Skocz do zawartości

athlon x2 5200+ + chieftec 350w + jaka grafika?


Recommended Posts

Witam!

Mam w swoim pc-ku athlona x2 5200+, 2 gb ramu OCZ, plyta glowna gigabyte GA-M55S-S3 no i niestety zasilacz chiefteca 350w. Aktualna karta graficzna to 7600gs od galaxy i chcial bym zmienic ja na cos nowszego bo w bardziej wymagajace produkcje poprostu nieda sie grac, mialo by mi to starczyc na 2 max 3 lata. Czytalem najnowszy test 14 kart na benchnarku i zastanowil mnie bardzo produkt palita 9800gt Green tylko niewiem czy z moim zasilaczem bezpiecznie bede mogl sobie ja kupic (cena tez akurat dla mnie :roll:), no i tez procesor niewiem czy nie za slaby. Prosze o wasza opinie na ten temat i ewentualna propozycje innej grafiki.

Link to post
Share on other sites

Więc, 9800GT to dobra karta tylko że procesor słaby i będzie ją ograniczał (można by było pomyśleć o OC) chociaż i tak skok wydajnościowy będzie duży :roll:

Zasilator też da radę - nie jest taki słaby :P

I nie kupuj wersji Green - są słabsze a oszczędzają tyle co nic :)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Do tego procka możesz spokojnie 9800GT lub Radeona 4770. Raczej 4770 ze względu na niższy pobór prądu. O ile procek będzie ograniczał to nieznacznie i zawsze możesz go podkręcić na ok 3.0-3.2 GHz. Ja mam 5000+ z 8600GTS i tutaj karta nie wyrabia, z tym ,że 8600GTS jest ok 2x słabsza od 9800GT.

Link to post
Share on other sites

Procek napewno na 3.0 poleci po kupieniu grafiki :P. Wersje green dlatego chcialem kupic bo sa tansze od normalnych a o te 50 taktowanie zawsze bez przeszkod mozna podniesc :) a w tym tescie ta bardzo ladniew wypadla nawet w podkrecaniu mimo braku dodatkowego zasilania. 4770 odpada dla mnie ze wzgledu na cene, 400zl to za duzo.

Dzieki za pomoc poczekam jeszcze na test radeonow a potem do sklepu :roll:.

Link to post
Share on other sites

hd4850 boje sie ze moze byc zbyt prado zerny i zasilacz nie wytrzyma a tez sie nad nim zastanawialem, do tego kazda mocniejsza grafika to chyba pieniadze w bloto bo niestety proc slaby wiec nawet to ze tego greena nie da sie podkrecic to nie problem, ale i tak poszukalem i w sklepie obok mnie jast gigabyte jak z tego testu w dobrej cenie wiec na niego bede sie nastawiel, puki co poczekam i zobacze co redakcja bedzie proponowac od ati :roll:.

Link to post
Share on other sites

Kup coś pokroju 9600gt/9800gt lub HD4670 na ten zasilacz i proca więcej nie potrzeba, w większość tytułów pograsz na full detalach z rozdzielczościami typu 1280x1024 lub 1024x768. Ja jak na razie mam 9600gt i w niektóre nowsze tytuły idzie full HD (BioShock 2, MW2, Mass Effect 2)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...