Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 4000zł


Recommended Posts

Witam

Myślę nad kupnem komputera (tylko jednostki) do 4000zł. Jej przeznaczeniem będą głównie gry i multimedia. W przyszłości może go będę podkręcał. Monitor jaki będę kupował oddzielnie będzie o rozdzielczości FHD. Zależy mi na ciszy i dobrym chłodzeniu zestawu oraz żeby wszystko było jak najbardziej kompatybilne.

 

Moja propozycja zestwu:

i7 4770K

GTX760 (i tutaj nie wiem czy ASUS czy Gigbyte)

MSI Z87-G45 Gaming (a może lepiej dopłacić do G65 lub ASRock Extreme4)

RAM 8GB

Dysk Western Digital Caviar 1TB SATA3 (WD10EZRX)

Nagryrwarka

Obudowa Aerocool Strike-X GT albo Zalman Z11 Plus (która lepsza?)

Zasilacz be quiet! PUREPOWER L8 630W (ew. trochę mniejszy ale z zapasem na przyszłość.)

W przyszłości SSD

 

Chciałbym wiedzieć czy wszystko byłoby tutaj kompatybilne i czy możnaby na czymś zaoszczędzić?

Jestem otwarty na propozycje innych zestawów ale prosiłbym o uzasadnienie zmian.

Edytowane przez wilan97
Link to post
Share on other sites

Gigabyte 3X ma ok. 800 obr. w iddle i jest cichsza od Asusa bez obciążenia. Jeśli właśnie ta cisza podczas "nie" grania jest dla Ciebie najważniejsza to Gigabyte to najlepszy wybór (sam mam 770-tkę i naprawdę jestem maniakiem ciszy, i to pierwsza grafika jaka mnie zadowoliła bez modyfikacji w iddle - a miałem parę bardzo wysokich modeli, w tym asusa z DCII).

 

Ja bym do płyty nie dopłacał według mnie nie warto. Chodź nie ukrywam ekspertem teraz w tym przedziale cenowym z płytami nie jestem ;)

 

Obudowę z tych wolał bym Z11 Plus. Jednak jak chcesz naprawdę cicho może pomyśl już nad czymś wyciszonym, albo min. nad czymś z regulacją obrotów wentylatorów?

 

Zasilacz jak chcesz ciszę to najlepszy wybór, nie ma co kombinować (co najwyżej brać 530W i tak będzie z zapasem).

 

Zaoszczędzić zawsze można. Np. 4670K w grach będzie praktycznie tak samo jak 4770K się sprawował (chodź nie wiadomo jak będzie w przyszłości). Obudowę możesz np. wziąć Gladius M40 - gdzie masz wentylatory z regulatorem obrotów, pozwalającym ustawić je na 600-700 obr. (jest wtedy naprawdę cicho). Zasilacz możesz wziąć spokojnie 530W. 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/wqUVTZ/

Tutaj moja propozycja zestawu na sockecie 1155, który będzie wydaniejszy w grach od tego zaproponowanego przez Ciebie. Socket 1150 oprócz perspektywy pojawienia się nowych generacji procesorów nie ma obecnie zbyt wielu argumentów aby konkurować z Ivy bridge na  sockecie 1155. Ivy bridge ce****e się lepszym potencjałem OC a także niższą temperaturą pracy.

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem jednak nad i7 i dobrą płytą główną oraz zasilaczem żeby można było go podkręcać (OC) i zmieniać resztę bebechów w przyszłości (grafiki, SSD, RAM itp.)

Może w takim razie 3770K LGA 1155 i jakaś dobra płyta do podkręcenia i późniejszych zmian, Jaką doradzicie do tego procka?

 

Co do gtx 770 myślę ze to przekracza mój budżet. Pozostanie gtx 760 chyba że zaoferujecie coś lepszego.

Słyszałem od kogoś o możliwości posiadania dwóch kart które działają jako jedna, Czy jest to możliwe? (kupiłbym np teraz jedną a za np rok kolejną) Czy to zdaje egzamin?

Edytowane przez wilan97
Link to post
Share on other sites

i7 w grach nie robi różnicy (zbędny wydatek) zasilacz wystarczy spokojni , płyta główna jak chcesz coś lepszego to MSI z77a-gd55/65

Więc odpuść sobie i7 i zainwestuj w GTX 770

SLI to właśnie łączenie dwóch kart.Oczywiście zdaje egzamin ale wiadomo nie na każdej karcie.

