Skocz do zawartości

Xperia T effendiego


Recommended Posts

Jest różnica, jeśli np. Plus nie obsługuje ipv6, a tego nie wiem, to jak to ustawisz, to się nie połączysz, bo nie ma wstecznej obsługi. Więc lepiej ipv4. Najlepiej, jak już Salem wspomniał, ustawić na sztywno w ustawieniach sieci tryb tylko GSM, i jak wiesz, że jesteś w zasięgu 3G, to wtedy przełączać. Ograniczy to zmiany połączeń i takie tam. Ogólnie to bez ingerencji w systemowe pliki (kłania się root) zbyt wiele w opcjach połączeń 2G/3G nie pozmieniasz...

Link to post
Share on other sites

Forum to i ja przez jakiś czas nie mogłem otworzyć :D Te ustawienia APN to ostatnia rzecz, która wpływa na jakość. Sprawdziłem, i ustawienie uwierzytelniania na PAP lub CHAP (na raz) obniżyło mi dość mocno ping, a transfery spadły, więc zawsze coś kosztem czegoś... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość effendi360

Mój telefonik dziś się zgrzał lekko bo chodził na GPS leżąc na rozgrzanej na maksa tapicerce. Wyłączył się i potem pół dnia nie mogłem go włączyć bo padał po kilku sekundach. W końcu padła bateria, przyjechałem do domu, włączyłem ładowanie i jak na razie wszystko git...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ehh GPS nie ma tu nic do rzeczy telefon po prostu się zgrzał od słońca i rozgrzanej tapicerki na której leżał. Na razie działa okej.

 

Edyta:

 

Moja radość okazała się przedwczesna. Telefon działał normalnie pół dnia. Pobawiłem się nim dłużej i znowu się wyłączył. Uruchomienie jakiejkolwiek gry czy benchmarka atutu skutkuje natychmiastowym wyłączeniem się telefonu. :( Tak więc lipa...


Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tym telefonem. Właśnie wróciłem do domu. Podłączyłem telefon do ładowarki, odpaliłem benchmarka atutu - wszystko działa okej. Odłączyłem, to samo - nie wyłączył się. Chore.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Podam jeszcze jaki dziś był objaw pod koniec pracy. Miałem około 24% baterii, telefon już ostro świrował. (wyłączał się) Ściągnąłem Atutu i ZA KAŻDYM razem jak go odpalałem to wieszał się od razu na początku. Bodajże test CPU i pamięci to jest. Wyłączył się tak kilka razy z rzędu, natomiast gdy odznaczyłem w opcjach ten pierwszy benchmark to cały test przeleciał bez problemu. :co: Temperatura baterii jaką widziałem dziś to 40oC.


 

 

Może wrzucili Ci baterie szrota.

 

Telefon działał okej. Wcześniej jechałem 6 godzin z włączonym GPS w kieszeni rowerem po górach i działał idealnie. TO słońce dało mu w du**ę wczoraj na 100% więc Panowie, ku przestrodze na przyszłość. No serwis nie kosztuje mnie ani złotówki i pewnie wymiana płyty znowu będzie. To już by dali cały nowy... Nerw jest, że te parę dni bez fona...

Link to post
Share on other sites

Nie dadzą Ci całego nowego, dopiero jak 3x to samo walnie to może za 4 przyznają nowy telefon.

Musisz uważać, bo wbrew pozorom smartfony to delikatne urządzenia i narażenie na temp 70-80 stopni, bo zapewne tyle miał wewnątrz może w łatwy sposób uszkodzić coś na płycie.. Zawsze możesz go naprawić i wymienić na coś innego :)

Link to post
Share on other sites

Nie dadzą Ci całego nowego, dopiero jak 3x to samo walnie to może za 4 przyznają nowy telefon.

Musisz uważać, bo wbrew pozorom smartfony to delikatne urządzenia i narażenie na temp 70-80 stopni, bo zapewne tyle miał wewnątrz może w łatwy sposób uszkodzić coś na płycie.. Zawsze możesz go naprawić i wymienić na coś innego :)

Do 70-80 to one się normalnie grzeją, potem obniża taktowanie. Ale jak na słońcu to pewnie i baterie solidnie podgrzało. Ale nie wiem, możemy tak po prostu gdybać co padło a mogło wszystko bądź nic ;)

Link to post
Share on other sites

Nie dadzą Ci całego nowego, dopiero jak 3x to samo walnie to może za 4 przyznają nowy telefon.

Musisz uważać, bo wbrew pozorom smartfony to delikatne urządzenia i narażenie na temp 70-80 stopni, bo zapewne tyle miał wewnątrz może w łatwy sposób uszkodzić coś na płycie.. Zawsze możesz go naprawić i wymienić na coś innego :)

Mogą dać nowy, jeśli np. spali się SoC, którego wymiana jest prawie nie możliwa.

 

PS. Istnieje takie zjawisko jak Throttling, który polega na obniżaniu taktowania CPU, gdy ów komponent osiąga zbyt wysoką temperature. Moja Nokia 500 po intensywniejszym przeglądaniu neta często miała rebooty, bo się przegrzewała. To nie czasy Nokii 3310 (bardzo zły przykład :))... to nie dawne czasy, że sprzęt nie ma żadnych zabezpieczeń i o wszystko się trzeba bać.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Mogą ale równie dobrze mogą wymienić płytę główną i tyle. A co do drugiej części posta - wszystko to jest opisane na poprzedniej stronie.

Na serio bałeś się o Nokię 3310? :E

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Akcja dziwna... Nadal mam ten telefon. Nie odesłałem go jeszcze. Telefon dziś, bez karty SIM działał przez cały czas normalnie ! Ani razu się nie wyłączył. Włożyłem simkę, włączyłem telefon - od razu padł. :co:  Na obecną chwilę używam simki, którą sam wyciąłem i też trzyma się tak na "ufam Bogu" w tym slocie, bo nie da się jej wcisnąć tak, aby blokada zadziałała. Żeby mieć oryginał, muszę się pofatygować do wrocka...

 

 

2013-09-12 Urządzenie w trakcie naprawy.

 

No nieeee hahaha znowu:

 

2013-09-12 Urządzenie czeka na wymianę płyty głównej.

 

Już drugi raz wymieniają całą płytę. Pytam się, tym razem po **** ??? Jak tam ewidentnie gniazdo sim jest uszkodzone i to jest przyczyną resetów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...