nie zauważyłem problemu.

 

 

nawet głupi Launcher 8 trzyma 60FPS także macie swoją płynność.

Launcher 8 udaje WP8 na android-fonie... nie lepiej po prostu kupic WP8-fona?

 

Chodziło mi o to że nawet android trzyma 60FPS jak ma 3 kwadraty na krzyż wyświetlać. Ale już drugi raz nie załapałeś.

 

Prawda jest taka że 920 pożera baterię

a powinien ładować ją?

 

To nie jest normalne że telefon z taką specyfikacją pobiera więcej prądu od urządzenia dużo wydajniejszego.

Swoją drogą sam zobacz jakie standardy reprezentuje taki SGS4 skoro porównywany tu jest z 2x tańszym fonem jakim jest 920-tka :)

Nic więcej WP8 do zaoferowania nie ma :]
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...