Skocz do zawartości

Triple chanel + dual /single


Recommended Posts

Mam takie pytanko, w kompie posiadam ram Ocz 3x2gb 1600mhz w triplu czy do tego mogę dołożyć cos innego niż ram sprzedawany pod triple chanel?

Na lapku z serii rog mam 8gb i powiem szczerze ze przy moim sporadycznym odpalaniu ps czy lr widzę różnice, albo PC jest tak zasyfiony ;/ w każdym razie planuje w ciągu pół roku wymienić zawartość pieca, póki co wizualnie go będę przygotowywał, aczkolwiek zastanawiam się czy mogę dokupić ram z myślą o przyszłym wykorzystaniu w nowmy kompie? Czy taka kombinacja będzie się gryzła? 3x2gb + 2x4/1x8?

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to pojemność musi być taka sama, ale moge się mylić- poczekaj na inne wypowiedzi bo sam pewien nie jestem i z chęcią się upewnie :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Oj bym zapomniał Mobo asus p6t, Abizer 'pojemność musi być taka sama' masz na myśli ze kości muszą/powinny być 2gb?

A tak trochę po polskiemu jak bym kupił 3x4gb osobno mogę to wykorzystać jako triple? Czy ram musi być określony jako triple? Bo ewentualnie wówczas mógł bym podmieniać a przy nowym kompie dokupić jeszcze jedną kość

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

 

Bullseye dziękować

Jeszcze się upewnie bo mój angielski nie pozwala mi w siebie ufać ;)

Jeśli dobrze zrozumiałem aby to miało sens musze się pozbyć jednej 2gb i dołożyć cos w dualu? Np. 2x4gb ewentualnie zapolowac na alledrogo za używana 2gb i rozdzielić to na dwa duale, oczywiście zachowując częstotliwość tego co mam :)

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Link to post
Share on other sites

Ram nie musi być określony mianem triple, po prosu pojemność i szybkość poszczególnych kości musi być taka sama.

@bullseye Bo mogę 8-)

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Szybkość nie musi być taka sama... Nie wprowadzaj w błąd tylko dlatego że możesz albo bo nie wiesz.

 

Triple Channel to wykorzystanie trzech par pamięci jako jednej, taki RAID 0 (nie dosłownie ale może łatwiej sobie wyobrazić będzie).

Rozmiar nie musi być identyczny, po prostu część pojemności będzie Triple a część Dual, chociaż czytając noty nie wynika to jednoznacznie i w przypadku braku trzech par, zadziała zwykły DualChannel (wnioskując, ale może producenci procków inaczej to rozwiązują.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites
Nie wprowadzaj w błąd tylko dlatego że możesz albo bo nie wiesz.

 

A jakiej adekwatnej odpowiedzi się spodziewałeś na postawione przez Ciebie pytanie:

To po co się wypowiadasz jak nie wiesz ?

zważywszy na to, iż pisząc swój pierwszy post w tym temacie od razu zaznaczyłem, że nie jestem pewny swojej wypowiedzi i poleciłem autorowi wstrzymać się z podjęciem dalszych działań zanim nie otrzyma on większej ilości odpowiedzi. Nikt nie jest nieomylny i ludzie przychodzą tutaj także po to, aby się czegoś dowiedzieć, skonfrontować swoją wypowiedź i utwierdzić lub obalić swoje przekonanie. Jeśli uważasz, że napisanie posta na tym forum jest przywilejem jedynie dla polimata to pozdrawiam. Forum niewątpliwie trzyma wysoki poziom i jestem pewien, że przez mój post ta sytuacja nie zmieni się w jakiś drastyczny sposób. Powiem więcej: przez "sztywniactwo" i ludzi którzy nie przyjmują potknięć oraz cierpią na brak wyluzowania i cały czas jadą na spinie - fora umierają.

 

 

 

Szybkość nie musi być taka sama

Jeśli miałbym się wzajemnie zacząć czepiać na sztywniaka, to w podanym również przez Ciebie źródle widnieje zdanie:

"The architecture can only be used when all three, or a multiple of three, memory modules are identical in capacity and speed, and are placed in three-channel slots"- Czyli że co- sam sobie zaprzeczasz i nie masz prawa pisać na tym forum. 

Jednak nie tędy droga...

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Możesz wsadzić pięć kości i dalej będzie działał Triple Channel ;). Przynajmniej na mojej Rampage III GENE tak jest :D. Co do reszty pytań, nie muszą mieć takiego samego taktowania, ani być określane jako Dual/Triple.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

To jeszcze jedno pytanie, pamięć którą mam jest znakowana jako triple, czy w zwykłym dualu dwie kości również mogę wykorzystać w przypadku zmiany platformy na 1150/1155? Zastanawiam się po prostu jakie oszczędności mogę wykombinować i na co sobie pozwolić, zaoszczędzenie tych 200zl pozwoli wziąść lepszy procek albo mobo które się ładniej będzie prezentować niż te z najtańszej półki ;P a te 2-3mc na 4gb pamięci wytrzymam mając do dyspozycji w razie co lapka

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...