Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej mam zamiar kupić nowy sprzęt!

Mam:

Nagrywarke LG

obudowe

zasilacz tracer 400W

I myśle o czymś takim :

2GB Ram ddr3 1600mhz http://www.allegro.pl/item937657866_goo ... 048mb.html 189zł

GTX 8800 http://www.allegro.pl/item944224016_nvi ... _e_gw.html 319zł

Amd Athlon II X 2 250 3ghz http://www.allegro.pl/item934321823_amd ... 5nm_2x3_0g 245zł

http://www.allegro.pl/item946694677_gig ... p_wwa.html 269zł

I dysk jakiś do 200zł

Moje pytanie w tym co o tym myślicie kupić to w lecie czy może poczekać aż dx11 stanieją + jakiś 4 rdzeniowy ale zanim bym dozbierał...

i czy AMd X2 250 będzie dobru czy intel chwilowo ma FX tak że na tym w nic nie pogram! a szczególnie chodzi mi o gry!!!

A i jak to się sprawdza czy procek uciągnie karte??? :roll: I czy nowa Arcania ma szanse pójść mi na średnich na tym 8800GT???

Wiem że dużo pytań ale prosze o odpowiedzi!!!

 

I czy nowa Arcania ma szanse pójść mi na średnich na tym 8800GT???

Wiem że dużo pytań ale prosze o odpowiedzi!!!

Sorry nie GT tylko GTX
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Gdyby zamiast prądożernego gtx 8800 kupił 9800gt to zasilacz byłby git, ale jak chce płacić więcej za prąd to pewnie :roll:

Ciekawe czym się kierowałeś wybierając gtx 8800 szerokością magistrali pamięci może?

Za nic nie rekompensuje ona tych pobieranych ~180Watt w 3d.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że ten zestaw jest BARDZO NIEFAJNY :roll::P

 

Za 1k można takie cuś sklepać

E5300 - 210zł (nowy)

Gigabyte P35-DS3® - 180zł (używana)

4GB DDR2 800MHz - 230zł (używane)

GeForce 8800GT - 260zł (używany)

-------

RAZEM ~900zł + jakiś zasilacz

Link to post
Share on other sites

No zestaw Igorussa jak najbardziej nic lepszego w tej cenie nie dasz rady. Na twoim miejscu dołożyłbym do 9600/9800GT. A zasilacz to chyba jakaś Delta, Fortron.

 

I jak uzbierasz kasę to kup chłodzenie do proca i go ładnie wykręcisz i będzie miód.

 

I pograsz w Arcania :roll: też czekam na tą grę ; P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tak, sam kupiłem jakiś czas temu ( http://www.gigabyte.pl/products/vga/spe ... 2i_20.html ) gigabyte 9800gt zalman v2.0 (740/900) i dopiero po zdjęciu zalmana zobaczyłem, że mam chip 92b czyli 55n, bo żaden program diagnostyczny mi tego nie wykrył :roll:

 

Za to różnica na oko jest widoczna od razu 55n jest sporo mniejszy (co oczywiste) od swego 65n brata.

 

Z ciekawostek, mogę powiedzieć, że bez problemu robi mi 850MHz na rdzeniu (dalej juz go nie męczyłem) przy zachowaniu niskiej (do ~65 stopni w stresie) temp, więc i to już mówi, że mamy do czynienia z niższym procesem.

Link to post
Share on other sites

A to zwracam honor , ale to nie zmienia faktu , że nawet po podkręceniu będzie wydajniejszy o te 5-10fps zależne od gry , a używany 88gt można dołapać czasem nawet za mniej niż 200zł.

Link to post
Share on other sites

zacznijmy od początku: DANY_79 ten zasilacz nie ociągnie 9800gt nawet w 55nm wiem bo miałem identyko sytuacje taki sam zasilacz komputer ledwo wstawał z tym zasilaczem jak kupiłem 9800gt a ledwo jakaś grę włączyłem to zaraz bluescren i restart...

proponuje kupić zasilacz nowy (jakaś markowa 400w powinna wystarczyć)

bron boże nie kupuj 8800gtx jest nie wiele lepszy od 8800/9800gt a jest bardzo gorący (80 albo 90nm rdzen niepamietam)i prądożerny

proponuje poszukać jakiegoś 8800gts(tylko wersje 512mb bo ona ma rdzen g92a nie bierz wersji 640 albo 320mb) takie cos powinno sie znaleźć do 350zl bez problemu...o np tu masz http://allegro.pl/item945344214_asus_88 ... ancja.html

jest to naprawdę fajna karta :roll:

co do reszty podzespolow to zgodzę się z igoorusem procesorek e5*** je malo pradu a po za tym jest podatny na oc i chłodny mobo jezeli zalezy ci na oszczednosci a zarazem nie bedziesz za bardzo podkrecal procesora to może byc nawet tanszy gigus p31

taki zestawik z karta 8800gts 512 (po podkreceniu procka)powinien sprostać każdej grze może nie zawsze na full detalach ale z zadowalająca jakością obrazu :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@mazi12435:

Tak, i od siebie dodam, że na zasilaczu nie warto oszczędzać !!!

 

@drunk:

"...że nawet po podkręceniu będzie wydajniejszy o te 5-10fps zależne od gry..."

Tak wykręcony 9800gt jest w wielu przypadkach szybszy od gts250 !!!

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no wlasnie zadna mowie ze accelero s1 byl i jeszcze wentylek 120mm tempy w spoczynku kolo 30 w stresie kolo 50

testy na tych taktach przeszedl stabilnie wiec sobie na takich ustawieniach pracowalem az ty nagle jeden art drugi trzeci czwarty itp itd powrot do ustawien standardowych nie pomogl...ale mniejsza z tym to stare dzieje:D

ciekaw jestem jak sie bedzie krecic ta co mam bo od paru dni mam msi gts250 twin frooz1gb...fajna jest nie za glosna a chlodzenie potezne :P ciekawe jak by ja podkrecil...

dodam ze zamienilem sie za gainwarda gts250 1gb ktorego kupilem za 370zl z toplata z mojej strony 20 zl...mysle ze to calkiem niezly interes :D

Link to post
Share on other sites

E5300 - 210zł (nowy) I jak kupie wersje BOX to będe się musiał bawić z pastą termoprzewodzącą czy już będzie???

A i może procek jeszcze troche mocniejszy może E6 E7 ???

żeby nie było znowu że jak bym chciał potem grafe wymienić to nie uciągnie.

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...