Skocz do zawartości

Bezinwazyjny sposób na wymianę pasty


Recommended Posts

Witam, wczoraj postanowiłem zmienić paste na procku, ale radiator tak przykleil się do procka, że nijak nie dało się go odczepić, w rezultacie wyjąłem go razem z procesorem, po prostu chamsko wyrwałem z socketu, i musiałem prostować piny, wie ktoś jak czemuś takiemu zapobiegać na przyszłość??



dodam, że takie coś pierwszy raz mi się zdarzyło i nie wiem czego to wina, czy pasty, czy chłodzenia, czy koszyk za słabo trzyma procek, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

Link to post
Share on other sites

Najlepiej procesor wyjmować gdy jest ciepły, co to znaczy? Procesor wyjmować nie jak jest zimny, tylko od razu po wyłączeniu komputera, poprzedzone wcześniej min 10-20 minutowym użytkowaniem. Można użyć też OCCT, aby bardziej go podgrzać i wtedy pasta robi się bardziej płynna. Sama metoda ściągania nie powinna ograniczać się jedynie do "pociągnięcia" w górę radiatorem. Możesz poruszać nim troszkę na boki, aż poczujesz jak (czasem stara) pasta odklei się od procesora i wtedy spróbować delikatnie podnosić. W ten sposób z pewnością unikniesz w.w sytuacji w przyszłości;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a jaką pastę użyłeś? Pamiętaj o tym, że często tańsze pasty dość szybko tracą swoje właściwości i sztywnieją, robiąc się "skamieniałe" co może powodować takie coś jak u Cb. Niemniej jak pasty lepsze typu mx-2/mx-4  próbujemy zmienić po kilku dniach zanim się dobrze wygrzały możemy mieć problem. Możemy zauważyć jak IHS procesora potrafi "zassać się" z radiatorem i również nieumiejętne próby zdejmowania mogę się skończyć nieciekawie;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

ale mimo wszystko uważam że to wina producenta pasty, nie powinna się w ten sposób zachowywać 

 

Ja zawsze używam NT-H1, czyli dobrej pasty, i praktycznie za każdym razem tak się dzieje ;). Trzeba po prostu poruszać radiatorem na boki, aż się odklei od procesora. Z drugiej strony na Intelu nie ma takich problemów, tam jest LGA i porządne mocowanie procesora :P.

Link to post
Share on other sites

póki co zostawiam jak jest, bo pasta świeża wczoraj nałożona, jak będzie trzeba zmienić to będę sie martwił



Spróbuj także kręcić radiatorem według jego osi.

nie da się.. Fera jest montowana na długich czterech wkrętach i nie można jej na boki przekręcić, jedynie minimalnie 



dobrze że obudowe niedawno zmieniłem i mogę bez demontażu kompa zdjąć koszyk montażowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...