Akurat GTX 760 sprawuje się bardzo dobrze w SLI 

 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,8.html

 

poczytaj sobie ;)

 

2x GTX 760 w SLI = 2200 zł 

GTX TITAN = 4000 zł

GTX 780 = 2800zł

 

ale wtedy płyta to minimum msi z77a -g45

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli właśnie ta cisza podczas "nie" grania jest dla Ciebie najważniejsza to Gigabyte to najlepszy wybór

 

Co do 760 http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,24

 

 

 

Myślałem jednak nad i7 i dobrą płytą główną oraz zasilaczem żeby można było go podkręcać (OC) i zmieniać resztę bebechów w przyszłości (grafiki, SSD, RAM itp.)

 

Ale nie wiesz czy i7 w przyszłości wykorzystasz, może tak, może nie - kupuje się to co jest najbardziej opłacalne na dzień dzisiejszy. 

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

SilentiumPC Deus M1-650W 80+ Bronze

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)

LG GH24NS95 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP x2 w SLI

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

4110 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

W zestawie masz 2 x GTX 660 które w SLI będą wydajniejsze od GTX 770, więc bez problemu stać Cię na taką wydajność. 

Link to post
Share on other sites

Teraz mam dylemat co do tego procka, nie wiem czy pomyśleć przyszłościowo i wziąć i7 czy tak jak na teraz i5 choć od przybytku głowa nie boli. Muszę przemyśleć ten temat.

 

Zacznę chyba od wyboru innych części a co do procesora płyty i karty muszę jeszcze przemyśleć.

Potrzebowałbym takich części (dobrych i cichych):

- dysk WD 1Tb 64MB SATA600

- RAM 8gb 1600Mhz cl8 albo cl9

- zasilacz myślę że Be quiet 630W 80+ (przyszłościowo do SLI itp)

- nagrywarkę DVD samsung/lg

- obudowę: i tutaj prosiłbym o kilka przykładów i rad jaką wybrać (myślę tu o wyciszeniach, wentylatorach i ich regulacji)

- dobre chłodzenie procesora (co powiecie o tym co dają w orginalnych?)

Link to post
Share on other sites

http://www.silentiumpc.com/kategoria/produkty/obudowy/

 

Moim zdaniem najlepsze obudowy.

Wyciszenie, wentylacja, filtry, wygląd nawet jest ok.

 

Co do chłodzenia to Thermalright HR-02 Macho Black White

Do tej pory generacja 1 i 2 pokazały że i5 jest w grach lepszym rozwiązaniem więc nie sądzę że to się zmieni ;)

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Teraz mam dylemat co do tego procka, nie wiem czy pomyśleć przyszłościowo i wziąć i7 czy tak jak na teraz i5 choć od przybytku głowa nie boli. Muszę przemyśleć ten temat.

I7 nie robi wielkiej różnicy w grach,a pozatym te 300zł dopłaty może cie zmusić do brania gorszego podzespołu.

Edytowane przez oskaros5200
Link to post
Share on other sites

Procesor:
Karta graficzna:
Płyta główna:

Chłodzenie:
Thermalright HR-02 Macho Black-White 185 zł

Pamięć RAM:
Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Vengeance 359 zł

Dysk twardy:
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 255 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
Samsung SH-224BB SATA (black) 69 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 215 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L8 630W 349 zł

Suma: 1432zł

 

 

Pozostaje mi w takim razie 2500zł na procesor (i5/i7), płytę główną (najlepszą pod OC) i kartą graficzną.

Jakieś propozycje? Prosiłbym o uzasadnienie. :)

Edytowane przez wilan97
Link to post
Share on other sites

Czesc ;)

 

Proponowalbym Tobie procesor intel i5 3570k gdyz jest on wystarczajaco wydajny i moglibysmy powiedziec , ze  rowny z i7 3770k jezeli chodzi o gry  . Plyta glowna jaka proponowalbym Panu to MSI Z77A GD 55 , ktora zapewni bezproblemowe OC jak i w przyszlosci SLI/CF . Ostatnia rzecza jaka zostalaby nam to karta graficzna i w tym miejscu mam maly problem gdyz nie wiem czy preferujesz karty nvidi wraz z efektami czy karte amd ale jaka nie wybralby Pan  to i tak usmiech na twarzy bedzie poprzez wydajnosc ;)

a tutaj linki :

 

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX (BX80637I53570K) 

Płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) 

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI-I, 2xminiDP, BOX (GV-R795WF3-3GD) 

                      lub

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Thermalright HR-02 Macho Black-White 185 zł

 

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 215 zł

 

Będzie problem z kompatybilnością

 

 

 

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Vengeance 359 zł

 

Po co dopłacasz 150 zł do CL8 ?

