Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem klawiatury mechanicznej, i teraz pytanko do osób znających się na temacie.

Klawiatura ma być zarówno do pisania, programowania ale również do grania i tu powstaje problem otóż naczytałem się "mądrości" w internecie, że najlepsze do grania to cherry mx red a do piania blue.

Natomiast kompromis między nimi stanowią black albo brown.

Pytanie do was, gdyż najbardziej z tego co czytałem i słuchałem na filmikach podchodzą mi mx blue, a czy to prawda że pojawia się problem podczas grania w np fps gdzie trzeba dużo klikać to klawisz może zostać nie zarejestrowany? No i co polecicie z własnego doświadczenia ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Blue to kompromis pomiedzy mx brown i mx black, bo wymagaja wyzszej sily do aktywacji niz brown, i mniejszej niz black, a poza tym niby czuc kiedy sie go aktywuje (a czemu niby to za chwile).

2. W mx blue punkt aktywacji jest troche nizej niz punkt, w ktorym czujesz i slyszysz aktywacje switcha. Poza tym w mx blue moga byc problemy z double tapem. Jesli chcesz cos podobnego do blue, tylko bardziej dokladnego (switch wysyla sygnal, kiedy slyszysz i czujesz jak stuka(nie o plytke ofc)) to musialbys szukac mx green chociaz sa trudno dostepne, a ponad to wymgaja wiekszej sily aktywacji.

3. Kompromis stanowi mx brown, bo na redach jak sie szybko pisze to mozna duzo bledow nawalic, bo nie czujesz switcha dopoki nie puknie w plytke, a blue maja problem z double tapem i predzej czy pozniej zmecza Ci sie rece.

Edytowane przez Zielo
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przetestowanie klawiatury na mx brown to w Krakowie nic nie znajdziesz. Ale z tego co wiem to w Warszawie Komputronik otworzył niedawno sklep Megastore i tam są Tesoro Durandal Ultimate  na wszystkich przełącznikach wiec można zobaczyć, jeśli przy okazji np będziesz w Warszawie. 

Link to post
Share on other sites

W salonie maja dostepne redy, browny i blacki. Blue na tą chwilę sie skonczyły z tego co widze : http://www.karen.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/dGVzb3JvJTIwZHVyYW5kYWw=/category/1/

 

Poza tym pamiętaj, że jeśli nawet kupisz na allegro czy w innym sklepie internetowym to masz prawo do zwrotu towaru w ciągu kilku dni bez podania przyczyny pod warunkiem, że produkt będzie w nienaruszalny stanie. Wiec nawet jeśli okaże się, że klawiatura ci nie odpowiada to możesz albo zamienić na inna albo całkowicie zwrócić. Dochodzi jedynie koszt przesyłki. 

Edytowane przez lothia
Link to post
Share on other sites

No jeszcze czasem idzie dostać qpada, wie ktoś z was może gdzie w Krakowie można dorwac w swoje lapska i przetestować klawiatury mechaniczna?

Zadzwoń do najbliższego Komputronika i poproś żeby sprowadzili do najbliższego salonu interesujące Cię modele - nie kupuj w ciemno! Koniecznie wypróbuj je w salonie, jeśli będą stawiali Ci opór poproś kierownika i wyjaśnij że nie przyszedłeś po klawiaturę za 100 złotych tylko za 500 i musisz ją wypróbować zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Co do doubletapa, to trochę bzdura - po godzinie grania przyzwyczaisz się i za każdym razem dojedzie do "aktuacji" switcha na MX Blue (BlackWidow). Mi ręce się nie męczą na MX Blue (więcej wysiłku potrzebuję do pisania i na mojej drugiej klawiaturze MX Red - K60).

Pozdrawiam i udanych zakupów.

Link to post
Share on other sites

Co do doubletapa, to trochę bzdura - po godzinie grania przyzwyczaisz się i za każdym razem dojedzie do "aktuacji" switcha na MX Blue (BlackWidow). Mi ręce się nie męczą na MX Blue (więcej wysiłku potrzebuję do pisania i na mojej drugiej klawiaturze MX Red - K60).

Pozdrawiam i udanych zakupów.

Nie chce po Tobie jechac, ale dla casuala moze problem nie wystepowac, ale jak ktos gra profesjonalnie to zawsze musi wszystko dzialac na 100%. A to, ze pisanie na redach jest meczace to oczywista oczywistowsc, gdyz nie jest to klawiatura do pisania, bo musisz nadgarstek trzac w powietrzu, by randomowo nie naciskac innych klawiszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...