Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałem kupić procesor do mojego kopmutera i nie wiem jaki wybrać. Znalazłem procesor AMD 3.8 GHz Quad-Core za 430 zł i Intel i7 3.5 GHz za 1.100 zł. Który będzie lepiej sprawdzał się w grach i który dłużej będzie działał?

 

Link to post
Share on other sites

W grach zdecydowanie Intel, ale nie ma sensu brać core i7 do samych gier bo to strata kasy. Lepiej jest wziąć jakiegoś mocnego core i5. Oczywiście jeszcze trzeba zaopatrzyć się w kompatybilną płytę główną. Podaj może jaki budżet masz, co chciesz kupić, co już masz kupione- pomożemy ^^

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze porównywanie procesora za 430zł a za 1100zł jest raczej śmieszne... nie trzeba być yntelygentem aby znać wynik tego zestawienia patrząc na wydajność.

Po drugie, nie podałeś żadnego konkretnego modelu, same ogólniki. To tak jakbym zapytał, lepszy zielony telefon Sonego, czy żółty Samsunga...

Podaj może budżet jakim dysponujesz i jakie aktualnie posiadasz podzespoły, może nie wszystko trzeba będzie zmieniać;)

Link to post
Share on other sites

 

jeśli chcesz procesor do gier to apu od amd będzie dobre

wydajność porównywalna do i5

 

 

Co jak co, ale apu do gier się nie nadaje :/ przetestowane na własnym przykładzie, już dużo lepiej złożyć sprzęt za grosze jak w sygnaturce i grać we wszystko co się chce.

 

Pewnie koledze chodziło o porównaniu apu na integrze vs i5 na integrze ;) (tylko kto tego tak używa?)

 

A co do tematu to bardzo ogólny, zależy co kto robi na kompie, jakie fundusze, czasami lepszy intel czasami amd...

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Ogólnie do gier A6 3670K wystarczy jako budżetowy procek. W dziedzinie APU to AMD rządzi, z resztą jest gorzej. Wiem bo miałem i grałem w Far Cry 3, Skyrima i Wiedźmina 2 na pełnych detalach z AA ok 2-4. Ale sam procek nie wystarczy. Karta grafiki to wyznacznik. Bo co da i5 z 6450 czy GF210? A A6 z 6950 wymiata (to był mój poprzedni zestaw). Jednak jak budżet pozwala to lepiej brać Intela. Jak już ktoś zaznaczył i7 to zbędne wywalanie kasy. Ja polecam i5. Osobiście mam 2500 i wystarcza spokojnie, choć ma już swoje lata. A różnice cen między Sandy, Ivy i Haswellem nie są jakieś kosmiczne. Gorzej z cenami płyt głównych (zwłaszcza pod OC).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie zauważyłem że procesor AMD nie będzie działał w mojej wersji płyty głównej. Nie doczytałem po prostu :/ Płyta główna to Socket 1155 MSI Z77A-G43. I może zmienię pytanie. Jaki procesor polecanie. Do 600 zł.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie do gier A6 3670K wystarczy jako budżetowy procek. W dziedzinie APU to AMD rządzi, z resztą jest gorzej. Wiem bo miałem i grałem w Far Cry 3, Skyrima i Wiedźmina 2 na pełnych detalach z AA ok 2-4. Ale sam procek nie wystarczy. Karta grafiki to wyznacznik. Bo co da i5 z 6450 czy GF210? A A6 z 6950 wymiata (to był mój poprzedni zestaw). Jednak jak budżet pozwala to lepiej brać Intela. Jak już ktoś zaznaczył i7 to zbędne wywalanie kasy. Ja polecam i5. Osobiście mam 2500 i wystarcza spokojnie, choć ma już swoje lata. A różnice cen między Sandy, Ivy i Haswellem nie są jakieś kosmiczne. Gorzej z cenami płyt głównych (zwłaszcza pod OC).

 

Ja oczywiście pisałem o APU + jego IGP ;) bez dodatkowej grafy.

 

Bo jakoś nie widzę sensu kupowania APU i do niego osobnej grafiki, od tego są procki bez IGP.

 

Dokładnie jak budżet pozwala to i5 + oc najlepsza wydajność.

 

Jak mniej kasy to można celować w jakieś 4 rdzenie od AMD.

 

Też uważam że do gier i5, i7 nie daje dużej różnicy wydajności.

Link to post
Share on other sites

amd to raczej tylko Phenom II x4 965, tani, stary, ale nadal naprawdę dobry lub nowy FX-6300/FX6350 o wydajności nie dużo wyższej niż Phenom, ale wkrótce nowe gry będą robione pod jego architekturę (ze względu na nowe konsole) więc procek powinien zyskać na wydajności w nowych gierkach... ale osobiście radziłbym Ci intela i5 jeżeli już masz płytę.. przesiadka była by bezsensowna i nieopłacalna;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

MASZ  Socket 1155 ,a nie am  więc jakim cudem szukasz procka na 1155 ,a piszesz o amd człowieku ...



amd to raczej tylko Phenom II x4 965, tani, stary, ale nadal naprawdę dobry lub nowy FX-6300/FX6350 o wydajności nie dużo wyższej niż Phenom, ale wkrótce nowe gry będą robione pod jego architekturę (ze względu na nowe konsole) więc procek powinien zyskać na wydajności w nowych gierkach... ale osobiście radziłbym Ci intela i5 jeżeli już masz płytę.. przesiadka była by bezsensowna i nieopłacalna;)

Człowieku to jest socket 1155 ,a nie am ...



Przepraszam za swoje 1 zdanie,nie doczytałem nicku.Polecam ci dozbierać 300zł i kupić i5 3570k jest wydajny w grach i na pewno dobrze go podkręcisz na swojej płycie.

Edytowane przez oskaros5200
Link to post
Share on other sites

MASZ  Socket 1155 ,a nie am  więc jakim cudem szukasz procka na 1155 ,a piszesz o amd człowieku ...

 

WielebnyRay_PL, dnia 06 Lip 2013 - 15:31, napisał:snapback.png

 

amd to raczej tylko Phenom II x4 965, tani, stary, ale nadal naprawdę dobry lub nowy FX-6300/FX6350 o wydajności nie dużo wyższej niż Phenom, ale wkrótce nowe gry będą robione pod jego architekturę (ze względu na nowe konsole) więc procek powinien zyskać na wydajności w nowych gierkach... ale osobiście radziłbym Ci intela i5 jeżeli już masz płytę.. przesiadka była by bezsensowna i nieopłacalna;)

 

Człowieku to jest socket 1155 ,a nie am ...

 

 

 

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Pytał o coś od amd to mu poleciłem trzy opłacalne procesory, przy czym podkreśliłem, aby został przy podstawce intela i kupił i5...

Link to post
Share on other sites

 

z amd to 

AMD APU A10-6800

580zł

ale potrzebujesz nowej płyty od 200zł wzwyż

 

 

 

Powtórzę raz jeszcze apu z jego igp do gier się nie nadaje, nawet najwyższy model.

 

już lepiej g1610 + hd7750 lub jeszcze lepiej g2020 + hd7770 taniej i wydajniej, lub athlon/phenom x4 + hd7770.

 

Zresztą jest test powyżej.

 

Niestety widzę że wpadłeś w sidła intela i podstawki 1155 ;) teraz żeby mieć dobrą wydajność przydał by się i5 najlepiej k $ a do i5 płyta do oc $ i jakaś dobra karta graficzna $ żeby wszystko dobrze współgrało i nie ograniczało się na wzajem czyli pewnie ok 1.6 - 2tyś zł ;)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...