 

 

 

bequiet! PurePower L8 630W 349 zł

 

Powiem tak, albo zasilacz albo wydajność GPU

 

Wymień w tym zestawie 2 x GTX 660 (jak nie chcesz na starcie SLI) na Gainward GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

 

MSI Z77 G45 pozwoli Ci na takie samo OC co droższa GD 55

Link to post
Share on other sites

Będzie problem z kompatybilnością

 

 

 

 

Po co dopłacasz 150 zł do CL8 ?

 

 

 

 

Powiem tak, albo zasilacz albo wydajność GPU

 

Wymień w tym zestawie 2 x GTX 660 (jak nie chcesz na starcie SLI) na Gainward GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

 

MSI Z77 G45 pozwoli Ci na takie samo OC co droższa GD 55

A co polecisz w zamian aby było wszystko kompatybilne?

 

Przeczytałem że różnica między cl8 a cl11 jest duża. To nie prawda?

 

Nie rozumiem "albo zasilacz albo GPU". Mógłbyś wyjaśnić? :)

 

Co do karty wezmę taką na ile mi starczy środków (GTX 760 albo 770)

 

Skoro G45 pozwoli na tyle samo to po co ludzie kupują droższe płyty? (myślałem jeszcze nad G65)

Link to post
Share on other sites

 

 

A co polecisz w zamian aby było wszystko kompatybilne?
 

 

Do M40 wejdzie np Fera / Fortis / Gaia (na styk) / Macho 120 - gdzie ten pierwszy może być za słaby do OC Ivy, warto zmienić obudowę na większą

 

 

 

Przeczytałem że różnica między cl8 a cl11 jest duża. To nie prawda?

 

Ale to nie doda Ci fpsów w grze - nie myl pojęć :D

 

 

 

Nie rozumiem "albo zasilacz albo GPU". Mógłbyś wyjaśnić?

 

Warto zejść trochę z zasilacza na rzecz wydajniejszej GPU

 

 

 

Skoro G45 pozwoli na tyle samo to po co ludzie kupują droższe płyty? (myślałem jeszcze nad G65)

 

Dlaczego nie pasuje Ci zestaw z posta #6 gdzie zamiast SLI dasz GTX 770 ?

Różnice na chłodzeniu powietrznym są

minimalne, http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_msi_z77ag43_tania_i_solidna_plyta_glowna_lga_1155?page=0,9

 

Płyty takie kupują bardzie zaawansowani użytkownicy którzy po prostu mają takie hobby aby mieć wypasioną sygnaturkę na forach  :menda:  - oczywiście to ironia 

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy to może być większa, nie ma dla mnie różnicy ale zależy mi na wyciszeniu, dobrym chłodzeniu, mogłaby być regulacja obrotów wentylatorów i na końcu wygląd. Jaką polecisz?

 

Zależy mi na szybkości nowego kompa dlatego ram jest chyba ważny (8gb 1600Mhz) jak już kupuje to może lepiej cl8/cl9

 

Jeśli chodzi o zasilacz to będzie taniej 50zł jak wezmę 530W ew. 100zł jak wezmę innej firmy. Dużo nie zaoszczędzę a zasilacz lepszy się zawsze przyda. (630W czy 530W jeszcze się zastanawiam)

 

W takim razie biorę G45 skoro niczym się nie różni, po co przepłacać.

 

W sumie to nie wiem czy jeden GTX 660ti by mi nie wystarczył a w razie potrzeby mógłbym kupić drugiego tyle że nie wiem ile 660 tka będzie jeszcze w sprzedaży

(btw można łączyć w SLI gtx660ti i gtx660?)



Procesor: Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 920 zł
Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black-White 185 zł
Płyta główna: MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ 390 zł
Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix 259 zł
Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 249 zł
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010) 1659 zł
Nagrywarka DVD / BluRay: Samsung SH-224BB SATA (black) 69 zł
Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 215 zł
Zasilacz: bequiet! PurePower L8 530W 310 zł

 

Suma 4256zł

 

Co powiecie o tym zestawie i na czym ew mógłbym zaoszczędzić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...